Во Струмица ќе се гради плоштад во вредност од четири милиони евра

Г

Грејвдигер

Гостин
Епа нека ви е честито... него архитективе од скопје 2014 ќе си ги позајмите?
Не ни требаат :) А и ќе нема споменици кај нас, само овој и уште еден ако има... за повеќе нема шанси. Освен ако не дојде некој од овие другите па да нареди една армија споменици. :)
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Затоа и пишав дека не сум сигурен дали е Струма, фала за „поправката“. :) Се слагам за мозаикот... мислам шо значење има он? ИНаче ќе има фонтана таму. За спомениците со борците дека ги залепија до Гоце мислам дека е добро, така се добива поголем простор за шетање... А Фак мислам дека ќе беше добро да го остават, само да го потсредеа малце и топ ќе беше...
За сообраќајот е одлично решение, само тоа асфалтот не ми штима нешто... мислам оти за брзо време ќе му ее мамата... :/
Ок е за војниците тоа е вкус, според мене бришан простор без содржина нема никаква поента. Втора работа авторот кога ги ставал сигурно не бил без идеја , точно е дека дал согласност да се преместат но јас сум сепак да се остават онака како што биле првично замислени.
Што се однесува до квалитетот на асвалтот и воопшто на квалитетот на се што се прави кај нас , мислам дека се работи за ефектот „плати па клати„ така да без пари нема ни квалитет.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Ја чув 3.5 милиони...
Да ве потсетам само дека 8милиони евра фалеа од проектот за трговскиот центар глобал...
инаку ми се допага како е направено..

од дека до дека па фалат 8 милиони евра ?
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Ја чув 3.5 милиони...
Да ве потсетам само дека 8милиони евра фалеа од проектот за трговскиот центар глобал...
инаку ми се допага како е направено..
Кој ти кажа за 8 те милиони ???
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не ни требаат :) А и ќе нема споменици кај нас, само овој и уште еден ако има... за повеќе нема шанси. Освен ако не дојде некој од овие другите па да нареди една армија споменици. :)
Ако де, и да дојде ќе дојде, луѓе сме... сакаме антика... споменици :pos:
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
од дека до дека па фалат 8 милиони евра ?
Кој ти кажа за 8 те милиони ???
Епа испрал 8 милиони...
Еве пример...
Се договарам со шефот на фирмата за стакло... ако еден квадрат стакло треба да го платам 5 евра... во наплатницата пишува 8... 6 зема газдата на фирмата, 2 за Заев...
На тендерите за набавки, се јавуваат роднини/пријатели на Заев... па тој уствари плаќа пари на негов роднина..
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Може ли барем на еден проект да му се израдуваме без да го усерете со политика.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Епа испрал 8 милиони...
Еве пример...
Се договарам со шефот на фирмата за стакло... ако еден квадрат стакло треба да го платам 5 евра... во наплатницата пишува 8... 6 зема газдата на фирмата, 2 за Заев...
На тендерите за набавки, се јавуваат роднини/пријатели на Заев... па тој уствари плаќа пари на негов роднина..
Тоа сите го знаеме. Не е само Заев, со сите тендери е така кај нас... Мора сите да ќарат.

Може ли барем на еден проект да му се израдуваме без да го усерете со политика.
Тешко да се случи такво нешто кај нас.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Нека е сречно и вечно со новиo центар и да живее Зајев и неговата револуција! И да пуште камиони да чистат во ромската мала!
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Епа испрал 8 милиони...
Еве пример...
Се договарам со шефот на фирмата за стакло... ако еден квадрат стакло треба да го платам 5 евра... во наплатницата пишува 8... 6 зема газдата на фирмата, 2 за Заев...
На тендерите за набавки, се јавуваат роднини/пријатели на Заев... па тој уствари плаќа пари на негов роднина..
и точно 8 милиони човече преку си гледал СИТЕЛ смени малко канал поздрав
 
Z

Zoza

Гостин
Може ли барем на еден проект да му се израдуваме без да го усерете со политика.

nie i da mozeme oni nemozat....eve mene licno uopste ne mi se dopaga toa sto B.C. ja secese lenatata mislam koj faktor e on pa da se prce tuka :tapp:

centarot e super ama ete sepak ko ziv covek si dadov zamerka :helou:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Секако дека политизирање на вакви настани и на ваков начин остава само црна дамка врз ваквите според мене успешни проекти.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Абе барем огномет имаше,ако е пуштен само пато :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom