Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Ако се чува внатре зашо коа ќе смениш ХДД ти бара повторна инсталација на најновиот фирмвер ? Шо не го изload-а од пс3.
Фирмверот е секогаш на ХДД.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Ако се чува внатре зашо коа ќе смениш ХДД ти бара повторна инсталација на најновиот фирмвер ? Шо не го изload-а од пс3.
Фирмверот е секогаш на ХДД.
Епа и јас така знам, затоа и прашувам ако инсталирам на друг хдд фирмвер од постаро сони дали ќе го чита на моето сони.
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
@One Не сум пробал не можам да кажам. Побарај на нет сигурно некој веќе пробал.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.399
Поени од реакции
5.287
Habree koga ke go izvadis diskot PS3to se pusta? Se pusta! Ete ti ja memorijata....
Toa sto e na HDD se nekoi fajlovi od XMB i strukturata na celiot XMB OS...
Koga ke mu stavis ti drug HDD ke ti pobara da mu instaliras Systemskite fajlovi preku USB flash device...I ti pisue tamu na ekranot

Ako imas primer 3.60 ke ti pise
Insert storage media that contains update data of version 3.60 or later
Ako imas 3.70 ke ti pise
Insert storage media that contains update data of version 3.70 or later
Ako imas 3.40 ke ti pise
Insert storage media that contains update data of version 3.40 or later
Kapish?

Ne mozes na konzola so krenat FW 3.65 da mu smetnes na 3.55 samo so zamena na HDD
The End
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
673
Поени од реакции
1.905
Едно прашање. Кај може да се најде оригинална ПЕС 2012 и колку чини?
 
Член од
28 декември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
1
Хакнато Сони нема онлајн гејминг. Без онлајн гејмнг Сонито не е Сони.
Сендит и Завви да се здрави и живи за набавка, Пазар3 да е здрав и жив за продажба, PSN да е здрав и жив за шеринг. Сите ритејл игри шо до сега ги купив ги продадов со минимална загуба, така да не се исплати да се хакнува Сонито. Барем во мојот случај. Кога сме кај ПСН, игра од 20 долари на 5 души е џабе пари.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Хакнато Сони нема онлајн гејминг. Без онлајн гејмнг Сонито не е Сони.
Сендит и Завви да се здрави и живи за набавка, Пазар3 да е здрав и жив за продажба, PSN да е здрав и жив за шеринг. Сите ритејл игри шо до сега ги купив ги продадов со минимална загуба, така да не се исплати да се хакнува Сонито. Барем во мојот случај. Кога сме кај ПСН, игра од 20 долари на 5 души е џабе пари.
како не е сони, на 2 џостици со некој другар е подобро него со некој анноун на онлајн да играм
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
@Noorotic а бројот на offline coop игри е десет пати помал од оној на online. За жал.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
@Noorotic а бројот на offline coop игри е десет пати помал од оној на online. За жал.
без разлика кој број колкав е мене тие игри што ги сакам и што ги играм ги има за офлај coop, не ми треба поише, за срека, тоа за онлајн се пуцачки обично а ја на сони пуцачки не играм
 

Gixxer

Premier Сasual Dating - Verified Ladies
Член од
9 декември 2010
Мислења
131
Поени од реакции
89
Мењам Gran Turismo 5 (Platinum Edition) за Sports Champions или слични игри што користат Move контролери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom