iPhone vs Nokia N97

C

cige

Гостин
HTC Hero
зимај шо ќе зимаш само немој Ајфон, поарно нокиа 5800
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
мислам дека nokia n97 е многу подобар, не се само карактеристиките во прашање, i phone, има многу подобра маркетинг кампања, но во никој аспект не е подобар, па ни во цената, мој совет е доколку одбирате од овие два телефони нокиата е прав избор
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Коа ќе земе да ви кочи и да ви блокира Н97 ќе видите кој е подобар :tapp:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
po moe mislenje n97 e mnogu podobar od iphone,prvo symbian moze da instaliras so sakas a najprvo Garmin so kaj iphone ne moze,vtoro kamera 5mp,blic,predna kamera za video povici,nema so nema,Nokia si e Nokia,a od sonyericsson samo Satio e dobar
Има повеќе апликации за iPhone него за Symbian, така да не кажувај апсурди...
Камерата стварно му е слаба страна на iPhone, а мислам дека 3GS-от има GPS, поправете ме ако грешам. :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Има повеќе апликации за iPhone него за Symbian, така да не кажувај апсурди...
Камерата стварно му е слаба страна на iPhone, а мислам дека 3GS-от има GPS, поправете ме ако грешам. :)
И 3G и 3GS има GPS ама мапи нема добри за Македонија, 3GS има 3 мегапиксели со тач фокус
 
Член од
7 јануари 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
pomos okolu Iphone!
za eden den mi ja trosi baterijava okolu 30% so mnogu malce rabotenje na nego,a i aplikaciive mi ja cedat smetkata.dali mozam da go isklucam internetot? fala odnapred
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
pomos okolu Iphone!
za eden den mi ja trosi baterijava okolu 30% so mnogu malce rabotenje na nego,a i aplikaciive mi ja cedat smetkata.dali mozam da go isklucam internetot? fala odnapred
Може. Иди во settings/general/network/Cellular data network и во полињата внеси нешто без везе.На пример во сите пиши: none. После пробај па кажи ми ;)
 
Член од
7 јануари 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Може. Иди во settings/general/network/Cellular data network и во полињата внеси нешто без везе.На пример во сите пиши: none. После пробај па кажи ми ;)
da ne zgresi neso so oba Cellular data network zaso nema takvo nesto vo settings/general/network.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom