Во Струмица ќе се гради плоштад во вредност од четири милиони евра

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од bama, 7 февруари 2010.

 1. Il Fenomeno

  Il Fenomeno non mollare mai

  Член од:
  14 март 2007
  Мислења:
  3.223
  Допаѓања:
  704
  Ова како крстот во Скопје по него мини крстови во сите градови.Инаку и јас сум согласен но само сакам како во Скопје и Струмица 2014 да го финансира владата.Може да се вметне и жичара до Цареви Кули.
   
 2. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.139
  Допаѓања:
  4.865
  Хехе абе имало идеји и порано да има крстови но само Скопје беше прв кој ја реализира нели (секоја чест, Милениумскиот крст и не е некоја заебанција, мала хехе).

  Па колку што сум запознаен, ќе биде финансиран од владата, министерство за култура и општината.

  Хехе жичара, спортувајте бе малку, може патеката под Цареви Кули до манастирот Св. Илија да се поплочи, осветли, среди убаво, долу по течението на вирче/рекичата на каскада ли, мало водопадче што беше, скали нешто, клупи а у шема, може да има.

  Хехе,
  Недостиг на креативност па го крстиле проектот Струмица 2014 иако само допирна точка се четирите споменици (Цар Самоил, ген. Б. Поцков и уште еден споменик на председателот Борис Трајковски само незнам зошто уште еден, и мермерниот споменик на Тибериј), а рестраврацијата на Стариот театар, изградбата на црквата Св. Богородица, изградбата на специлизираниот музеј по повод 1000 годипнината до битката кај Клидион или попознато Беласичката битка, рестраврацијата на повеќе куќи кои се заштитени од Управата за завод за културно наследство итн колку што помнам се поодамнешни планови и проекти кои за жал не се остварија ( а и сега нешто сумљиво ми е...)

  П.С. - дислокација на "Гробот на Струма" на место на фонтаната на малиот градски парк, спроти собранието...

  !!! ЕПИК ФЕЈЛ ОД НЕВИДЕНИ АСТРОНОМСКИ РАЗМЕРИ !!!
   
 3. Il Fenomeno

  Il Fenomeno non mollare mai

  Член од:
  14 март 2007
  Мислења:
  3.223
  Допаѓања:
  704
  Се зафркавав за жичара нели во Скопје владата и жичара прави до крстот.
  [​IMG]
   
 4. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.139
  Допаѓања:
  4.865
  Е да, а колку што се сеќавам и главен проект на Бонева и беше жичара до Цареви Кули :pos2:

  Како и да е ако си од Струмица дали знаеш каде ќе биде сместен отворениот амфитеатар – Летна Сцена ?
   
 5. Il Fenomeno

  Il Fenomeno non mollare mai

  Член од:
  14 март 2007
  Мислења:
  3.223
  Допаѓања:
  704
  Во паркот мислам.
   
 6. Galactikos

  Galactikos

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  2.247
  Допаѓања:
  55
  На 11-ти Декември ќе биде отварањето, 99% сигурно.
   
 7. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.583
  Допаѓања:
  6.211
  Ја слики од денеска:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  10.139
  Допаѓања:
  4.865
  Саат кула ќе има ?
   
 9. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.583
  Допаѓања:
  6.211
  Споменико на Струма, ако мислаш на тва издиганото.
   
 10. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.583
  Допаѓања:
  6.211
  Денеска се распитах повеќе, саат кула ќе било.
   
 11. Логикс

  Логикс Gooner

  Член од:
  17 септември 2007
  Мислења:
  7.357
  Допаѓања:
  2.287
  Тешка работа до 11 декември да стигнат да го направат.:toe:
   
 12. Хакет Мен

  Хакет Мен Juventus Till I Die

  Член од:
  23 јануари 2009
  Мислења:
  10.227
  Допаѓања:
  3.414
  Покасно ќе завршат, оти покаснo и почнаа да го прават.Требаше да почнат одма после карневало, ама почнаа покасно затва :)
   
 13. Факе

  Факе Highbury–the Home of Football

  Член од:
  6 март 2010
  Мислења:
  8.953
  Допаѓања:
  9.056
  Таман,10-11 ќе е отвараанто ;)
   
 14. Zoza

  Zoza Гостин

  vo petok vo 17:30h taka najavija denes na tv ..... ama e ubav offfffffffffff......prekrasno nesto :)
   
 15. Грејвдигер

  Грејвдигер Гостин

  Плоштадот конечно ќе заличе на нешто... Иначе да, отварањето е во Петок во 17:30.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Сподели преку: