R
Поени од реакции
3

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Те молам ако можеш да ми помогнеш.. ако имаш нешто пишувано за македонска народна литература, како на пример:
  1. Љубовните песни, како исповед на едно срце
  2. Народните умотворби, огледало на народниот живот
  3. Силата на еден народ е во неговиот морал и култура
  4. Запишаните умотворби, инспирација на македонските писатели
  5. Епскиот циклус за Марко Крале, наша Илијада

  Благодарам однапред!
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom