T-Mobile - Генерална дискусија

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Ако имаш повеќе собрано поени можеш неколку пријавувања да направиш. Јас пријавив 5 тикети и после веќе не ми дозволуваше за уште некој да пријавам.
Толку и јас, 5, ама мислам толку е за сите максимум
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
46
Поени од реакции
4
Која е најисплатлива тарифа само за број и дали даваат некој бонус ако се префрлиш на нивна мрежа?
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
706
Поени од реакции
722
Која е најисплатлива тарифа само за број и дали даваат некој бонус ако се префрлиш на нивна мрежа?
Префрли се директно на припејд прво да видиш како стојат со мрежа, а после префрли се ако ти одговара на постпејд. Да знаеш дека Телеком до крајот на 2023 година ќе ја гаснат 3G мрежата и мораш да имаш телефон со 4G/5G мрежа за да имаш брз интернет и опција VoLTE, оти повикот ќе ти се префрла на 2G. Друго, ако има добра покриеност ќе имаш колку толку добар квалитет на сигналот и мрежата.
Прво префрли се на припејд, после преку апликацијата има пакети и можеш да преминеш на кого сакаш и секако со намалени претплати има. За повеќе бонуси појди до салон и убаво распрашај се.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
46
Поени од реакции
4
Како да активирам втора линија, пример ако зборам со некој и у меѓувреме ми звони друг да ми каже дека ми звони и првиов да го ставам на чекање? Call waithing опцијата ми е активирана и пак несака, ми стига смс дека имам пропуштен повик
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
Дали има некој код или смс за да ти каже инфо за пакетот или тарифата што се користи?

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Дали има некој код или смс за да ти каже инфо за пакетот или тарифата што се користи?

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
На апликацијата не телеком ти ја даваат таа информација,на месечната телефонска сметка ја имаш истата информација а и секако 122 можеш да ја добиеш информацијата
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
На апликацијата не телеком ти ја даваат таа информација,на месечната телефонска сметка ја имаш истата информација а и секако 122 можеш да ја добиеш информацијата
Проблемот е што не е инсталирана апликацијата, и телефонот го користи постар човек и затоа прашав. Да, најлесно е со паликација знам :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Проблемот е што не е инсталирана апликацијата, и телефонот го користи постар човек и затоа прашав. Да, најлесно е со паликација знам :)
Па инсталирај му апликацијата и ти види која тарифа е и кажи му.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
550
Па инсталирај му апликацијата и ти види која тарифа е и кажи му.
Далеку сум за таква акробација и плус немам баш време. Му реkов да оди телеком салон па да види што е кај е
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Знам не е темата за тоа ама веќе пишав во MaxTV темата Се припремаат за MagentaTV

magentatv.mk
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Знам не е темата за тоа ама веќе пишав во MaxTV темата Се припремаат за MagentaTV

magentatv.mk
Сетоа тое е убаво но сите тие услуги си бараат побрз интернет си бараат оптика треба првин целосно да се постави оптика во цела Македонија може да имаат некаде над 150 канали но сигурно поголемиот дел од нив не се ни гледаат сигурен сум дека се свесни за тоа и можат да видат кои канали им се гледани а кои не да убаво е да се има избор на поголем број на канали но да бидат квалитетни и секако сите треба да бидат преведени на македонски а сите канали кои вредат се во некои паќети кога јас како корисник на најголемиот паќет кога станува збор за ТВ Магента Л очекувам сите канали да ми бидат понудени во таа цена а не за секој канал да се доплаќа како за пример Пинк ,Прва или како им се викаше другиот српски канал Гранд и други пакети да не ме сфатите погрешно не велам дека нешто губам со Пинк како квалитет чисто како пример го наведов
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Сетоа тое е убаво но сите тие услуги си бараат побрз интернет си бараат оптика треба првин целосно да се постави оптика во цела Македонија може да имаат некаде над 150 канали но сигурно поголемиот дел од нив не се ни гледаат сигурен сум дека се свесни за тоа и можат да видат кои канали им се гледани а кои не да убаво е да се има избор на поголем број на канали но да бидат квалитетни и секако сите треба да бидат преведени на македонски а сите канали кои вредат се во некои паќети кога јас како корисник на најголемиот паќет кога станува збор за ТВ Магента Л очекувам сите канали да ми бидат понудени во таа цена а не за секој канал да се доплаќа како за пример Пинк ,Прва или како им се викаше другиот српски канал Гранд и други пакети да не ме сфатите погрешно не велам дека нешто губам со Пинк како квалитет чисто како пример го наведов
Не се разбирам многу ама мислам
Не е можно сите канали да се преведени зошто тоа не го работат Телеком туку има фирми за тоа.
И за Пинк и Прва па и останатите пакети мора да се во пакети зошто некој друг одлучил така да биде. Сигурно мора и Телеком да плаќа на дистрибутерот за емитување на каналите.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom