Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Истовремено да играат и на интернет? Бидејки нели како за на пц, еден сериски за една игра за на еден пц, или со конзолите тој начин подруго функционира?
Истовремено играат и на интернет да. Не е ПЦ ова :)
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
ЕрТ фала многу :) Еве и уште еден се прејави.. А Варго, да ја пробав BF3 и сеа следнава недела ќе ја нарачам за ПС3 дека GTX580-ка ќе зимам за неколку месеци, а не ми се чека.. Тогаш ќе ја земам поевтина за ПЦ :)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.411
Поени од реакции
5.356
Dali moze da se sredi slednovo
Pri pustanje izlaga ova


Kaj mene vika 3.61 or later e sega simnav oficijalen update 3.72 staviv na Usb stick PS3/UPDATE/ pa apdejjtot
i koga ke pocne da ucitava se gasi konzolata....

Vlagam i vo recovery meni


Probav site opcii ili ne moze da pomine apdejtot ili mi vika deka
"Cannot start. The correct hard disk was not found."

E sega go izvadiv diskot i go preformatirav na PC plus mu pustifv nekoj surface check Dava deka e sosema vo red

Sto moze da bide...Da ne e pak nesto do Hard diskot ili vnatre pobrkano sistemski
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Сакам да направам апдејт али ми вади проблем со пасвордот ,,, предпоставуем имал некој од вас ист проблем па ако може чаре да препорачате :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Dali moze da se sredi slednovo
Pri pustanje izlaga ova

Kaj mene vika 3.61 or later e sega simnav oficijalen update 3.72 staviv na Usb stick PS3/UPDATE/ pa apdejjtot
i koga ke pocne da ucitava se gasi konzolata....

Vlagam i vo recovery meni

Probav site opcii ili ne moze da pomine apdejtot ili mi vika deka
"Cannot start. The correct hard disk was not found."

E sega go izvadiv diskot i go preformatirav na PC plus mu pustifv nekoj surface check Dava deka e sosema vo red

Sto moze da bide...Da ne e pak nesto do Hard diskot ili vnatre pobrkano sistemski
Да пробаш со друг диск?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Едно прашање за jailbreak. Имам еден другар и сака да го направи тоа...има некој што го прави тоа во скопје? број на телефон..адреса нешто има ? и колку пари. И ако може да ми кажете како се гледа која верзија на firmware е...да биде сигурно ..му реков да види и рече дека било 3.30 но и тој не знае од каде му е xD
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Едно прашање за jailbreak. Имам еден другар и сака да го направи тоа...има некој што го прави тоа во скопје? број на телефон..адреса нешто има ? и колку пари. И ако може да ми кажете како се гледа која верзија на firmware е...да биде сигурно ..му реков да види и рече дека било 3.30 но и тој не знае од каде му е xD
Драган ИДЦ, 1500 денари и плус ќе ти стави 15 игри по твој избор.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Во план сум да купам ПС3.Совети,најповолни цени ова она.
Дали е вистина дека слим варијантата е поиздржлива од нормалната верзија??
Фала однапред :)
--- надополнето: Oct 7, 2011 9:32 PM ---
каде во Скопје се наоѓаат СЕТ Компјутери и Пан-Европа???
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Абе не купувајте конзоли оти тие иако можи се ефтини, прескапи се игрите за нив.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Чип и замунда.
Да му ебам мајката и на чипо и на замунда. Немам време за такви заебанции. Плус со нив си ја заебуваш конзолата и неможиш онлајн да играш дури и оригинана да ја купиш играта.

ПС. Ова е само меѓу мене и пиратеријата, ништо лично.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да му ебам мајката и на чипо и на замунда. Немам време за такви заебанции. Плус со нив си ја заебуваш конзолата и неможиш онлајн да играш дури и оригинана да ја купиш играта.

ПС. Ова е само меѓу мене и пиратеријата, ништо лично.
За наши (финансиски) стандарди, ова е премија.
Или ќе играш онлајн 3-4 игри, или ќе ги играш сите можни игри што излегле и што ќе излезат бесплатно, ама не онлајн.

Второво некако влече... а и замарање има 0.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.174
Поени од реакции
1.271
dali nekoj znae koga ke moze da gi igrame igricite sto se na 3.6 ,3.7 fw??? so praat ovie hakerive? mi se igra pes2012 :(((
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Абе не купувајте конзоли оти тие иако можи се ефтини, прескапи се игрите за нив.
па и за пц се скапи ако купуваш оргинал, исто и на конзола може ако сакаш пиратерија како на пц..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom