Бодибилдинг дневник

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.057
Нози , рамо , трапез и подлактица денес од тежинскиот тренинг.
15 минути на вреќа.
3 км кардио.

Доволно :)
Речено - сторено , me gusta тренинг !! :нинџ:
--- надополнето: 30 мај 2012 во 20:23 ---
страшно ми се врти, стомаков ми кркори, незнам зашто изглеа утнав нешто.. наместо кардио нормално истрчав некој килмоетар по угорница и продужив до средно - по дивите патеки, сеа само што дојдов од теретана вежбав грб се ме боли..
незнам како ке издржам уште 4-5 недели:)
помеѓи кардиото и тежинскиот тренинг , јадеш нешто ?
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.548
Поени од реакции
2.391
Тренинг за нозе + H.I.I.T кардио (минута со минута, hard mode) вчера.
Денес одмор, душата ми знае како ми е.

800 грама варен стек летна, туна, салата и урда.

И пак неможам да станам, а утре имам раце.
Евентуално стомак, ако имам сила.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37
Речено - сторено , me gusta тренинг !! :нинџ:
--- надополнето: 30 мај 2012 во 20:23 ---


помеѓи кардиото и тежинскиот тренинг , јадеш нешто ?
нормално дека јадам.. кардиото ми е од 8:30 сабајле а тежинскиот во 5.. преморен бев вчера затоа така.. иначе се си иде океј, нормално се чистам и малку поише сум стрвен ама тоа е тоа.:)
Денес, ден за одмор, пак станав рано да јадам овес+4 белки, во моментов учам пошо спремам испити.. најверојатно цел ден ке учам:)
едвај чекам да дојде 12 за омилениот оброк - туна со марула и лимон:)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.057
нормално дека јадам.. кардиото ми е од 8:30 сабајле а тежинскиот во 5.. преморен бев вчера затоа така.. иначе се си иде океј, нормално се чистам и малку поише сум стрвен ама тоа е тоа.:)
Денес, ден за одмор, пак станав рано да јадам овес+4 белки, во моментов учам пошо спремам испити.. најверојатно цел ден ке учам:)
едвај чекам да дојде 12 за омилениот оброк - туна со марула и лимон:)
ја те разбраш правиш кардио , потоа идеш директ на тежински тренинг :) Затоа те прашав дали јадеш нешто измеѓу :)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.057
Денес треба да ми е day off , ама ќе правам кардио 4 км ( дозволе овоа ебаното време , па дожд истура у Штип :S ) ..
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ова ми е денешен интевал :)
Парк трчање 10 мин
1 интервал х3 со 90 сек одмор
Згибови широк фат 1 мин максимално колку можеш
2 мин скали
1 мин трицепс дипс
1 мин трчање во место
2 интервал х3
Згибови среден фат
2 мин јаже
Ластик потегање вежба за бицепс
Скокови во место со широк распон(Power Jumps)
3 интервал
Тесен фат згибови
2 мин http://www.youtube.com/watch?v=MPL487ToJt8
Подигање на нозе (стомачни)1 мин
1 мин глоуб скокови
4 интервал х3
Страна до страна згибови 1мин
2 мин кардио
1 мин склек со скок
1 мин комбинација од 8 бокса горе и доле со 8 скока
1 мин ниво 3 комбинација од 16 склека 16 трчање во место
5 интервал
30 склека 10 склека тесен,среден,широк
1 мин кардио
1 мин комбинација 12 спајдермен склека,12 склека,12 трчања во место 12 спринта во место.
Премногу за вас за мене доволно е :)
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
386
Ова ми е денешен интевал :)
Парк трчање 10 мин
1 интервал х3 со 90 сек одмор
Згибови широк фат 1 мин максимално колку можеш
2 мин скали
1 мин трицепс дипс
1 мин трчање во место
2 интервал х3
Згибови среден фат
2 мин јаже
Ластик потегање вежба за бицепс
Скокови во место со широк распон(Power Jumps)
3 интервал
Тесен фат згибови
2 мин http://www.youtube.com/watch?v=MPL487ToJt8
Подигање на нозе (стомачни)1 мин
1 мин глоуб скокови
4 интервал х3
Страна до страна згибови 1мин
2 мин кардио
1 мин склек со скок
1 мин комбинација од 8 бокса горе и доле со 8 скока
1 мин ниво 3 комбинација од 16 склека 16 трчање во место
5 интервал
30 склека 10 склека тесен,среден,широк
1 мин кардио
1 мин комбинација 12 спајдермен склека,12 склека,12 трчања во место 12 спринта во место.
Премногу за вас за мене доволно е :)
ахахахаххахаххахаахаххахахахаххаххаххахахаххахах :pos: :pos:
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.057
ахахахаххахаххахаахаххахахахаххаххаххахахаххахах :pos: :pos:
U dare to mock the fitness guru ? :pos:
--- надополнето: 31 мај 2012 во 19:30 ---
Денес треба да ми е day off , ама ќе правам кардио 4 км ( дозволе овоа ебаното време , па дожд истура у Штип :S ) ..
Checked !
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
310
О морее, јас ги правам над 300 склека дневно( една серија главно 30 склека) + кревање на шипка 12 серии (7 пати по 15 згиба и 5 пати по 10 згиба: тесно, широко... различни начини)... стомачни, чучњеви ... и Кардио ( 3-4 пати неделно пливање)
--- надополнето: 31 мај 2012 во 20:38 ---
Мислам не си само ти единствен што може многу, има и други такви:)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.529
Поени од реакции
5.057
О морее, јас ги правам над 300 склека дневно( една серија главно 30 склека) + кревање на шипка 12 серии (7 пати по 15 згиба и 5 пати по 10 згиба: тесно, широко... различни начини)... стомачни, чучњеви ... и Кардио ( 3-4 пати неделно пливање)
--- надополнето: 31 мај 2012 во 20:38 ---
Мислам не си само ти единствен што може многу, има и други такви:)
не му крши филм , единствен е ;)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
О морее, јас ги правам над 300 склека дневно( една серија главно 30 склека) + кревање на шипка 12 серии (7 пати по 15 згиба и 5 пати по 10 згиба: тесно, широко... различни начини)... стомачни, чучњеви ... и Кардио ( 3-4 пати неделно пливање)
--- надополнето: 31 мај 2012 во 20:38 ---
Мислам не си само ти единствен што може многу, има и други такви:)
Ama nedelno jas vo 5 intervali pravam toa sto ti pravis za 3 dena :)
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
310
Ama nedelno jas vo 5 intervali pravam toa sto ti pravis za 3 dena :)
Јас вежбам секој ден, немам ниеден ден одмор во неделата ретко може некат да одморам 1 ден највише а иначе секој ден го правам ова, а од утре почнувам и со теретана па така да (5пати неделно теретана, 3 пати пливање и +склекови ,шипка...) Имам голема снага и издржливост
 
Член од
12 март 2008
Мислења
989
Поени од реакции
614
Ama nedelno jas vo 5 intervali pravam toa sto ti pravis za 3 dena :)
Ѕвер си. Ај сеа олабај. Ради тебе почињам да го одбегнувам подфорумов. Нека не е твоето билдерско просветлување наше оптеретување. Шо си прајш, прај. Паметуваш и кај стигнеш и кај не стигнеш.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.997
Поени од реакции
7.599
Јас вежбам секој ден, немам ниеден ден одмор во неделата ретко може некат да одморам 1 ден највише а иначе секој ден го правам ова, а од утре почнувам и со теретана па така да (5пати неделно теретана, 3 пати пливање и +склекови ,шипка...) Имам голема снага и издржливост
Ако поентата ти е да губиш мускулна маса - таман ти е.
 
На врв Bottom