Scofield
Поени од реакции
312

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • од прилеп да не е 530 регистацијата на БМВ то ,оти го видов на пазар 3 .
  Н
  Да не ти реплицирам на темата за Пивофесто, зато тука. Тропам во бендот "Peek Hole Scene" оформен е пред 5 години, имаме некои демо снимки, се стремиме кон албум, но тоа покасно (прво факултетските обврски). Имаме настапувано неколку пати во Апореа, и на некои други организирани свирки (ко бевме помлади):). А лани на Пивофесто настапував со еден дечко од Словенија со прилепско потекло, Џани, кој е лидер на најдобрата метал група од Словенија - Noctiferia. Ти од Прилеп си ко шо глеам, кај се движиш? Поздрав
  Море, Прилепчан, да не знајш во градоф да не има арт студио или whatever кај шо му носиш слика на усб, а тие ти печата маица?
  Извини што доцна враќам ама ретко идев на нет деновиве, а кога идев бев за кратко, добро е штом си се снашол.
  На јазик или книжевност?
  Не ми е познато името ама сигурно го знам да го видам.
  Економски средства Мајк, економски средства... А имав идеја порано да заштедам и да си прибрам еден таков. Али испод 1000 ка тешко. Иначе не сум некој хејтер на Епл но ова што го пласираше не е некој нај нај гаџет (само големината му е нешто подобро).
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom