Bianconero vero
Последна активност:
21 јуни 2018 во 00:41
Член од:
10 ноември 2008
Мислења:
8.334
Допаѓања:
5.844
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко
Роденден:
31 декември 1981 (Возраст: 36)

Сподели преку:

Bianconero vero

Il Capitano, Машко, 36

Последна активност:
Прегледува форум СП 2018 - Русија, 21 јуни 2018 во 00:41
  1. Клипче
   Клипче
   Да не одам офф топик таму
   Алал да ти е за тикетчињава, создравје да ги трошиш парите.
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Клипче
    Клипче
    Пола е доволно :D хаха
    Купи си дрес од Лука Тони сеа :D
    6 јануари 2014
   3. Bianconero vero
   4. Клипче
    Клипче
    Лудница му е сезонава :D
    6 јануари 2014
  2. Splendora
   Splendora
   Не знам зошто така ми останало во меморија, знам дека беше после конфликтот и мислев истата година.
   Сеедно, фала на поправката :))
   1. Bianconero vero
    Bianconero vero
    Нема врска, луѓе сме, не може се да памтиме :). Мене ми остана во сеќавање затоа што со брат ми и другарите кои бевме на мечот на се вративме со превозот (автобусите) за Скопје истата вечер туку останавме уште една недела во Белград кај мои братучеди. Значи покрај мечот и одличната атмосфера на Маракана имавме и луди денови низ Белград :)
    10 април 2013
   2. Splendora
    Splendora
    Закон град е Београд :))
    И јас останав, имам бааги роднини дури можев да бирам каде :)
    10 април 2013
  3. Ilumious
   Ilumious
   Знаеш дека Шитизениве продаваа двдња наречени „Бод против Јувентус“ пред 2 години кога игравте во ЛЕ? :)
   1. Bianconero vero
    Bianconero vero
    Појма немав за ова :)
    Не знам зошто продавале (ако било во контекст дека се попалиле што освоиле бод(ови)) кога Јуве играше во далеку послаб состав од нивниот. Тогаш од Јуве беше само името :)
    10 декември 2012
   2. Ilumious
    Ilumious
    Првото и збирање на приход/фанови :) им се стега и на нив обрачот за ффп:)
    10 декември 2012
  4. Ilumious
   Ilumious
   Ќе се пласирате, уживај :))) само зимава ќе мора да земете уште некој.
   1. На Bianconero vero му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Ilumious
   Ilumious
   Бјанконеро како не те мрзи да им црташ, алал да ти е на живците што ги имаш :)
  6. Зајче
   Зајче
   Ај да не не тужат за оф-топик ...
   Верувај многу малку се ко тебе и стварно извини ако те навредив на некој начин, ама поентата со србоманите ти ја кажав, зашто опркужена сум со такви па не можам да се воздржам. Тешко е да си Македонец во Македонија, освен кога Македонија победува, тогаш сите се Македонци. за жал.
  7. BornToBeBianconero
   BornToBeBianconero
   kaj se izgubi more ??
  8. Џони Вајсмилер
   Џони Вајсмилер
   Богами кога ќе го видиш на прво (а да не го познаваш) ќе си помислиш некој ултимејт фајтер е или некој робијаш од затворите во идризово:pos::pos::pos:..прав дебил:pos2:
  9. Io Sono Interista
   Io Sono Interista
   Јас одамна се имам изјаснето дека ги мразам повеќе од Јуве и Милан заедно :)
   Онака, ми го убиваат фудбалот. Ја гледав Барса со Роналдо на времето, играа одлично, ама не беа вакви. Овие како со сериски број да се.
   Ме нема на форум, еве сега ми остана малку време, иначе нешто зафатен па не можам да постигнам. Форумов ми одзема многу време, ќе напишам еден пост демек 5 минути работа, ќе заглавам 2 саати со оправање криви дрини :)
   Поздрав до тебе па се читаме летово повеќе, само нека остане време...
  10. Џони Вајсмилер
   Џони Вајсмилер
   не е дотолку за палермо..колку што напиша јак пост...:):)...мислам кај ти текна за Пепе алал нека ти е ме изнасмеа:pos2:
  11. Io Sono Interista
   Io Sono Interista
   Не го споредувам квалитетот на Франција и Барса, само концептот: треба да оди тој што ќе биде подобар во двата дуели (во голови, не во шанси и посед :) ) Спортот не би бил ништо ако секогаш победуваат фаворити. Мене во секој случај ќе ми беше супер да ги гледам Ирците или било која друга екипа која се бори со срце. Виде Уругвај како играше, по нив ќе с епамети светското... Така и ова. Тоа што секоја година противник на Барса добива црвен картон и судиите стануваат фактор во клучни моменти, станува симптоматично. ОК, ако се грешките до овој степен се трпи некако, ама осеќам дека ќе има поголеми циркузи...
  12. Io Sono Interista
   Io Sono Interista
   Не се слагам, треба да си има еднаков критериум па кој победи, нека оди понатаму. Нека има изненадувања. Се бројат двата натпревари, а Арсенал си победи на првиот. Не е тоа анти-фудбал туку едноставно послаби се, а и немаше никаков проблем со тактиката да не заебеше Фабрегас. Ако издржеа 60 мин, ќе имаа убави шанси да ја решат на контра.

   Како и да е, истите муабети беа кога се дискутираше за Р.Ирска - Франција. Дека подобро е да оди Франција заради квалитетот. Франција отиде, и? :)
  13. Io Sono Interista
   Io Sono Interista
   Сериозно мислиме дека им е потребна помош, три пати ја добиваа кога им шкрипеше, со Челзи, со Интер и ова вечерва како најблаг случај... Ама не од Платини, тоа децава си прават претпоставки, работите не се така едноставни. Денес на двата натпревари судиите влијаеја многу повеќе отколку што требаше.

   Инаку никој не спори дека Барса беше подобар тим вечерва и генерално е подобар тим од Арсенал, бар ја не сум видел таков лудак :pos:
  14. Vlatko Jordanoski
   Vlatko Jordanoski
   да,тоа сакав и да направам, само немаше во моментот онлајн модератори
  15. Mario Gómez
   Mario Gómez
   зеленко имаш за последниот пост во серие а, само неможам моментално да ти дам, :icon_lol:
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  31 декември 1981 (Возраст: 36)
  Fudbal, kladilnica, pivo, zeni

  Потпис

  Juve, storia di un grande amore
  bianco che abbraccia il nero
  coro che si alza davvero, per te

  Никој како тебе друг
  не го ебе Металург
  и титула да освои
  за мене не постои!!!