UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Фирмино со Салах и Мане ти е Бензема во периодот на 3 ЛШ титули со Роналдо и Бејл.
Мислев само дека љуѓе шо немет играно фудбал (ФИФА и ПЕС играчи) не им ја разбирет улогата,значајот и импактот во играта. И нивната интелигенција пред се.
Ама не, и љуѓе шо играле фудбал ги потценвет максимално ЗШ БИЛЕ НАПАЃАЧИ И НЕ ДАВАЛЕ МНОГУ ГОЛОЈ.

Ај, првите ги разбирам.
Со овие вториве не разговарам за фудбал појке.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
Фирмино со Салах и Мане ти е Бензема во периодот на 3 ЛШ титули со Роналдо и Бејл.
Мислев само дека љуѓе шо немет играно фудбал (ФИФА и ПЕС играчи) не им ја разбирет улогата,значајот и импактот во играта. И нивната интелигенција пред се.
Ама не, и љуѓе шо играле фудбал ги потценвет максимално ЗШ БИЛЕ НАПАЃАЧИ И НЕ ДАВАЛЕ МНОГУ ГОЛОЈ.

Ај, првите ги разбирам.
Со овие вториве не разговарам за фудбал појке.
Ја не ги разбирам пошто Бензема се утепа од давање голови и пак ќе му најдеш хејтери.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Фирмино со Салах и Мане ти е Бензема во периодот на 3 ЛШ титули со Роналдо и Бејл.
Мислев само дека љуѓе шо немет играно фудбал (ФИФА и ПЕС играчи) не им ја разбирет улогата,значајот и импактот во играта. И нивната интелигенција пред се.
Ама не, и љуѓе шо играле фудбал ги потценвет максимално ЗШ БИЛЕ НАПАЃАЧИ И НЕ ДАВАЛЕ МНОГУ ГОЛОЈ.

Ај, првите ги разбирам.
Со овие вториве не разговарам за фудбал појке.
On e timski igrac, nema somnenie ali kvalitetno kazano ne poseduva vestini.. da otise u drug tim ke propadne, ke ja nema kohezijata so ostanatite dvajca.. mene konkretno potcenet igrac mi e Origi, a za bobi tolku mu se moznostite
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.243
Погоре постирано клипче каде што асистира со рабона, ама не поседувал вештини...:popce:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Што се случи со финалето?
Каде ќе се игра?
Бидејќи нели на Турците требало да им биде одземено заради тоа што го направиле на натпреварот со Албанија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom