UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Што би било убаво да се врати дислајк фунцијата, можеби овие од Интер уште неколку пациенти од Јунајтед ќе избркаат.
А може пациентите ќе поминат у друг табор, шузнајш :toe:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Што би било убаво да се врати дислајк фунцијата, можеби овие од Интер уште неколку пациенти од Јунајтед ќе избркаат.
Тебе те гледам во последно и сигурен сум дека гориш од желба да се трансформираш во фан на Челзи, ама ти е срам. Ајде јунак, ти ветувам никој нема да те заебава.
 
Член од
1 јуни 2021
Мислења
15
Поени од реакции
15
Дојдов само да им ја честитам титулата на Челзи и да им посакам во следните 30 години да ја бранат исто толку успешно колку што Ливерпул оваа година ја одбрани титулата во ПЛ.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
30 години ќе им требаат само додека успеат да се ослободат од флопиштата кои ги насобраа во тим :place::place::place::place::place::place:


1622539981545.png
1622539969379.png
1622539993452.png
1622540025457.png
1622540066795.png
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.312
Squad of the Season:


Goalkeepers

Thibaut Courtois (Real Madrid)
Ederson (Man. City)
Edouard Mendy (Chelsea)


Defenders
César Azpilicueta (Chelsea)
Rúben Dias (Man. City)
Marquinhos (Paris)
Antonio Rüdiger (Chelsea)
Ben Chilwell (Chelsea)
David Alaba (Bayern)


Midfielders
Jorginho (Chelsea)
Mason Mount (Chelsea)
N'Golo Kanté (Chelsea)
Kevin De Bruyne (Man. City)
İlkay Gündoğan (Man. City)
Luka Modrić (Real Madrid)
Sérgio Oliveira (Porto)
Phil Foden (Man. City)


Forwards
Erling Haaland (Dortmund)
Kylian Mbappé (Paris)
Robert Lewandowski (Bayern)
Karim Benzema (Real Madrid)
Neymar (Paris)
Lionel Messi (Barcelona)
 
Член од
1 јуни 2021
Мислења
15
Поени од реакции
15
Хаверц даде гол во финале на ЛШ и готово, повеќе не флоп. Баш ме интересира ако играше по некое чудо Бакајоко во финалето и дадеше гол за Челзи, дали тоа ќе го направеше помалку флоп?

А за Вернер не ми се ни коментира, ликот е жива комедија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Хаверц даде гол во финале на ЛШ и готово, повеќе не флоп. Баш ме интересира ако играше по некое чудо Бакајоко во финалето и дадеше гол за Челзи, дали тоа ќе го направеше помалку флоп?

А за Вернер не ми се ни коментира, ликот е жива комедија.
Прва сезона за Челзи тие флопови освоија ЛШ, у реду е, доволни беа експертизите од август за тоа како Јунајтед е супериорен на сите полиња.
 
Член од
1 јуни 2021
Мислења
15
Поени од реакции
15
Прва сезона за Челзи тие флопови освоија ЛШ, у реду е, доволни беа експертизите од август за тоа како Јунајтед е супериорен на сите полиња.
Челзи освои ЛШ, сигурно не по заслуга на Вернер и Хаверц. Всушност најголемо засилување на Челзи оваа година беше Тухел кој од ништо направи нешто. Кој кога напишал дека Јунајтед е супериорен на сите полиња? Дај да видиме такво нешто.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Челзи освои ЛШ, сигурно не по заслуга на Вернер и Хаверц. Всушност најголемо засилување на Челзи оваа година беше Тухел кој од ништо наптави нешто. Кој кога напишал дека Јунајтед е супериорен на сите полиња? Дај да видиме такво нешто.
Хаверц и Вернер се играчи на Челзи, сигурно имаат некаква заслуга за тоа што освоиле, ете го Хаверц со голот у финалето си заврши работа.

А за другово, знаеш ти многу добро што имаш пишувано, нема потреба да пребарувам сеа.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.312
Havertz e odlicen i doprva ke pokaze deka vredi za parite. Imase los pocetok, Korona i so toa paganje na forma. Tuchel go iznese na prav pat. I za Werner mislam ke go bide ali ima slabosti a i ne e za sekoj sistem.
 
Член од
1 јуни 2021
Мислења
15
Поени од реакции
15
Хаверц и Вернер се играчи на Челзи, сигурно имаат некаква заслуга за тоа што освоиле, ете го Хаверц со голот у финалето си заврши работа.

А за другово, знаеш ти многу добро што имаш пишувано, нема потреба да пребарувам сеа.
Дефинитивно имаш потреба да пребаруваш, бидеји милион посто немам напишано дека Јунајтед ќе биде супериорен на сите полиња. Јас пишував дека оваа година Јунајтед ќе биде многу повеќе конкурентен во ПЛ, и последно кога проверив заврши втор. Без скоро никакви засилувања.
 
Последно уредено:

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.440
''Together, we":bravobe:

Еден пишал коментар у смисла нешо кој не го сака ова дете е болен.. Детето старо 20год и 240 месеци :lolzz:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom