iPhone vs Nokia N97

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
јас ги имам двата и ќе ви кажам само дека Ајфонот е според мене боље... можеби Нокиата е малце поелегантен али Ајфонот е далеку побрз,попрактичен и секако има многу посилни звучки :)

а Xperia неможе у никој случај да се споредува со овие два... далеку е од тој квалитет.
Ајфонот посилни звучки? Како бе вака пишувате информации од ракав? Си видел n97? Си пуштил музика? Во диско да не си бил па потивко да не ти се слушало од галамата и гласната музика што иде од диското?:tapp:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
сум пуштил и преку Auxx,и дома сум ги споредил... појак звук вади Ајфонот несомнено... збориме за Ајфон 3џс знаеш така?
мене не ми се свиѓа исто како и на повеќето така да планирам сеа да го мењам... за н900.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
сум пуштил и преку Auxx,и дома сум ги споредил... појак звук вади Ајфонот несомнено... збориме за Ајфон 3џс знаеш така?
мене не ми се свиѓа исто како и на повеќето така да планирам сеа да го мењам... за н900.
Да сеисто за кој и да збориш, нокиата е погласна.
 
Член од
12 август 2009
Мислења
26
Поени од реакции
2
Кога сме кај iPhone-от малце оф-топик.. Да не знае некој каде може да се земе нов, некористен, а да не мора да се префрлам на t-mobile дата пакет?

Фала ви.
 

Riste123

RISTE
Член од
7 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
NEKOJ KE MI KAZE LI KADE MOZAM DA NAJDAM SLUSALKI SO MIKROFON ILI SAMO MIKROFON ZA IPHONE BIDEJKI NE MOZAM DA NAJDAM NIGDE
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
NEKOJ KE MI KAZE LI KADE MOZAM DA NAJDAM SLUSALKI SO MIKROFON ILI SAMO MIKROFON ZA IPHONE BIDEJKI NE MOZAM DA NAJDAM NIGDE
Oди во apple store даваат бесплатно само носи го и телефонот. :smir:
Не го зезај хахаха

шала на страна јас продавам слушалки и секаква опрема за iPhone ... имам и слушалки со микрофон ... инфо по ПП :helou:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Не го зезај хахаха

шала на страна јас продавам слушалки и секаква опрема за iPhone ... имам и слушалки со микрофон ... инфо по ПП :helou:
Во Америка е така :) мислев apple store е секаде исто :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
После толку двоумења си зедов iPhone 3GS 32G и многу сум задоволен и ич не ми е криво за N97та.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
iPhone vs Nokia N97
nekako kako nokiava da e boli cela tastatura 5mp kam ima a ajshitot toa go nema i t.n.
Еве го врвот на муабетот! НОКИА имала 5 мегапиксели камера!!! WOOOOOW!!! Јас иам CANON A450 исто со 5 мегапиксели а е 6 пати поевтин од НОКИАТА! Кој вади бољи слики,Нокиата или Канонот???

Дете не треси глупости оди прво прошетај малце види шо е како е па после кажувај приказни :tapp:

Нокиата е подобра :) Тастатура, 5 мегапиксели камера, блиц мислам дека има...а ајфонот слушам дека загревал кога се сурфало :)
Сите овие работи што ги наброи погоре се спецификации на еден фотоапарат (од 4-5000 денари),а не на телефон.Мисли малце за друг пат ;)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Еве го врвот на муабетот! НОКИА имала 5 мегапиксели камера!!! WOOOOOW!!! Јас иам CANON A450 исто со 5 мегапиксели а е 6 пати поевтин од НОКИАТА! Кој вади бољи слики,Нокиата или Канонот???

Дете не треси глупости оди прво прошетај малце види шо е како е па после кажувај приказни :tapp:

Сите овие работи што ги наброи погоре се спецификации на еден фотоапарат (од 4-5000 денари),а не на телефон.Мисли малце за друг пат ;)
Не заборавај дека телефонот НЕМА објектив, така да било кој апарат ќе вади подобра слика од телефонот :)
Најдобро е кога сите ги кажуваат телефоните колку им се добри според тоа колку мегапиксели има камерата, нема и мислам дека никогаш нема ни да има поголема маркетиншка финта од таа :)
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Не заборавај дека телефонот НЕМА објектив, така да било кој апарат ќе вади подобра слика од телефонот :)
Најдобро е кога сите ги кажуваат телефоните колку им се добри според тоа колку мегапиксели има камерата, нема и мислам дека никогаш нема ни да има поголема маркетиншка финта од таа :)
Па факт е дека сони ериксон одсекогаш одел на фотоапарат,а во втор план го става самиот телефон и неговите функции како телефон.

Карл Цајс нека му е напомош :))))))))
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
po moe mislenje n97 e mnogu podobar od iphone,prvo symbian moze da instaliras so sakas a najprvo Garmin so kaj iphone ne moze,vtoro kamera 5mp,blic,predna kamera za video povici,nema so nema,Nokia si e Nokia,a od sonyericsson samo Satio e dobar
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
Абе ако сакаш добра камера, купи си апарат.
Ако сакаш квалитетен телефон купи си нокиа.:smir::toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom