UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.310
Поени од реакции
3.829
Не бе, нека ја остават уште некој месец до почеток на новата сезона. Дете, нека прави ќеф.
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
837
Поени од реакции
4.133
Не бе, нека ја остават уште некој месец до почеток на новата сезона. Дете, нека прави ќеф.
1622937511307.png
Автоматски споено мислење:

Хаверц даде гол во финале на ЛШ и готово, повеќе не флоп. Баш ме интересира ако играше по некое чудо Бакајоко во финалето и дадеше гол за Челзи, дали тоа ќе го направеше помалку флоп?

А за Вернер не ми се ни коментира, ликот е жива комедија.
1622937698822.png
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.161
Поени од реакции
49.930
Поставен рекорд за шампион со најмалце примени голови во ЛШ. 4 во 13 натпревари. Два во групна фаза, два во нокаут фаза.

Губеа само 5 минути во текот на целиот турнир. 4 минути во групна фаза и 1 минута во нокаут фаза.

Се прошетаа како да е Лига Европа.

20210530_000208.jpg
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
414
Поени од реакции
1.082
Поставен рекорд за шампион со најмалце примени голови во ЛШ. 4 во 13 натпревари. Два во групна фаза, два во нокаут фаза.

Губеа само 5 минути во текот на целиот турнир. 4 минути во групна фаза и 1 минута во нокаут фаза.

Се прошетаа како да е Лига Европа.

Прегледај го приврзокот 297573
Internet Explorer?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.924
Поени од реакции
38.389
Нее, не.. Ова е само дел од дневната рубрика "Интересни факти и слики" во која Донев во наредните 98 дена ќе се грижи да не заборавиме дека Челзи освои Лига на Шампиони сезонава.

Не знам за вас, ама јас едвај го чекам наредниот пост. :vozbud:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.106
Еве, за сите љубители на Супер лигата, а и за хејтерите на Супер лигата, догодина би требало да не очекуваат одлични средби во групната фаза на ЛШ!

Откако Челзи освои ЛШ, а Виљареал ЛЕ, дефинитивно ќе има интересни екипи во втор шешир догодина.

Прв шешир:

Челзи, Виљареал, Атлетико Мадрид, Манчестер Сити, Баерн Минхен, Интер, Лил, Спортинг Лисабон

Втор шешир:

Реал Мадрид, Барселона, Јувентус, Манчестер Јунајтед, ПСЖ, Ливерпул, Севиља, Дортмунд

Трет шешир:
Порто, Ајакс, Лајпциг, Аталанта, Зенит

Четврт шешир:
Милан, Волфсбург

Според ова, може многу реално да се случи група каде што ќе има четири поранешни прваци.

Речиси сигурно ќе гледаме "нокаут фаза" тип на средби уште во групна фаза, со можни дербиња од типот Реал-Баерн, Барса-Сити, Челзи-ПСЖ, Атлетико-Ливерпул и слично

А секако тука се Аталанта, Порто, Ајакс, Лајпциг што играа нокаут фаза...

Нормално, Милан, екипа со историја.

Плус од нокаут фаза ако влезат: Глазгов Ренџерс, Шахтјор, Бенфика, Монако, ПСВ, Селтик или од екипиве во комшии Олимпијакос, Динамо Загреб, Звезда..

Како прва цела сезона со фанови (дај боже) може да гледаме пеколни атмосфери на трибините
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
3.770
Поени од реакции
6.361
Еве, за сите љубители на Супер лигата, а и за хејтерите на Супер лигата, догодина би требало да не очекуваат одлични средби во групната фаза на ЛШ!

Откако Челзи освои ЛШ, а Виљареал ЛЕ, дефинитивно ќе има интересни екипи во втор шешир догодина.

Прв шешир:

Челзи, Виљареал, Атлетико Мадрид, Манчестер Сити, Баерн Минхен, Интер, Лил, Спортинг Лисабон

Втор шешир:

Реал Мадрид, Барселона, Јувентус, Манчестер Јунајтед, ПСЖ, Ливерпул, Севиља, Дортмунд

Трет шешир:
Порто, Ајакс, Лајпциг, Аталанта, Зенит

Четврт шешир:
Милан, Волфсбург

Според ова, може многу реално да се случи група каде што ќе има четири поранешни прваци.

Речиси сигурно ќе гледаме "нокаут фаза" тип на средби уште во групна фаза, со можни дербиња од типот Реал-Баерн, Барса-Сити, Челзи-ПСЖ, Атлетико-Ливерпул и слично

А секако тука се Аталанта, Порто, Ајакс, Лајпциг што играа нокаут фаза...

Нормално, Милан, екипа со историја.

Плус од нокаут фаза ако влезат: Глазгов Ренџерс, Шахтјор, Бенфика, Монако, ПСВ, Селтик или од екипиве во комшии Олимпијакос, Динамо Загреб, Звезда..

Како прва цела сезона со фанови (дај боже) може да гледаме пеколни атмосфери на трибините
У цел пост нема еден нормален клуб :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom