T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Во Magenta Moments има наградна игра каде ќе извлечат еден за награда најновиот Samsung S24.

 
Последно уредено:
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Здраво, дали има опција да се блокираат броеви и смс пораки кон премиум броеви (1хх-ххх)?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Здраво, дали има опција да се блокираат броеви и смс пораки кон премиум броеви (1хх-ххх)?
Ако мислиш на број на кој ти сакаш да не можеш да му праќаш СМС и да му се јавуваш тоа го има на телефоните како опција да го блокираш.

На Samsung (таков телефон имам) а сигурно исто е и на други бренд телефони се прави вака.

Оди во Phones горе кај што се трите точки отвори го менито и кликни Settings имаш опција Block number таму го пишуваш бројот и го додаваш во блок листата.
Е сега не знам дали важи оваа опција и за дојдовни повици и СМС дојдовни пораки.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
Здраво, дали има опција да се блокираат броеви и смс пораки кон премиум броеви (1хх-ххх)?
Ако се броеви како на сликава во атачмент, може ама ќе прашаш во телеком што е како е за твојата тарифа
 

Attachments

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Ако се броеви како на сликава во атачмент, може ама ќе прашаш во телеком што е како е за твојата тарифа
Да заборавив дека има ваква услуга и во Телеком побезбедна од таа кој јас ја пишав зошто ако е телефон во прашање на некој помлад член од семејство/фамилија не може кога сака пак да ги одблокира броевите сам.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Дали мене ми се чини или екстра придобивките ги снема од Телеком app?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.913
Поени од реакции
10.542
Дали мене ми се чини или екстра придобивките ги снема од Телеком app?
Така изгледа и јас пред некој ден ова го приметив а на сајтот на магента1 во анлимитед татифата во која сум во телеком поволности стои дека имам 500МВ интернет во роаминг ама нема сега како да се активираат
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дали мене ми се чини или екстра придобивките ги снема од Телеком app?
Така изгледа и јас пред некој ден ова го приметив а на сајтот на магента1 во анлимитед татифата во која сум во телеком поволности стои дека имам 500МВ интернет во роаминг ама нема сега како да се активираат
Префрлени се во магента моментс, може преку срцата да ги активирате придобивките.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Тоа не е поволност тоа е грабеж. Страшно
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Do kraj na mart 24ta .....ihaaa mnogu zabrzano telekom za gasnejne,bravo ke se soocat korisnicite so mm,problemi uste na 1 april, a nema da im bide aprililili ....bidejki znam lokacii niz pelagonija kade samo 2i3g imaat
Мислам дека е точно ова. Последниве недели за жал преку Телекабел мобилната разговорите цело време ги префрла на 2G мрежата, иако 3G сеуште постои така да очигледно Телеком се спремаат да ја гасат конечно. Знам беше најавено крај на 2023 али го продужија.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.007
Поени од реакции
4.177
Каква глупост направија со поволностите. Мин ти треба 500 срца за една поволност, а месечно што можеш да добиеш е 300 срца.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Мислам дека е точно ова. Последниве недели за жал преку Телекабел мобилната разговорите цело време ги префрла на 2G мрежата, иако 3G сеуште постои така да очигледно Телеком се спремаат да ја гасат конечно. Знам беше најавено крај на 2023 али го продужија.
ima VoLte na tk />?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom