UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.438
Кога ќе се одлучи каде ќе се игра финалето? Нема никаква информација :/
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.230
Поени од реакции
6.880
Немаше подобар избор реално. Иако некогаш ја претерва со провоцирањето на играчите сепак преискусен судија со милион тешки утакмици во кариерата па оваа утакмица ќе му дојди како младинци да суди со оглед на тоа дека и двете екипи играат чист фудбал без мавање,провоцирање итн...за разлика од помалите Шпански копачки екипи плус Атлетико и Севиља кои се многу гнасни и заебани за судење...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.822
Поени од реакции
21.931
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.464
Поени од реакции
1.090
Шо би рекле у Кавадарци:

Сити: Че а ебам и топка че а ебам
Челзи: Де бе стани да те ебам
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
3.591
Поени од реакции
24.260
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.647
Поени од реакции
11.965
Челзи сезонава у ЛШ е тимот што напраил највеќе фаули. :D
Уште во Драга Кајгана го немаш споделено овој податок. Да ти го ебам и податокот и статистиката набилдана против мртвиот Порто и тоа што баш тебе ти западнала во око и Конте у Лаутаро и Кире Печијаревски.

:mad:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.003
Поени од реакции
3.225
Бидејќи Донев овде на секое ја фалеше женската екипа на Челзи, решив за прв пат во животот да погледам малце женски фудбал. И како и секогаш беше во право, примање ама и крепење машала, алав да им е. Се надевам ќе ги следат и мажите и ќе има deja vu на 29.

Мајтапот настрана, има неколку добри фудбалерки, нека видат некако ако можи да ги префрлат во машкиот тим, сигурно би одиграле подобро од 200 милионските засилувања. :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom