Misery
Поени од реакции
2.394

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Тешко и немогуче е да најш картони тука во МК :))) Имаше многу пред едно 5-6 години, голема пратка стигна во МК тогаш :D :D
    Misery
    Misery
    Едино на undernet да се замараш да порачуваш, ама недајбоже да те фатат по пошта/граница, па да се нервираш :D
    Ај ќе биде боље, ќе има шанса. До тогаш со други ствари ќе се занимаваме :D
    Prince
    Prince
    Misery
    Misery
    ќе биде :)
    поштовам, ко помал идев почесто, ме враќаш со песничево у тие денои:D
    aHA
    Значи од туј спејс ефектичну сфирку, птице ги фаќа запек : D
    Misery
    Misery
    Под страв и закани не серат, само у себе.
    парва
    парва
    А Бутрос Гали и Кофи Анан?
    Живи ли су?
    : D
    Misery
    Misery
    Бутрос и жив да е 146 ќе пуни кај и да е, Кофи Анан чув оти си црнчи низ Гана. :D
    Колку си во право со постот од ДК. Мислам дека едно од најјаките чувства е кога ќе видиш некој у маало со кој што си дружел пред 10тина години и се поздравиш, сврзеш некој небитен муабет и на крај „ај да се видиме“...
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Misery
    Misery
    Misery
    Е така е, „Обавезно ќе се видиме, барај ме деноиве“ а нит број му имаш нит знаеш више кај живее . :D
    2
    Си постирал слика во Моментална физичка состојба, шо килажа и висина си?
    Misery
    Misery
    178 со 82 кила моментално. :)
    Си се напил, биг диал! Пoстојат времиња кога само алкохолот искрено те љуби! Наздравје!
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Misery
    Misery
    Misery
    Сум се напил 90тина дена по ред, ама наздравје :D
    "Misery започна да ве следи."

    YAY! :D
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Misery
    Шкорпион
    Шкорпион
    Ах, па не сум јас follow whore :D

    Ако некој не сака, не замерам ако не ме следи за возврат. Ова повеќе ги правам со луѓе кои ми оставиле добар впечаток и барем во доволна мера имаме слични ставови кон нештата. Логично беше да удрам 'следи' :)

    Me јаде едно прашање одамна, уште кога почнав да те читам по темиве - абе зошто таков bad mood ник си одбрал? :/ ... Мислам, не ми се чиниш како некој намќор, па ме зачуди.
    Misery
    Misery
    Па попозитивна позадина има него што звучи :D .
    Од истоимена песна е со главна поента дека мизеријата е (цитирам) „a cold f**ing slap, but she is not the end" :)
    Незнам, ми се свиѓаше песната периодот претпоставувам, па решив да ја ставам како ник.

    Тебе Шкорпион? А воедно и Anonymous аватарот :)
    Шкорпион
    Шкорпион
    Хахаха, океј, тоа е веќе подобро. Далеку подобро :)

    Мене? Па тежок анти-глобалист сум, анти-корпоратист, анти-капиталист, freedom of speech, freedom of information, freedom from corruption, отприлика тоа накратко се моите светогледи, а некако Anonymous како симбол совршено ми ги опишува.

    Никот Шкорпион има далеку поедноставно значење - дека сум шкорпија во хороскоп :D
    H
    После толку години типов слободно може пенисот преку рамо да го стави и да изиграва бензинска.

    Не си нормален.... :D :D :D бАхХАхахха
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Misery
    Misery
    Misery
    Му се исплати упорноста :D
    H
    Hip.Hop_MKD
    ахаха да... ќе има профит само поскапувата бензините
    kazi nekoja lesna pesna ovaka ko za pocetnik ?XD haha anglisko po moznost
    Misery
    Misery
    Па зависи што слушаш :D Oasis - Wonderwall можеш да пробаш, Hey there Delilah, се што е песна само со акорди можеш да пробаш - полесни се.
    Макар да најлесно ти е со Jesen u meni да почнеш - полесна песна амин :D
    B
    bozhe petra
    bas ke ja pobaram
    falaa mnoguu
    Misery
    Misery
    Ништо :)
    Во право си за тоа со образованието нејќам да пишам дека ќе сфатат погрешно, генерацијата пред мене во приватна квота беа со 600 евра, мада и тоа е малце, во регионов ретко кој иде на факултет зошто е прескапо. А тие што се со 200 евра среќа само со 200 ќе поминат, уште 200 ќе треба да дадат за милион документи и глупости.
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Misery
    Misery
    Misery
    Државната квота како стипендија ја сфаќаат, затоа им е „скапо“ приватната квота. Дури знам и некој што ќе се разочараат ако не влезат во државна. Не им е ни до парите дојдено, само да кажат дека влегле.
    Ilumious
    Ilumious
    точно така.
    Малце ми е криво шо ти ја рушам 69ката.
    Ама ќе морам да се сложам за првото, можно е да е до то. :)
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Misery
    Misery
    Misery
    Нема гајле , не си ја чував :D
    Фала на репутација :) , не дека ми е важна, се поретко идам на форумов а порано ме мрзеше да ја исклучам, али ипак... :)
    Иначе и ја немаше да знам за АФИ, да не го начекав еднаш на MTV 2 спотот за Love Like Winter; иако ја слушав порано The Boy Who Destroyed The World на саундтракот за Тoни Хоук 3-ката, али не им обрнав внимание тогаш.. :)
    Штета како и многу други бендови ''омекнаа''...боље да се распаднеа после December Underground :)
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom