Бодибилдинг дневник

Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Секако тоа е и финтата со Кока Кола Лајт/Зеро и некои други слични пијалоци, ти ги задоволуваат потребите за благо а не внесуваш калории. Исто ако ептен ви се јаде чоколадо можете да јадете од оние за диабетичари. Еве го и Лепомир Бакиќ кој зема 2ро место на Арнолд Класик со диетално Пепси Макс на оброк :D

Зашто не кажуваш вакви работи ?!

а јас пошто сум на период на дефиниција...што праиме ? смеам кока кола зеро или таква некоја ?
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Зашто не кажуваш вакви работи ?!

а јас пошто сум на период на дефиниција...што праиме ? смеам кока кола зеро или таква некоја ?
Јас ти дозволувам, смееш :)
Само една напомена, не заборавајте да пиете вода.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Јас ти дозволувам, смееш :)
Само една напомена, не заборавајте да пиете вода.
:cuc:


Вода пијам ненормално многу..имам стаклени шишиња од пелистерка,750мл се мислам,и само за мене ги имам 2-3 у фрижидер...и по неколку пати на ден се полнат :D
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Секако тоа е и финтата со Кока Кола Лајт/Зеро и некои други слични пијалоци, ти ги задоволуваат потребите за благо а не внесуваш калории. Исто ако ептен ви се јаде чоколадо можете да јадете од оние за диабетичари. Еве го и Лепомир Бакиќ кој зема 2ро место на Арнолд Класик со диетално Пепси Макс на оброк :D
Знаев дека е предобро да биде вистина.Што е со вештачките засладувачи во Кока Колата(зеро)?Аспартам,Ацесулфам Потасиум и Потасиум Бензоат?

http://naturalbias.com/are-you-being-fooled-by-zero-calorie-sodas/
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Знаев дека е предобро да биде вистина.Што е со вештачките засладувачи во Кока Колата(зеро)?Аспартам,Ацесулфам Потасиум и Потасиум Бензоат?

http://naturalbias.com/are-you-being-fooled-by-zero-calorie-sodas/
Секојдневно си изложен на истите, ако гледаме така ги има и во протеините, гејнерите, pre-workout суплементите во скоро се што оди во пакет со теретана. Инаку јас многу ретко пијам Кока Кола баш поради тоа, но ете од аспект на безкалориски освежителен пијалок реков :D
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
704
Поени од реакции
260
Секојдневно си изложен на истите, ако гледаме така ги има и во протеините, гејнерите, pre-workout суплементите во скоро се што оди во пакет со теретана. Инаку јас многу ретко пијам Кока Кола баш поради тоа, но ете од аспект на безкалориски освежителен пијалок реков :D
Да,ама за разлика од нив во Зеро се содржат 87мг кои не се баш малку :)
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Секојдневно си изложен на истите, ако гледаме така ги има и во протеините, гејнерите, pre-workout суплементите во скоро се што оди во пакет со теретана. Инаку јас многу ретко пијам Кока Кола баш поради тоа, но ете од аспект на безкалориски освежителен пијалок реков :D
Ако е ОК од таа страна(како што кажа и ти и Ѓороски) тогаш ќе ги пијам.

А за болестите...па све што јадеме којзнае дали е здраво,со сите тие хемикалии,овошјето,зеленчукот,месото...ЈБГ :icon_lol:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Искрено не верував дека ќе успеам толку напорен тренинг денеска.Го пробав новиов протеин од Optimum Nutrition Gold standard и морам да кажам дека за парите вреди.Вкусот во споредба со Dymatize е милион пати подобар.Од сега натаму тој ми е прв ако имам повеќе пари.Вреди за потрошените пари.Од no xplode 2.0 неможам да спијам но сепак ми помогна да вежбам после работа седење 6 саати во Нептун.Се чудат луѓето таму како толку сум набилдан и имам време.А вистината е дека приоритет ми е вежбањето,а работата ми е потребна да се издржавам себе.Иако не ја сакам,морам нешто на страна да ставам.
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Ми треба мудрост од вас пријател4иња
дали 100гр. овес, 4 јајца и 100 гр. млеко е добар доручек
Пишете??
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Off day денеска , ама шо го ебам 4 км мора да се истрчат :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom