UEFA EURO 2020 - Panini Virtual Sticker Album

Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Сега ми даде неколку златни сликички. Едно е од Македонија. Златните сликички не се во пакетчињата.
Screenshot_20210427-075731_EURO 2020 Panini Album.jpg

Знае некој зошто се златниве сликички и она што дава на некој сликички да кликнеш да ги штиклираш?
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.580
Поени од реакции
23.467
Сега ми даде неколку златни сликички. Едно е од Македонија. Златните сликички не се во пакетчињата.
Прегледај го приврзокот 293682

Знае некој зошто се златниве сликички и она што дава на некој сликички да кликнеш да ги штиклираш?
За златниве не знам ни јас, ама кликнувањето на сликичките си штикла значат дека ги имаш сликичките што ти требаат за некој челинџ ( 5 најмлади фудбалери - ансу фати, зинченко, ампаду и уште двајца беа не се сеќавам, 5 најстари - пјатов, пепе, и уште 3ца што не ги памтам, 5 логоа на рандом репрезентаци итн). Кога ќе го завршиш челинџот на крај ќе ти даде 2-3 кесички.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.563
Поени од реакции
16.398
Две логоа ти требаат за екстра пакетче - едно е на Македонија, друго на Финска, а причина за тоа е затоа што се дебитанти. :)
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.636
Поени од реакции
2.083
Сега ми даде неколку златни сликички. Едно е од Македонија. Златните сликички не се во пакетчињата.
Прегледај го приврзокот 293682

Знае некој зошто се златниве сликички и она што дава на некој сликички да кликнеш да ги штиклираш?
Не знам и јас зошто се, ама можеш да си ги залепиш врз пополнетите. Јас денес добив 29 златни сликички. А за ова другово убаво ти објасниле .
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.093
Поени од реакции
34.874
Screenshot_20210505-222028_EURO 2020 Panini Album.jpg

Златна Македонија!

Пак сум прв?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.093
Поени од реакции
34.874
Како се добиваат златниве?
Зависи од бројот. Секое на различен начин. Ете, пример, Муслиу се добива ако имаш 5 дупликати од сликичката. Шестата што ќе ја добиеш, ќе биде златна. Стефан Ристовски се добива ако го добиеш во замена со сликичка чија златна верзија ти е исто така за замена. При тоа и оригиналната сликичка, и златната верзија ти се губат, при замената. Секоја останата сликичка се добива на различен начин.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.105
Поени од реакции
7.686
Го пополнив албумот. Ми останаа дупликати па кој сака нека пише да му дадам. Јас немам врска на виртуелниов како се даваат дупликати на пријатели/луѓе. Со помош на Swap го пополнив целиот албум. Не ни пишував кодови од Кока Кола.

Еве ги дупликатите.
Screenshot_20210515-104046_EURO 2020 Panini Album.jpg Screenshot_20210515-104055_EURO 2020 Panini Album.jpg Screenshot_20210515-104103_EURO 2020 Panini Album.jpg Screenshot_20210515-104110_EURO 2020 Panini Album.jpg Screenshot_20210515-104118_EURO 2020 Panini Album.jpg
 
Ф

Флеш

Гостин
Имам доста дупликати. Како може swap да се направи со некој друг ?! Германија еден ми фали :LOL:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.580
Поени од реакции
23.467
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom