Бодибилдинг дневник

F

FuckYouAll

Гостин
Многу жешко сабајлево бе, ја остадов душата на бенч.:sick:
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Оброк број 2 од 10:00 часот, најслатко додека сум на маса.
6 цели јајца, 50 грама сирење (ме потсети еден член вчера за протеините од сирењето :icon_mrgr: ) obrok3.jpg


Од наредната недела почнуваме со намалување на калориите, главно од јаглехидратите, а зголемување на протеините.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Денеска : рамо , трапез , подлактица , квадрицепс , глутеус , листови , вреќа и 3 км кардио. VAMOS !! No PAIN , no GAIN !!
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
Од понеделникот сум на диета,намалени ЈХ,и за чудо,денес се мерев,1 кг сум ослабен...3 пати у неделата кардио по 1.30-2 саати,4 пати тежински тренинг,3 пати у неделата стомачни...планирам да продолжам,се дур не излезат добро последниот ред од стомачните...

во теретана,почнав од петокот,и одма го дигнав максимумот од периодот на 3 месеци во теретана од предходно...планирам да продолжам со зголемување на килажи...утре 50 кг ќе пробам на бенџ :D


од суплементи,веј протеин и карнитин:)
--- надополнето: 7 јуни 2012 во 15:16 ---
hh, не се секирај правам план како да ми биде све распределено а може и да намалам со склековите и шипка (еднаш неделно да ги правам бар) за да остане тоа во мене да можам да си ги правам и понатака, неќам да ги запуштам дека стигам до врвот (60 склека у серија највеќе можам да ги направам а идам нагоре).:)
Јас у топ форма можев и 100ка да ги направам...ама помина тоа време :D

ама со вежбање после 2 години...секој ден склекови,по 2 пати у ден...:D
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.490
Поени од реакции
4.042
Оброк број 2 од 10:00 часот, најслатко додека сум на маса.
6 цели јајца, 50 грама сирење (ме потсети еден член вчера за протеините од сирењето :icon_mrgr: ) Прегледај го приврзокот 44363


Од наредната недела почнуваме со намалување на калориите, главно од јаглехидратите, а зголемување на протеините.
Кока кола, пржено во тава ?? Зошто :D ?
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Нема ништо лошо во храната што ја јадам.
Тавчето е тефлонско, што значи без зејтин, кока колата е без калории, лебот е црн полнозрнест.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Нема ништо лошо во храната што ја јадам.
Тавчето е тефлонско, што значи без зејтин, кока колата е без калории, лебот е црн полнозрнест.
Значи лајт може да си пијам?:)))
Ова е најсреќното нешто што го имам слушнато во последните 6 месеци:))
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Значи лајт може да си пијам?:)))
Ова е најсреќното нешто што го имам слушнато во последните 6 месеци:))
Секако тоа е и финтата со Кока Кола Лајт/Зеро и некои други слични пијалоци, ти ги задоволуваат потребите за благо а не внесуваш калории. Исто ако ептен ви се јаде чоколадо можете да јадете од оние за диабетичари. Еве го и Лепомир Бакиќ кој зема 2ро место на Арнолд Класик со диетално Пепси Макс на оброк :D
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Значи лајт може да си пијам?:)))
Ова е најсреќното нешто што го имам слушнато во последните 6 месеци:))
Ете Сајсига ти објасни :icon_lol:

А и за јајцата (што претпоставувам ве плашат) не се ограничувајте само на варени, од време навреме убаво е да смените да го "изненадите" организмот.

Патем, онтопик:

Успешно завршен тренинг за грб од 4 вежби / 4 серии / 8-12 повторувања.

PWS од 72 гр јаглехидрати од кои 10 гр диететски влакна, 46 гр (7 компотентен) протеин, 12 гр масти.

За час и половина следи оброк број 4, од 200 грама телешко, 100 грама кафеав ориз и 3 грама омега 3.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
да ви се позлати устатата.маерс и пржени јајца нема да бидат проблем?а ако немаш тефлонска тава како на друг начин?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
да ви се позлати устатата.маерс и пржени јајца нема да бидат проблем?а ако немаш тефлонска тава како на друг начин?
пржење значи готвење со врел зејтин
ако нема зејтин е практично печење
друг начин без тефлонска тава е друг тип нелеплива тава (пример делимано керамичка тава)
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
да ви се позлати устатата.маерс и пржени јајца нема да бидат проблем?а ако немаш тефлонска тава како на друг начин?
Ќе купиш тефлонска тава :icon_lol:

Или пак некои од спрејовите за прскање тави со помала количина на масти, би требало да има во поголемите маркети, порано купував од Веро нешто слично, но го имам заборавено името.

Како и да е, премногу оф топик, ако имаш било какво прашање постави го во некоја од соодветните теми на подфорумов за да имам помалку работа за бришење овде :icon_mrgr:
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
6 km , checked !

( ако се земе факто дека сабајле у 06:00 беше дрво пијан ,оваа километража ми е успех :D )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom