UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.068
Поени од реакции
32.627
Одлукиве што ги носат се само на штета на фудбалот ама касно ќе биде кога ќе сфатат.
Е што е конкретно штетно за оваа одлука, постоел фудбалот и пред неа, ќе постои и после, само нема да има некаква вештачка предност, само оти на некоја претходна утакмица, под сосем други околности се дал гол, па при ист број постигнати голови некој добива предност.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.205
Поени од реакции
6.402
Целат што е можно повеќе да излегуваат гг3+, да има забава и што да се зборува и промовира на социјални мрежи.

Кога ќе го продаваат целиот овој циркус во Кина, сигурно нема да го продаваат со маркетинг "гледај Барнли колку јака одбрана игра"
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
837
Поени од реакции
4.138

Golov samo ke go ostaam.

Lobovite na Ramirez I Lampard baraj gi... :D
Автоматски споено мислење:


:D:D:D" It was Messi standing watching :gjavol:
Автоматски споено мислење:

Најбоље е вака само еден ваков гол да има, ко оваа бомба на Пол Сколс и по тоа да биде запаметен мечот. По ништо друго. Каков шут човече, го измести.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.952
Поени од реакции
4.671
А да објасни некој која е поентата да се игра дома-гости сега?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.685
Поени од реакции
20.825
А да објасни некој која е поентата да се игра дома-гости сега?
Поентата е да има секој по еден натпревар пред своја публика, зошто ако се игра еден натпревар, тогаш гостинот е оштетен.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
4.051
Поени од реакции
9.568

Golov samo ke go ostaam.

Lobovite na Ramirez I Lampard baraj gi... :D
Автоматски споено мислење:


:D:D:D" It was Messi standing watching :gjavol:
Автоматски споено мислење:

Најбоље е вака само еден ваков гол да има, ко оваа бомба на Пол Сколс и по тоа да биде запаметен мечот. По ништо друго. Каков шут човече, го измести.
Голот на Сколс го ставил бе :pos: :pos: :pos:

Треба тоа нешто да ми значи? Од тогаш до сега Барса сто пати го има уништено Јунајтед, меѓу нив и две финалиња во ЛШ.

Очигледно ти набил толкави комплекси Иниеста што психијатри не ги лечат. Додека е светот и векот има да си го паметиш тој 6 мај 2009. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.575
Поени од реакции
50.556
Сега повеќето први натпревари ќе бидат 0-0 затоа што гостинот ќе оди само за да не изгуби :D
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
837
Поени од реакции
4.138
Голот на Сколс го ставил бе :pos: :pos: :pos:

Треба тоа нешто да ми значи? Од тогаш до сега Барса сто пати го има уништено Јунајтед, меѓу нив и две финалиња во ЛШ.

Очигледно ти набил толкави комплекси Иниеста што психијатри не ги лечат. Додека е светот и векот има да си го паметиш тој 6 мај 2009. :D


Добро еве ти уште еден на мостот. Го измести Пујол.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.952
Поени од реакции
4.671
Поентата е да има секој по еден натпревар пред своја публика, зошто ако се игра еден натпревар, тогаш гостинот е оштетен.
Неутрален терен и само по 1 утакмица?

Povekje partii, povekje pari od tv prava? Pokraj toa sekoj da igra ednas doma.
Ако не на 3 добиени као НБА нека напраат...

Како и да е, глупа измена. Златен гол или директно пенали после 90 минути ќе беа боље опција. Вака ми е ептен глупо. Според мене тој гол на гости беше добра работа.
Тотално непотребна измена. Си дава и тоа некој "шмек" при двомеч во нокаут фаза.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.243
Поени од реакции
13.435
Златен гол :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Апсолутено НИКАКОВ шмек не даваше грдово правило гол на гости. Дај гол-два на гости и дома калкулирај.
Фала курцу, го тргнаа конечно.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.562
Поени од реакции
8.070
Е што е конкретно штетно за оваа одлука, постоел фудбалот и пред неа, ќе постои и после, само нема да има некаква вештачка предност, само оти на некоја претходна утакмица, под сосем други околности се дал гол, па при ист број постигнати голови некој добива предност.
Не е вештачка предност, ајт може сега кога играат без гледачи е, ама со публика баш треба да се вреднува способноста да му забиеш гол на домаќинот!
Автоматски споено мислење:

Дај гол-два на гости и дома калкулирај.
Ха ха, така е тоа, дај гол два! Божем на лутрија се паѓаат :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom