Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
3.703
Поени од реакции
1.806
Неколку дена покасно од ИксБоксот, Sony го лансира новиот Плејстејшн 3. На презентацијата синоќа беше објавено дека ова парче подржува дури до 7 Bluetooth џојстика, неколку кратни високо квалитетни HD сигнали и можно поврзување со Плестејшн Портаблето. Срцето на ова слатко машинче работи со такт од 3.2 гигахерци а кешот на 512 комбиниран со 7 слота од 256 рам. Бенч-марк тестовите покажуваат дека Сонито е дури еден и пол пат побрз од ИксБоксот. Галерија со слики има овде и овде. Видео презентацијата е овде и неколку скрин шота овде и овде.

 
Член од
10 мај 2005
Мислења
799
Поени од реакции
14
Изгледа great. Имаш ли информации колку чини чудово, да не пребарувам по интернетов?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
3.703
Поени од реакции
1.806
Сеуште нема утврдена цена ни на интернет. Сигурно доста ќе зависи и од чипот.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.669
Поени од реакции
46
Никад не би купил вакво чудо ... не знам некако верен сум му на компјутеров :wink:
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
3.703
Поени од реакции
1.806
Ако добро го опремиш компјутерот многу подобро ќе изгледа графиката на него отколку на иксбокс или плејстејшн. Ќе те кошта 3-4 пати повеќе ама ќе биде гром.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.842
Поени од реакции
56
Иам двојка, и не планирам да се откажам од студирање за да купам тројка :lol: ако е испод две тисуча еура еве на.. :roll:
 
Член од
27 јуни 2005
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ne znam dali postov ke drzi voda - no vredi da se spomne.

Playstation 3 ke izleze najverojatno 2007 godina i nekoi od vas mozebi i videle na internet kako izgleda, no kreatorite na igri ne gubat vreme. Na sajtot gamespot.com veke ima preview od nekoi igri za PS3. Najtoplo vi preporacuvam da go simnete i izgledate klipot za Killzone 2. Tezi nekade 30tina mb, no veruvajte jas ostanav bez zborovi....

eve vi link-videte pa da pokomentirame.

http://www.gamespot.com/ps3/action/killzone2/media.html?gcst=killzone2_ot_ps3_051605.asx&tag=gs_ps3_flashtop_watch

PS: najprvo registrirajte se za da mozete da gi simnuvate klipovite od igrite.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.288
Поени од реакции
28.895
Колку се претпоставува дека ќе биде цената?
 
Член од
27 август 2005
Мислења
808
Поени од реакции
7
ама сврзан муабет падна тука немогуче :pos: колку за информација новиот PlayStation се предвидува дека ќе излезе за година дена а ќе има ѕверски перформанси и ќе може да се користи и како компјутер со линукс оперативен систем
 
Член од
20 март 2005
Мислења
166
Поени од реакции
1
playstation3 излиза март-април 2006г. в јапонија цена между 350 и 400$.

xbox360 излиза на 22ноември в америка, цена 300$ и 400$(впакета от 400$са вклјучени хард диск,втори геимпад,дистанционно и ргб кабели,както и 3 месеца безплатен абонамент за xboks live)
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Офчар напиша:
Иам двојка, и не планирам да се откажам од студирање за да купам тројка :lol: ако е испод две тисуча еура еве на.. :roll:
ке си купиш немај гајле, ако не за едно 5 години , тогаш за 10, пошто тогаш нема да се секираш за останатите работи.

btw убаво изгледа PS 3, али али некој таму пишувале дека тоа биле лажги или слично.
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.317
Поени од реакции
18
velat deka ke cini okolu 900eur
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
povishe mi se sviga PSP-to iako e postaro aama mozes so tebe da go nosish :)
 
На врв Bottom