iPhone vs Nokia N97

Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Конечно нешто навистина многу многум подобро од Iphone, и моментално најдобро на пазарот според мене.

HTC HD2

 
Член од
15 септември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
3
Ne kupuvaj telefon ako ne go probas vo salon barem edno 15 min.
Nokiata ne ti cini.... promasena....
Ako baras aparat od telefonot.. togas zemisi ja Xperia.
Ako veke zimas HTC (THC), osven HTC HD2 vidi i HTC Hero...(android), ke bides megu prvite :D

 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Најголемо разочарување во истотијата на сони ериксон беше кспериата. Толку очаен телефон немаат направено никогаш, а се посраа со него колку ќе бил добар.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Најголемо разочарување во истотијата на сони ериксон беше кспериата. Толку очаен телефон немаат направено никогаш, а се посраа со него колку ќе бил добар.
Точно, но новата експирија би требало да биде многу појака, барем така читав низ форуми и на youtube.

А помеѓу iPhone 3G S и Nokia N97, iPhone-от е далеку подобар во секој поглед. Иако сум голем фан на Nokia, N97-цата ja направија запеза, најлош телефон што го имаат извадено досега. Е сега за новата Nokia N900 што треба да излезе во скоро време немам зборови. А помеѓу iPhone 3G S и HTC Hero и јас неможам да се одлучам. Ама некако повеќе ме привлекува iPhone-от пошо нели има повеќе апликации за него и такви работи, ама и HTC Hero е одличен телефон.:toe:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Точно, но новата експирија би требало да биде многу појака, барем така читав низ форуми и на youtube.

А помеѓу iPhone 3G S и Nokia N97, iPhone-от е далеку подобар во секој поглед. Иако сум голем фан на Nokia, N97-цата ja направија запеза, најлош телефон што го имаат извадено досега. Е сега за новата Нокиа Н900 што треба да излезе во скоро време немам зборови. А помеѓу iPhone 3G S и HTC Hero и јас неможам да се одлучам. Ама некако повеќе ме привлекува iPhone-от пошо нели има повеќе апликации за него и такви работи, ама и HTC Hero е одличен телефон.:toe:

Не споредувам јас hero кој е послаб од Iphone секако, но HD2 е веќе нешто друго, засега мобилен со најдобри перформанси.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Не споредувам јас hero кој е послаб од Iphone секако, но HD2 е веќе нешто друго, засега мобилен со најдобри перформанси.
А овој HTC HD2 ( патем што му значи тоа HD2? ) го има овде кај нас или сеуште не? Ако го има дај линк од некој оператор да видам што цени има телефонов. Инаку ревјуто погоре помеѓу HTC HD2 и iPhone што е, стварно се изненадив, HTC-то е подобро од iPhone-от во се.:tapp:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
А овој HTC HD2 ( патем што му значи тоа HD2? ) го има овде кај нас или сеуште не? Ако го има дај линк од некој оператор да видам што цени има телефонов. Инаку ревјуто погоре помеѓу HTC HD2 и iPhone што е, стварно се изненадив, HTC-то е подобро од iPhone-от во се.:tapp:
Кај нас мислам уште го нема, инаку цената е 500-600 евра во странство односно цената е иста со Iphone , а HD2 e втора верзија од HTC HD верзијата.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
А овој HTC HD2 ( патем што му значи тоа HD2? ) го има овде кај нас или сеуште не? Ако го има дај линк од некој оператор да видам што цени има телефонов. Инаку ревјуто погоре помеѓу HTC HD2 и iPhone што е, стварно се изненадив, HTC-то е подобро од iPhone-от во се.:tapp:
HD-High Definition
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Кај нас мислам уште го нема, инаку цената е 500-600 евра во странство односно цената е иста со Iphone , а HD2 e втора верзија од HTC HD верзијата.
Скап е, ама вреди за парите.

Знаев дека е тоа, ама си викам чекај да прашам да не пак значи нешто друго.:pos2:
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.514
Поени од реакции
4.295
Нокиата е подобра :) Тастатура, 5 мегапиксели камера, блиц мислам дека има...а ајфонот слушам дека загревал кога се сурфало :)
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Нокиата е подобра :) Тастатура, 5 мегапиксели камера, блиц мислам дека има...а ајфонот слушам дека загревал кога се сурфало :)
Се убаво што има нокиата 5 мегапиксели камера и qwerty тестатура, ама процесорот и е како на Comodore 64. А ајфонот загрева поради тоа што има јак процесор ( 600 mhz ) ама мислам дека тоа е средено сега со новиот апдејт на софтверот 3.1. Има некои измени мислам во баговите, користењето на процесорот и.т.н...:toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
јас ги имам двата и ќе ви кажам само дека Ајфонот е според мене боље... можеби Нокиата е малце поелегантен али Ајфонот е далеку побрз,попрактичен и секако има многу посилни звучки :)

а Xperia неможе у никој случај да се споредува со овие два... далеку е од тој квалитет.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
јас ги имам двата и ќе ви кажам само дека Ајфонот е според мене боље... можеби Нокиата е малце поелегантен али Ајфонот е далеку побрз,попрактичен и секако има многу посилни звучки :)

а Xperia неможе у никој случај да се споредува со овие два... далеку е од тој квалитет.


Па затоа јас реков единствена конкуренција нешто подобро од ајфонот е HTC HD2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom