UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.146
Поени од реакции
16.662
Полека малце..Дортмунд е сосема друга екипа на домашен терен, и плус дотогаш можи ќе му се вратат Алкасер и Ројс и ќе биди поинаку...
Дортмунд последната јака утакмица шо ја изиграа беше против Атлетико во ЛШ, од тогаш не постојат.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Да прашам додека не сум заборавил: некој што бил на текма на ЛШ, конкретно во Белград.
Дали прават проблем ако носам помало ранче со мене (во ранчето power bank, капа, ракавици, шал...)?
У принцип во Германија не дозволуваат ранци/торби поголеми од А4 формат. Е сега во Белград дозволувале како што пиша некој погоре. Сега кога бев у Белград влегов со педерка и ми ја претресуваа, али powerbank-от го оставив у смештај, не ми се ризикуваше. Ако сакаш да ги избегнеш сите гужви низ град и на стадион, ти препорачувам најкасно саат и пол пред утакмица да се моткаш околу стадион (околина), а најкасно саат да влезеш пред утакмица. Е сега ако си класичен балканец, можеш и на 5 минути пред почеток да се буткаш, ама не верувам дека би сакал такво нешто :)


Исто, не се нумерирани седиштата на трибините (за Југ зборам, за другите не знам), така да ако сакаш да си седиш на точно избраното место,влези и порано од горе напишаното.Обично го запазуваат редот, ама за седиштата е калакурница. Јас си седев точно на моето, ама дојдов бааги порано.Имав време, не ми беше досадно. Ако си позади гол (не со навивачи на Баерн), рачунај дека ќе стоиш 90 минути :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.628
Поени од реакции
14.404
@KaWa

Не ти вратив на ПП, уште ништо не знам за превоз и јас. Имам кола, ама сам сум сега за сега, не ни се исплаќа да одиме двајца. Ако не најдам - со бус, мислам дека е од 04:00 најраниот за назад. Мада рано е, ваљда ќе сс најдат патници...
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.838
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Многу монотона е групната фаза оваа година. Уште од сега се знаат скоро сите осминафиналисти. Дилеми се само Динамо/Шахтјор, Интер/Дортмунд и групата Г. Во група Х после вакви киксови не верувам дека Валенсија ќе може да мине наместо Ајакс или Челзи.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Значи не е ништо посебно пошто пред 15 години ваков гол имало :kafence:
на нас веќе ни е видено, вие децата сега се палите на вакви голчиња..
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
на нас веќе ни е видено, вие децата сега се палите на вакви голчиња..
Не ни е интересно откако освоивме трофејов лани, па сеа со тривијални работи се занимаваме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom