UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Не да те секирам ама пред 30тина минути видов пожарна нагоре кај шо оди накај него без мајтап, така да .......А можи и накај Струмица накај Мондо да замина :pos: тој беше по палењето.
Монодо ли е тој во с. Добрејци што ја запалил шумата и рекол; "Римјаните ме натераа" ?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
До коска, 2.25 ја кренаа стручњаците.. Поклон на годината
Kako bese onaa starata "Prvo skokni pa rechi op?" nikad nejkam da se sitam na promasai ama ova tvoevo e preterano go potece na 100 temi so Juve, aj to so ne pobedija, ne zasluzija ni X, dno igra, v sise napikani bukvalno, imaat tocno 0% sansi na revansot.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.313
Поени од реакции
16.796
Нели мондонико ќе се замозапалуваше? :)
Епа незнам зато реков накај Струмица замина, 2 се опциите или кај Џони или кај Мондо. Не ја сили сега ти работата. :icon_lol:
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Како и да е Јувентус мн. слабо. Кондиција нула. Многу млитави делуваа.
Буфон многу несигурно делуваше. Јас не го имам ваков видено никогаш.
Сепак прерано е да заклучуваме. Сѐ уште не е ништо завршено. Има уште еден натпревар.[DOUBLEPOST=1518559111][/DOUBLEPOST]
Монодо ли е тој во с. Добрејци што ја запалил шумата и рекол; "Римјаните ме натераа" ?
Ние никој немаме терано да пали шума. Лажни обвинувања се тоа.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.313
Поени од реакции
16.796
Како и да е Јувентус мн. слабо. Кондиција нула. Многу млитави делуваа.
Буфон многу несигурно делуваше. Јас не го имам ваков видено никогаш.
Сепак прерано е да заклучуваме. Сѐ уште не е ништо завршено. Има уште еден натпревар.[DOUBLEPOST=1518559111][/DOUBLEPOST]

Ние никој немаме терано да пали шума. Лажни обвинувања се тоа.
Oд ко се врати Буфон не делува сигурно уопште, не знам само со кој ум излезе онака за првиот гол на Кејн.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ние никој немаме терано да пали шума. Лажни обвинувања се тоа.
Не, не, имаше некој запали шума нешто појма немам (или Добрејци или од другата страна према Ангелци, Градашорци) на полицијата кажал "Римјаните ме натераа", знам имаше по вестите.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.725
Поени од реакции
110.876
Хефест гледам спомнал претходно, али да кажам и јас, Дембеле :cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc: Какво играчиште е човеков тоа е нешто страшно, буквално мува не може да прелета покрај него, чисти све живо и диво пред и позади него.

Генерално Тотенхем многу подобар противник, испадна како и што мислев, дека Тотенхем ќе ги истакне сите слабости на Јуве сезонава. Нормално има и реванш али според играта не им се пишува добро на Јуве. Реално цела сезона се килават вака, само ете во Италија нема јаки екипи и не ја користат нивната летаргичност. Смешно е како Ериксен цело време ја примаше топката во средина и имаше можност да проигрува со напаѓачите, премногу им фалеше Матуиди овде.

Вториот гол оди на душа на Буфон, никако не смееше да прими гол на таа страна.

Тотенхем можеа и со подобар резултат да си отидат од Торино да не го отвореа онака натпреварот али за пофалба е карактерот што го покажаа после 2-0 за 10-тина минути.

Сити очекувано, едноставно 200 класи се подобри од Базел.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
Dzoni samoproglasen ekspert za kladilnica koj konstantno e vo minus, ima poteskotii da fati 1.05 koeficient, air nema videno od kladilnica cel negov zivot, sekojdnevno e na rab na nerven slom uste vo 20ta minuta ja zaokruzil i odvazeno iskomentiral deka go fatil poklonot na vekot.


Dzoni iskreno moze si dobar coek ama bukvalno ne treba vekje vo niedna tema za sport da pisuvas, ne smees ni u tie za hobi da komentiras.

Juve e ocaen u odbrana i toa se gleda na sekoj poseriozen test od Lazio letoto pa navaka.
Ke vidime kako ke pominat vo London ama sega Totenhem e vo ogromna prednost.
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Мене така ми се виде или Буфон ѕидот не го постави како што треба?
Па 100 години има да му го опне магаре, ваков пропуст е да се самозапалиш:icon_mrgr:
P.S. Сега видов , на негова страна ! Уште поголема брука.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
Не серете јак е Буфон 4ти на балон дор заврши.. За головите не е крив ветер дуваше контактните леќи му се засушиа и мораше да замижи :toe:
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Не серете јак е Буфон 4ти на балон дор заврши.. За головите не е крив ветер дуваше контактните леќи му се засушиа и мораше да замижи :toe:
Буфон со контакни леќи, вода во колено, укочена рака и почетна фаза на паркинс е бог и батина за Тер Штеген и за сите голмани на Барса последниве две децении
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom