UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Како бе нишо не зависи? Не се докажаа ко созреана и спремна екипа до сега?
На мечов беа подобар противник затоа што Јуве изигра ко да не јаделе 2 дена пред меч. Одам со претпоставка дека тоа во Лондон нема да се повтори.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.764
Поени од реакции
5.501
Ете кажав, од Баерн. И на таков Баерн му се вратија и му водеа 0-2 до 80та и 1-2 до 90та. Разликата од Баерн и Тотенхем, нема портеба да ја спомнувам.
и разликата од тој Јувентус и овој Јувентус исто така нема потреба да ја спомнуваш...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Многу чудна утакмица со еден куп грешки на двете страни. Некако како многу несериозно да ја имаа сфатено утакмицата и двете екипи. :icon_lol: Крајниот резултат од ваква утакмица која што во секој момент можеше да отиде и во друга насока според мене е реален, треба и двете екипи да бидат задоволни со овие 2:2. Тотенхем отвори катастрофално лошо како ретко која екипа во оваа фаза од ЛШ. Уште не беа свесни дека утакмицата е почната, а веќе губеа со 2:0 по само 9 минути игра. Ова мислам дека беше моментот кога Јуве требаше да притисне и да ја искористи ситуацијата на теренот во која Тотенхем буквално не постоеше. Тука да притиснеа и да дадеа трет гол ќе беше завршен двомечот уште вечерва. Наместо тоа Јуве се повлече и Тотенхем максимално го искористи тоа. Се вратија во утакмицата, почнаа да играат фудбал, промаши Кејн два убави шанси и од третата реализираше за 2:1. Многу лесно можеше да да биде 2:2 уште на полувреме, но се спаси Јуве од такво нешто...нерешено во прво ќе значеше сигурен пораз за Јуве во првава утакмица, а со тоа веројатно и елиминација уште во 1/8 финале. Второто полувреме се играше нешто поцврсто, но Тотенхем покажа дека во моментов е поспремна екипа од Јувентус, или па после негативата од 2 гола фрлија се на една карта и затоа се доби таква слика. :confused: Реваншот од оваа утакмица мислам дека ќе даде одговор на многу прашања и очекувам од двете екипи многу подобар и поорганизиран фудбал. Денес некако се се случи набрзина и мислам дека оние 2:0 по 9 минути игра целосно ја променија почетната замисла на Алегри и Покетино.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Лол коментариве уназад, јасно дека ова е најлоша сезона што ја игра Деле во кариерата, ни јас не можам да го поднесам ама дека бил непостоечки на натпреваров..
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Ете кажав, од Баерн. И на таков Баерн му се вратија и му водеа 0-2 до 80та и 1-2 до 90та. Разликата од Баерн и Тотенхем, нема портеба да ја спомнувам.
Сакаш јас да ти ја кажам разликата од тој Јуве и овој? Или нема потреба?



Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
и разликата од тој Јувентус и овој Јувентус исто така нема потреба да ја спомнуваш...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Ист е тој Јуве со овој.
Нема потреба да ги спомнувате Видали, Погби, Пирловци и други тракатанци затоа што и после нив Јуве играше финале.
Очигледно Јуве не зависи од поединци туку си има систем на игра кој солидно функционира и во Серија А и во ЛШ.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Dzoni samoproglasen ekspert za kladilnica koj konstantno e vo minus, ima poteskotii da fati 1.05 koeficient, air nema videno od kladilnica cel negov zivot, sekojdnevno e na rab na nerven slom uste vo 20ta minuta ja zaokruzil i odvazeno iskomentiral deka go fatil poklonot na vekot.


Dzoni iskreno moze si dobar coek ama bukvalno ne treba vekje vo niedna tema za sport da pisuvas, ne smees ni u tie za hobi da komentiras.

Juve e ocaen u odbrana i toa se gleda na sekoj poseriozen test od Lazio letoto pa navaka.
Ke vidime kako ke pominat vo London ama sega Totenhem e vo ogromna prednost.
Класичен потомок на Александар што се објаснува како дел од најстарата библиска раса.
Сериозно за посматрање е типчево, толкава ароганција у убедување во своето знаење буквално за секој спорт а од ниеден нема ни основни познавања. Крајно очаен и неписмен обид од експерт.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.755
Поени од реакции
11.710
На мечов беа подобар противник затоа што Јуве изигра ко да не јаделе 2 дена пред меч. Одам со претпоставка дека тоа во Лондон нема да се повтори.
Ај ако не нека му се јавуваат на Алегри од УЕФА 2 дена пред утакмица да ги потсетат да јадат, нема смисла вака.

Замисли пред седумте финалињата да ги потсетеле да јадат...
 
Последно уредено:

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Класичен потомок на Александар што се објаснува како дел од најстарата библиска раса.
Сериозно за посматрање е типчево, толкава ароганција у убедување во своето знаење буквално за секој спорт а од ниеден нема ни основни познавања. Крајно очаен и неписмен обид од експерт.
Не ме познаваш лично и затоа не коментирај врз основа на пишаното на форумот,апсолутно тие што ме познаваат знаат дека сум голем самокритичар и знам да прифатам се и сешто без да се лутам ...тоа што пишам понекогаш толку арогантно брз основа на мои лични аргументи и поради моментална фрустрација од други причини...што не значи дека сум во секоја сфера таков..и тоа потомок кај Александар некако ја промаши поентата и индиректно не кореспондира со моите мислења...промашив промашив,живи здрави се случува...

И никаде не се декларирам како експерт или којзнае што,јас само си давам свое мислење зошто е така што во глобала и грешам ама се трудам исто така да ги согледам грешките..ако ти чини читајме,ако не игнорирајме и то е то.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
@Bianconero vero Брат, многу си нереален кога се работи за Јуве, ок е, фан си, разбирливо, ама следиш фудбал да му јебем, она Јуве шо го изигра денес е тежок резил, беа издоминирани скроз у сред Торино. И пораз некогаш е многу значаен, ќе ти ги покаже недостатоците на кои треба да работиш. Ете, нерешеново би требало да го освести Алегри да не игра ко пичка на пример, не дека нема играчи за тоа...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Ај ако не нека му се јавуваат на Алегри од УЕФА 2 дена пред утакмица да ги потсетат да јадат, нема смисла вака.

Замисли пред седумте финалињата да ги потсетеле да јадат...
Па не беа дрва у сите тие финалиња Јуве. Освен со Реал каде се распаднаа и донекаде со Барса, во другите беа во игра до самиот крај.
Еве сезонава вака надиграни беа од една скапана Сампдорија. Не знаеја кај тераат и можеше да испијат тежок дебакл. Муабетот ми е дека вечерва се погоди да имаат еден таков меч какви ги имаат 3-4 у сезона. Не верувам да имаат исто издание во реваншот и од таму е мојот оптимизам.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.764
Поени од реакции
5.501
Ист е тој Јуве со овој.
Нема потреба да ги спомнувате Видали, Погби, Пирловци и други тракатанци затоа што и после нив Јуве играше финале.
Очигледно Јуве не зависи од поединци туку си има систем на игра кој солидно функционира и во Серија А и во ЛШ.
системот на игра шо солидно фукнционира во Серија А се вика немање конкуренција, односно 75% од мечевите им се тренинзи, дали полесни или потешки зависи од противникот... е сеа нормално коа во домашната лигата ќе имаш само тренинзи, на толку тренинзи ќе си спремен за ЛШ...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.722
Поени од реакции
110.871
Ете кажав, од Баерн. И на таков Баерн му се вратија и му водеа 0-2 до 80та и 1-2 до 90та. Разликата од Баерн и Тотенхем, нема портеба да ја спомнувам.
Не, него од тој Баерн изгубија два пати. Зборувам за севкупно надигрување, и од Интер има загубено 1-3 и сега од Лацио 1-2 па не беа вака надиграни и немоќни. Буквално ги напикаа во своја половина и ги тероризираа цел меч.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
@Bianconero vero Брат, многу си нереален кога се работи за Јуве, ок е, фан си, разбирливо, ама следиш фудбал да му јебем, она Јуве шо го изигра денес е тежок резил, беа издоминирани скроз у сред Торино. И пораз некогаш е многу значаен, ќе ти ги покаже недостатоците на кои треба да работиш. Ете, нерешеново би требало да го освести Алегри да не игра ко пичка на пример, не дека нема играчи за тоа...
Па ги пцуев у темата за Јуве виновниците, Алегри, Киелини и Буфон за двата примени гола. Сега зборам за реваншот во кој сите го отпишуваат Јуве. Напишав и зошто мислем дека Јуве се уште сам си одлучува. Ваков криминален меч ако одиграат уште еднаш за две недели, тогаш прв ќе признаам дека Тотенхем биле поквалитетен противник и заслужено се во 1/4 финале.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom