Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Дк

Каков е животот у македонија кога те сториле от бабати фнук да бидеш (за бабати внук да има)
:(
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Драга,

кога веќе во овој предизборен Неделен ден за САД во две теми на форумов ја споменав Меланија Трамп, во момент ми текна на нејзината животна приказна со една засега неуспешна приказна на една моја школска другарка.

Една моја школска другарка абе убавица нема збор за тоа, вистинска бомба, проба да избега од Балканскиот пекол-затвор во Швајцарија, и да брка таму легален живот преку брак со нашинец кој е 2 колено на мигранти, таму роден со се Швајцарски документи.
Ама не и успеа планот на типката, типот од Швајцарија ја плескал неколку месеци и ја откачил типката.

Тоа е, више срече во друга пригода. ;)
 
C

CoolIris

Гостин
Драга кајгана,

Прво да кажаааам дека стигнав до 1000 напишани мислења на форумов. Ко на заебанција и брзо ми пројде времето. Некои ме сакаат, повеќето не, нема врска, мене ми е забавно!
To many more! :love:

Друго, читам низ социјалните мрежи за смртта на митрополит Амфилохије, еден од негаторите на МПЦ, еден од противниците на автоќефалноста на МПЦ и заштитник на расколникот Јован Вранишковски. Стотици коментари од Македонци, ставајќи срциња и изразувајќи сочувство. И сум вчудоневидена зошто воопшто му се придава толку големо внимание на истиот. Ало Македонче, што ти е? :(

Трета ствар, тешко на црногорските лекари на инфективното одделение после погребната манифестација на господинот. Умира од корона, ниту протокол, ниту дистанца, ниту маска, ниту лимен сандак, ништо. Па уште и земале да го бакнуваат! Ало Црногорче, што ти е? :(


И ова е доволен доказ зошто Балканот и народот кој што живее на овие простори хибернира и нема никаков просперитет.

Четврта и воедно последна ствар, онаа лиглата Тамара се истетовирала "за да јавно се извини на македонскиот народ за ненамерната грешка". Демек се покајала. Јас освен "желба за внимание и публицитет" не гледам никакво покајување од нејзина страна. Значи, заеба работа и готово. А имаше шанса за блескава кариера.

Заклучок: Ајнштајн бил во право кога го кажал тоа што го кажал за човековата глупост. Бесконечна е.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
[IMG alt="Клипче"]https://forum.kajgana.com/data/avatars/m/54/54219.jpg?1534556313[/IMG]
Клипче
asd

Член од8 јануари 2012Мислења12.954Поени од реакции32.476
петок во 11:44
Донирано.

Не знам со пингање каква успешност ќе има и слично ама доколку може да се постави некако темава ептен да трепка кога влагаш на форум, не верувам дека некој ќе има нешто против.

Се надевам дека на крај ќе се соберат сите средства пред да фати зимата.


, масон
Член од29 јануари 2007Мислења82.427Поени од реакции186.411
петок во 11:28
@Anco може да апдејтира до каде е стигнат таргетот


jamey jasta

Член од8 јули 2008Мислења3.826Поени од реакции5.880
петок во 11:26
Донирано...

Нема да е лошо секој што ќе ја види темата да тагне 5-10 луѓе да добие темава повеќе внимание и експонираност. Јас на пример сосема случајно ја видов.

Името на темата @Acid е малце дискутабилно, да не беше стаено у хуманитарни акции подфорум, немаше ни да ја видам. Може малце да се рефакторира да се даде до знаење. Може и ја сум проблемот, не викам не... но може да се подобри и од тој аспект, според мене :) .

Стајте референци по други доста посетувани теми на форумот за акцијава...

@Anon @џимеј @Red John @RedBlack @reddevil4ever @Tutor @acereal @Клипче @Castiel @Hm_Hm @Stefan-kobe @Джонтра Вохохолта

До тагираните - ако веќе сте ја виделе темава или ако сте донирале, извинете на тагот, ама каузата е добра, ќе разберете. Муабетот е да се почне со ланчан маркетинг за темата на форумот.Вие ми текнавте у моментот, некои видов дека се активни...

Сепак идејата е битна.

Мислам дека имаме доволно активни членови за да ја постигнеме иницијалната цифра.
-------------------------------
Вероватно си активен на твитер, или пак било кој ако е активен нека споделат и таму статија, огромна маса на луѓе може да се придобие на таа платформа со претвитување..Еве случајно и најдов некој се активни таму со вакви случаеви.
https://twitter.com/Ljubeznost
--
Sto e toa tviter ?..?
=============

izvadoci id temata Humanitarna pomos
- Ova sekako ve interesira... do sega na smetakata ima 4600 VASI denari.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
D..pazi sega ova ,koga bev kopilj dedomi me ucese ova e ova, ova treba za ova, a ova e... i taka nauciv, ova...
Ova gledas e samar, a ova amut, a sto e toa Amut dedo,ke prasav a toj ke prodolzese, a ova e kamsik a ova bisagi.
Drug den pak, ova gledas e motika a ova dikel,a sto e toa dikel dedo ke prasav jas a toj ke prodolzese, a ova e ralo a ona grebulja.
-
E ama sega sum jas dedo o taka go setam vnukot sekojdnevno i sakam da go naucam za nekoj raboti i pocnuvam od pred zgrada na parkingot.
Ova gledas e staro Jugo, vo Jugoslavija go pravele pa taka go dobilo imeteo, a ova Skoda fabija tip,ona e Opel a ona so lavot Pezo, a ona crnoto e BMV.
I osekam vnukot me tegne za raka, dedo,dedo greska si ona crnata e Alfa Romeo, minatogodisna serija so dizel motor,2000 kubika izadni senzori za parkiranje.
-
Narovoucenie...se znae
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Океј, не постои попреценета храна во ресторани од паста. Некој да објасни како може 150 грама шпагети во сос да чинат 300 денари, а на истото мени да имаш бифтек кој чини поевтино. И тој што ги формира цените и луѓето што плаќаат толку за италијански јуфки се луди.
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Дк

Боце Гологлавиот прашува да не му фаќавте полир паста


 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
Дикеј,

Туби ор нот туби?
Прашање е сега.
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644


Се јави Игор Џамбазов, радиодифузна такса сум немал платено...
И на крај памет не ми светна 100 марки заем да му побарам за славина (пушта) и намирници
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Драга,

Дури и кога се надвикуваме од една во друга соба со отворена врата и си прајме муабет не сме толку гласни колку комшииве. Овие од десно се караат строго во 8 сабајле и во 23 навечер. Јас стварно не знам од каде енергија да се расправаш во тие саати, во 8 мене не ме занима кој е жив а кој мртов, а во 23 едвај се довлечкувам за спиење. Овие од лево пак фино се караат со мирен тон по цел ден, јас досега немам чуено да се насмеат или да не се навредуваат поштено. Пример, тој некни и рече дека нејзиниот идиотизам бил неизмерлив. Па не знам што барал да живее со некоја чиј идиотизам не може да се измери. Таа пак не знам како трпи некој денес да ја понижува со секој муабет.
Во глобала, не ми е јасно зашто уопште голем дел од популацијата стапува во брак со некој кој очигледно го мрази.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom