UEFA EURO 2020 - Panini Virtual Sticker Album

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
1616667679323.png


Мислев во фудбалски игри да оди темава, но ајде да го сефтосаме подфорумов.

Знаете и од претходните големи ФИФА/УЕФА натпреварувања, панини прави и виртуелен албум со сликички. Помал е од печатениот, со по 11 играчи по репрезентација + лого.
Правилата, начинот на собирање е ист, отварате пакетчиња, лепите во албум, се менувате со дупликати :D
Секој ден имате по 2 гратис пакетчиња, останатите ги добивате преку промо кодовите. Има дневен лимит колку пакетчиња може да отворите.

Достапен е на следниов линк, како и на GooglePlay, AppStore

Кајгана група:
Team ID: 1751
Password: kajgana


Неколку промо кодови:
FOOTBALLLOVE
P005018662164
IGOTIGOTNEED
UEFAEURO2020
EURO-COCA-COLA
2020-COKE-GAME
EURO-FOOT-BALL
HAVE-NICE-EU20
2020-COOL-GAME
COKE-BEST-GOAL
COKE-FAIR-PLAY
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.117
Поени од реакции
9.958
Ја симнав вчера. Срање е што си ограничен на само 4 пакетчиња на ден. Фала за кодовите.

Ги внесов кодовите + 2 гратис пакетчиња и сега ќе треба 3 дена да поминат за да ги отвориш сите. Not cool.

Патем, имате чаленџ да се регистрирате/логирате на сајтот на уефа и добивате 2 или 3 пакетчиња. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.863
Да се самоцитирам:

Screenshot_20210325-110901_EURO 2020 Panini Album.jpg
Уште 2 сликички ми фалат за комплетирање на Македонија. :P

И ова е јако:
Screenshot_20210323-063545_EURO 2020 Panini Album.jpg
Сликичката ни е со знамето од Вергина. :D

И приклучете се:
Team ID: 1751
Password: kajgana
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.097
Поени од реакции
84.755
Како бе некој има 30+ проценти во групава? Од кога е излезен албумов :O

Да се самоцитирам:

Прегледај го приврзокот 289323
Уште 2 сликички ми фалат за комплетирање на Македонија. :P

И ова е јако:
Прегледај го приврзокот 289324
Сликичката ни е со знамето од Вергина. :D

И приклучете се:
Team ID: 1751
Password: kajgana
...хмм..не ми се свиѓаат некако нашиве бе...

Ептен фотошопирани сите изгледаат..

И БЕЛИ ДРЕСОВИ??????????????????? WTF??????

Фотошопот на страна...беливе дресови..:confused::confused::confused::confused:

За ова со фан сликичката :cuc: Браво, баш позитивно сум изненаден, ни на крај памет не би очекувал ова.

А баш кога мислам на фан на Македонија мислам на ова, перфектна слика одбрале искрено, вообичаено мислам рандом дифолт слики имаат, ама оваа вака перфектно не претставува.

А и реално... малце и зезнале од нивен аспект со знамево, чудно е како на никој не му текнало да види дали ќе е контроверзно или не :D
Ама секако, не се бунам, одлично (y)

Штета што овие фан сликички ги нема во обичниот албум.

Инаку на тема на знамето, во албумот за ЛШ лани што го прават Topps за државата на секој играч има знаме.... за Елмас со Наполи беше ставено уставното - знамето од Кутлеш :D
Или Американците (чинам Топс е америчка фирма) врска немаат или некој македонец работи за нив :D

Ама да, ова со нашиве сликички..не ми се свиѓа, апла фотошоп и бели дресови (ЊТФ?!!?!?!) нема да age well фотошопов...
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.863
Како бе некој има 30+ проценти во групава? Од кога е излезен албумов :O
17 март, мислам. :D
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20210325-133409_EURO 2020 Panini Album.jpg

Screenshot_20210325-133429_EURO 2020 Panini Album.jpg

Уште Дарко Велковски остана! :vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Не може да се влегува веќе во групата на кајгана
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.598
Поени од реакции
52.428
Не може да се влегува веќе во групата на кајгана
Групите се само за побрзо мењање по договор. На крај сите шетаат по различни групи за одредени сликички, така да не е баш битно.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
Не може да се влегува веќе во групата на кајгана
Ваљда има лимит.

Мада од претходно искуство нема многу среќа од групите. Многу побрзо поминуваат public размените, отколку да се договориш со некој од група :)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.863
По 10 има лимит. Направете нова група, кајгана2, и споделете. Така правевме за СП2018.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.813
Поени од реакции
80.299
Boban Nikolov ми е првиот од Македонија.

(а Dejan Kulusevski од Шваедска)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.599
Поени од реакции
21.751

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
За колку дена?
Јас два дена, секој ден по 4 пакетчиња, одма веќе имам 3 дупликати и ниту еден од Македонија.
И тие што не ти се дупликати ги ставаш на листа за размена за да добиеш сликичка од македонски играч.
=> профит
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.090
Поени од реакции
34.863
За колку дена?
Јас два дена, секој ден по 4 пакетчиња, одма веќе имам 3 дупликати и ниту еден од Македонија.
За 4 дена.
И тие што не ти се дупликати ги ставаш на листа за размена за да добиеш сликичка од македонски играч.
=> профит
Така правев. :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom