UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ова сега ќе биде мерење!
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.519
Прајте анкета ајде
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
1622188925560.png
Автоматски споено мислење:

Еве, овие не го апдејтирале логото на Интер барем.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.762
Поени од реакции
13.410
Слушав неколку подкасти, сите форсираат дека ќе гледаме квалитетно и атрактивно финале, се надевам дека нема да ги урочат и дека ќе биде така.

Кој ќе победи горе-доле исто ми е, иако врз Сити и Гвардиола е огромен притисок. Како сите да чекаат да изгубат и да плукаат по Гвардиола како не го бива и освојувал ради Меси, а доколку победи, исто нема да му се признае многу, пак ќе се пишува повеќе за парите. Може поради ова малку повеќе сум за Сити.

Ми се допаѓа како играат и двата клуба, што е заслуга на одличните тренери. Тухел ова што го направи со Челзи е за секоја почит, малку делува и неверојатно. Не тоа што стигнаа да финале, туку како изгледаат под негово водство за така брз период. И не за џабе се врти по медиумите дека овој Челзи е најнезгоден противник за Сити.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.231
До пред поразите од Лестер у ФА купот и Астон Вила у лигата каде практично ќе завршеа 5то место некако се гледаше посериозно на Челзи во пресрет на финалево. Сега како веќе сите да се сигурни у победа на Сити.
Не знам дали само кај мене е вака или повеќето го делат мислењево.

Јас уште мислам дека Челзи може да победи утре, и сакам, иако стварно климаво делуваа у тие 2 утакмици од кои им зависеше скоро све. Јеби га финале ФА куп е и никој не може да ме убеди дека играле лабаво. И со Астон Вила беше финале. Лошо играње под притисок, иако со Вила беа добри од тоа што успеав да видам.

Е сеа, финале на најголемото натпреварување би требало да ти даде сосема друга мотивација па и притисок. Тука сметам дека Челзи ќе бидат порастеретени.
Притисокот и очекувањата од јавноста се кај Сити а како они ќе се справат со тоа ќе видиме. Јес да имаат искусен состав што се тиче освајање титули ама у ЛШ финале никој од нив нема играно.

Што се однесува кај тренерите мислам дека Тухел е добро тактички поткован тренер и може да се носи со Пеп во поглед на тактичкото надмудрување за време на утакмицата.
Гвардиола може чоукал во нокаут фази ама во 2те финалиња буквално изгази.

Нека има убав фудбал на крај краева.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Глупости, последниве 3-4 години имаме огромни промени во многу брзо време.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.521
Поени од реакции
62.374
На приквечерието на ЛШ, излага вест од новинар кој обично ги покрива Лондонските екипи дека Сити сака да ги продаде и двете крила, Стерлинг и Марез...

Well played, well played.

 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Не знам зошто, ама нешто ми вели дека Сити ќе тепаат и полесно од очекуваното. Она клишето, "на искуство ќе го добијат натпреварот".

Не знам ни за кој ќе бидам, ваљда ќе одлучам во текот на мечот. :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.902
Поени од реакции
10.528
Не знам зошто, ама нешто ми вели дека Сити ќе тепаат и полесно од очекуваното. Она клишето, "на искуство ќе го добијат натпреварот".

Не знам ни за кој ќе бидам, ваљда ќе одлучам во текот на мечот. :D
не глуми за сити ке бидеш, со ликови ко донев, ратам и оној дарк теорија нема да не сакаш сити да добие


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom