UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Буфон со контакни леќи, вода во колено, укочена рака и почетна фаза на паркинс е бог и батина за Тер Штеген и за сите голмани на Барса последниве две децении
Тер Штеген сезонава (па и дел од минатата) е Буфон у најдобрите години за моменталниот Буфон.

Он и Де Геа се убедливо најдобрите голмани од топ екипиве сезонава (не дека нема други добри, него двајцава се најдобрите).

Џиџи е веќе за во пензија или послаб тим. Мислам дека ви се дешава тоа што на Реал му се дешаваше со Касиљас последните негови сезони во Реал. Ќе изигра една класа утакмица, на други 3 ќе биде слаб, но тие му се „забораваат“ заради неговиот придонес од порано. Ќе го увидите тоа наредна сезона ако се пензионира, со друг голман. Па можда дури и со Шчезни ќе има разлика.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Не, него од тој Баерн изгубија два пати. Зборувам за севкупно надигрување, и од Интер има загубено 1-3 и сега од Лацио 1-2 па не беа вака надиграни и немоќни. Буквално ги напикаа во своја половина и ги тероризираа цел меч.
Зборам за 2016 не 2012. Во Торино водеше Баерн 0-2 со посед 80% и 424 шанси за нови голови. Јуве на среќа извади 2-2 во финишот и јас лично мислев дека после тоа во Минхен ќе следи силување од 4,5,6-0. Арно ама таму скроз нов Јувентус се појави и беше на секунди до пласман понатаму.[DOUBLEPOST=1518562949][/DOUBLEPOST]
Тер Штеген сезонава (па и дел од минатата) е Буфон у најдобрите години за моменталниот Буфон.

Он и Де Геа се убедливо најдобрите голмани од топ екипиве сезонава (не дека нема други добри, него двајцава се најдобрите).

Џиџи е веќе за во пензија или послаб тим. Мислам дека ви се дешава тоа што на Реал му се дешаваше со Касиљас последните негови сезони во Реал. Ќе изигра една класа утакмица, на други 3 ќе биде слаб, но тие му се „забораваат“ заради неговиот придонес од порано. Ќе го увидите тоа наредна сезона ако се пензионира, со друг голман. Па можда дури и со Шчезни ќе има разлика.
И јас го мислам истово за Буфон. Од благодарност уште го држат, а ако го исплукаш за слаба интервенција, има големи шанси да бидеш распнат од други Јувенташи.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Сеуште Јуве се прашува за пролаз у 1/4 финале. Од Тотенхем ништо не зависи, не си правете бајрам на умот. Јуве вака беше надигран од Баерн пред две сезони па на крај испадна поради гол во 90 за 2-2 (Баерн се спасуваше) и после на продужетци. Јуве знаеле да покажат две спротивни лица во два меча. Нема да ме чуди 0-2 да заврши во Лондон.[DOUBLEPOST=1518560698][/DOUBLEPOST]
Хандановиќ да не има повеќе?
Заслужуваш да завршиш во најглуп пост на месецот.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.202
Поени од реакции
14.514
Џони и експертизите, сигурен бил он, 90% Јувентус :pos::pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.725
Поени од реакции
110.876
Зборам за 2016 не 2012. Во Торино водеше Баерн 0-2 со посед 80% и 424 шанси за нови голови. Јуве на среќа извади 2-2 во финишот и јас лично мислев дека после тоа во Минхен ќе следи силување од 4,5,6-0. Арно ама таму скроз нов Јувентус се појави и беше на секунди до пласман понатаму.
Точно. Е сега кажи ми дали таа екипа на Јуве е иста по квалитет со оваа денешната? Имате ли играч како Погба кој знае да повлече сам контра и да истрча 80 метри? Едноставно Јуве не е толку силен па од таму и ова што им се деси денес. Не може Стураро да повлече (ок знам дека влезе на крај али чисто ко пример), Маркизио е повреденко, Матуиди е подобар во дефанзива него во офанзива... Мислам дека потфрли Алегри со тоа што го стави Бернардески од првата минута на таа позиција каде што играше, фактички имаше двајца класични играчи од средниот ред, Кедира и Пјаниќ... Не знам како планираше да ја добие средината на Тотенхем со само ДВАЈЦА играчи од средниот ред али он си знае.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Заслужуваш да завршиш во најглуп пост на месецот.
Добро бе мајката, коментатор ли сум јас па да мора објективно да коментирам за да ги задоволам вкусовите на сите? Пристрасно сметам дека Јуве е поквалитетен противник од Тотенхем и дека сам си одлучува за пролаз. Ако не испадне така, јеби га, ме демантирале Тотенхем, го разнеле Јуве 3, 4-0, го покажале спротивното и готово. Ќе го признаам поразот, ќе им честитам на фановите ба Премиер Лига (не верувам Тотенхем да има фанови тука) и тоа е тоа.Сигурно нема да се фрлам од некоја зграда, живот иде даље, Јуве не и тоа е тоа.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Добро бе мајката, коментатор ли сум јас па да мора објективно да коментирам за да ги задоволам вкусовите на сите? Пристрасно сметам дека Јуве е поквалитетен противник од Тотенхем и дека сам си одлучува за пролаз. Ако не испадне така, јеби га, ме демантирале Тотенхем, го разнеле Јуве 3, 4-0, го покажале спротивното и готово. Ќе го признаам поразот, ќе им честитам на фановите ба Премиер Лига (не верувам Тотенхем да има фанови тука) и тоа е тоа.Сигурно нема да се фрлам од некоја зграда, живот иде даље, Јуве не и тоа е тоа.
Може да коментираш што сакаш, и сите ние на темата може да ти кажеме дека вечерва ја истресе најголемата глупост. Не знам што не ти е јасно овде.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Па ги пцуев у темата за Јуве виновниците, Алегри, Киелини и Буфон за двата примени гола. Сега зборам за реваншот во кој сите го отпишуваат Јуве. Напишав и зошто мислем дека Јуве се уште сам си одлучува. Ваков криминален меч ако одиграат уште еднаш за две недели, тогаш прв ќе признаам дека Тотенхем биле поквалитетен противник и заслужено се во 1/4 финале.
Глеј, прво никој не видов да спори дека Јуве е квалитетен тим. Друго, и да помине Тотнем, не значи тоа дека е бољи тим у глобала, мислам дај, и Барса испадна од Јуве пред некоја година, и Лестер освои титула у ПЛ, и Лацио го тепаше Јуве :icon_lol:, тоа е фудбал да му ебем матер.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Точно. Е сега кажи ми дали таа екипа на Јуве е иста по квалитет со оваа денешната? Имате ли играч како Погба кој знае да повлече сам контра и да истрча 80 метри? Едноставно Јуве не е толку силен па од таму и ова што им се деси денес. Не може Стураро да повлече (ок знам дека влезе на крај али чисто ко пример), Маркизио е повреденко, Матуиди е подобар во дефанзива него во офанзива... Мислам дека потфрли Алегри со тоа што го стави Бернардески од првата минута на таа позиција каде што играше, фактички имаше двајца класични играчи од средниот ред, Кедира и Пјаниќ... Не знам како планираше да ја добие средината на Тотенхем со само ДВАЈЦА играчи од средниот ред али он си знае.
Тврдам дека Алегри го испосра мечот односно дека по негова директива се повлекоа на 2-0. Откога Тотенхем ја презема иницијативата, се одеше како подмачкано за нив а за Јуве отиде во неповрат.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.126
Поени од реакции
18.036
Има и нешто позитивно за Јувентус од мечов :icon_lol:, а тоа е да бидеме благодарни што противник ни беше Тотенхем, а не Реал или Баерн кој со ваква наша игра ќе си поставеа нов рекорд во ЛШ за убедлива победа.

Покрај очајното издание и очигледно подобриот Тотенхем и покрај сите статистики на комплетирани пасови, посед на топка и слично Јувентус ги имаше најзрелите шанси да го заклучи мечов, а тоа е онаа Пјаниќ-Игуаин на 2-0 резултат и секако пеналот на 2-1. И Тотенхем имаше шанси секако, па и Јувентус имаше уште нешто, ама овие две ситуации беа во клучни моменти и пред се беа 100% шанси.

Со 2-2 резултат на домашен терен, секако за да се пројде понатаму во Лондон едно 99% ни е потребна победа. Освен да има некое повторување на резултатот, што тешко може да се замисли. Сепак мислам дека шансите се далеку од загубени, Тотенхем покажа огромни слабости одзад, ранливи се многу особено на бековските позиции. Коста си ги претрчуваше без проблем, Бернардески исто така имаше простор и слобода да игра. На реваншот составот на Јувентус ќе биде можеби единствено засилен со Дибала, мислам дека Матуиди (кој е играчот што најмногу недостига) нема да се врати, така да од таа страна не очекувам некоја спектакуларна промена. Се ќе зависи од тоа дали Јувентус ќе може психички да го победи овој очаен перформанс од денеска кој ќе одекнува уште долго време.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.531
Поени од реакции
17.888
Не серете јак е Буфон 4ти на балон дор заврши.. За головите не е крив ветер дуваше контактните леќи му се засушиа и мораше да замижи :toe:
Mnogu smesno u pm, za vasite golmani e bog

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom