Бодибилдинг дневник

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
310
Ако поентата ти е да губиш мускулна маса - таман ти е.
hh, не се секирај правам план како да ми биде све распределено а може и да намалам со склековите и шипка (еднаш неделно да ги правам бар) за да остане тоа во мене да можам да си ги правам и понатака, неќам да ги запуштам дека стигам до врвот (60 склека у серија највеќе можам да ги направам а идам нагоре).:)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ѕвер си. Ај сеа олабај. Ради тебе почињам да го одбегнувам подфорумов. Нека не е твоето билдерско просветлување наше оптеретување. Шо си прајш, прај. Паметуваш и кај стигнеш и кај не стигнеш.
You dare to defy my,bend on your knees and come to the dark side :P
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
станав во 8, пиев нес, од 8:30-9:00 трчав нагоре по угорнициве на водно, дојдов јадев 3белки+овес, се бањав, сега пред малце јадев лосос во конзерва 100г со лимон али врска нема туна си е туна, чекам да дојде 17:00 па да идам у теретана
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.548
Поени од реакции
2.391
01.06, демек државен празник не се работело.
Не ми работи ни теретаната, а требаше гради + листови да правам. Ебига сине, отидов да трчам на кеј у спротива. 20 минутен H.I.I.T тренинг , 10 минутен нормален џогинг.
Се прецедувам периодов со кардио, ама ако, масти малце да симнам.

Денес јадев само 5 пати до сега,
Доручек 1: Мусли со јогурт
Доручек 2: Варени јајца со јаболки (!?)
Ручек 1: 700 грама варен стек со ориз
*кардио*
Ужинка - Шејк со банана (без јајца , јебига ми се потрошија на варење не ми работи „дилерот“ )
Ручек 2 : 500 грама варен стек, белка од јајца, млеко и урда

Ајде уште неколку ситни оброка, бадеми и урда навечер.
Леб немам пипнато 5 дена, ова ми е успех.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.245
01.06, демек државен празник не се работело.
Не ми работи ни теретаната, а требаше гради + листови да правам. Ебига сине, отидов да трчам на кеј у спротива. 20 минутен H.I.I.T тренинг , 10 минутен нормален џогинг.
Се прецедувам периодов со кардио, ама ако, масти малце да симнам.

Денес јадев само 5 пати до сега,
Доручек 1: Мусли со јогурт
Доручек 2: Варени јајца со јаболки (!?)
Ручек 1: 700 грама варен стек со ориз
*кардио*
Ужинка - Шејк со банана (без јајца , јебига ми се потрошија на варење не ми работи „дилерот“ )
Ручек 2 : 500 грама варен стек, белка од јајца, млеко и урда

Ајде уште неколку ситни оброка, бадеми и урда навечер.
Леб немам пипнато 5 дена, ова ми е успех.
1200 грама варен стек имаш изедено :eek:, толку ако изедам јас у тек на недела среќен сум :D Инаку не работат денеска да ги стра од казни, по закон несмее ништо да работи на државен празник.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.057
Кај мене немат гајле , работат ич кур не ги боле :D Better for me , пекторални , бицепс , абдоминални и вреќа DONE :нинџ:
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.371
Поени од реакции
3.962
01.06, демек државен празник не се работело.
Не ми работи ни теретаната, а требаше гради + листови да правам. Ебига сине, отидов да трчам на кеј у спротива. 20 минутен H.I.I.T тренинг , 10 минутен нормален џогинг.
Се прецедувам периодов со кардио, ама ако, масти малце да симнам.

Денес јадев само 5 пати до сега,
Доручек 1: Мусли со јогурт
Доручек 2: Варени јајца со јаболки (!?)
Ручек 1: 700 грама варен стек со ориз
*кардио*
Ужинка - Шејк со банана (без јајца , јебига ми се потрошија на варење не ми работи „дилерот“ )
Ручек 2 : 500 грама варен стек, белка од јајца, млеко и урда

Ајде уште неколку ситни оброка, бадеми и урда навечер.
Леб немам пипнато 5 дена, ова ми е успех.
Стекот да го заменис со телешкооооо !!!
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
89
Петок - 01.06.2012

Траење на тренингот: 1 час и 30 минути

Мускулна група: Грб/Задно рамо/Трапезиус

Солиден тренинг, бев изненаден од пумпата и еланот при вежбањето. Вежбав со помали тежини - повеќе повторувања, за да го осетам секој мускул. Тренингот го завршив со неколку серии на стомачни.

Утре вежбам раце. :vozbud: Осеќам дека и нив добро ќе ги "испукам".
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.548
Поени од реакции
2.391
Стекот да го заменис со телешкооооо !!!
Имам осип секој пат кога јадам телешко, само пилешко месо можам да сварам. :)
Инаку да, би јадел телешко доколку би можел :)
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
сабајлечко кардио помина и појако од шо требаше иако се успав 15мин од коа го изгасив алармот, чекам уште 1 саат за омилениот тренинг - РАМО...
 
На врв Bottom