T-Mobile - Генерална дискусија

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
A posle od 01 .05 sto pravime.??
VoLte za Tk.?za pripejd telekom.??
Телекабел уште се во подготовки демек…

А не ми се јасни веќе Телеком требаше до лани па до март па сега април. Само одлагаат. Бтв исто е веќе за корисниците. Сите кои немаат ВоЛТЕ им ги префрла повиците автоматски на 2Г веќе долго време. На 3Г може само доколку телефонот уште ја има опцијата 3Г да одбере, тогаш ќе се на 3Г.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.136
Поени од реакции
550
Член од
24 октомври 2021
Мислења
817
Поени од реакции
475
Ima kaj nas mnogu so stari telefoni sto nikako "ne prifakaat" telefoni bez pipki hahhha toa e realnosta, zatoa 2G mrezata ke postoi uste 10 godini kaj nas.

Автоматски споено мислење:

p.s. na muabetot deka nemalo mesto za tret operator... https://mediadaily.biz/2024/03/25/cetvrti-mobilni-operater-dostigao-200-000-pretplatnika/
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Ima kaj nas mnogu so stari telefoni sto nikako "ne prifakaat" telefoni bez pipki hahhha toa e realnosta, zatoa 2G mrezata ke postoi uste 10 godini kaj nas.

Автоматски споено мислење:

p.s. na muabetot deka nemalo mesto za tret operator... https://mediadaily.biz/2024/03/25/cetvrti-mobilni-operater-dostigao-200-000-pretplatnika/
Па нема место ако сакаме колачот да се дели на 2 дела. :)
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.136
Поени од реакции
550
Ima kaj nas mnogu so stari telefoni sto nikako "ne prifakaat" telefoni bez pipki hahhha toa e realnosta, zatoa 2G mrezata ke postoi uste 10 godini kaj nas.

Автоматски споено мислење:

p.s. na muabetot deka nemalo mesto za tret operator... https://mediadaily.biz/2024/03/25/cetvrti-mobilni-operater-dostigao-200-000-pretplatnika/
2г ќе постои ама 3г ќе пди јабана
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Ви работи ли Telekom Mk? Никако не можам да си отклучам понуда од Magenta Moments.
А целата апликација ми е пола англиски јазик пола македонски.

Пробав и со бришење кеш и дата на апликацијата и не бива.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
Ви работи ли Telekom Mk? Никако не можам да си отклучам понуда од Magenta Moments.
А целата апликација ми е пола англиски јазик пола македонски.

Пробав и со бришење кеш и дата на апликацијата и не бива.
Со друг проблем се соочувам никако не можам да додадам фиксен број и интернет во апликацијата за проверка.Цела недела нема решение.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Со друг проблем се соочувам никако не можам да додадам фиксен број и интернет во апликацијата за проверка.Цела недела нема решение.
Пиши им или јави се на Текеком. Ќе средат

Или земи избриши ја и повторно да ја инсталираш.

Јас им го пишав проблемот тој што го имав и ми рекоа да пробам на друг телефон ама јас од ново ја инсталирав и по некое време приметив Magenta Moments ми е рестартирaн од нула и поените ги немав тие што сум ги собирал. Ама сеуште ми е пола англиски пола македонски во Magenta Moments.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
415
Поени од реакции
171
Пиши им или јави се на Текеком. Ќе средат

Или земи избриши ја и повторно да ја инсталираш.

Јас им го пишав проблемот тој што го имав и ми рекоа да пробам на друг телефон ама јас од ново ја инсталирав и по некое време приметив Magenta Moments ми е рестартирaн од нула и поените ги немав тие што сум ги собирал. Ама сеуште ми е пола англиски пола македонски во Magenta Moments.
Два три пати пријавив се уште не е решен проблемот.Се обидов и преку мој Телеком да додадам истиот проблем.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Дали може да се купи телефон од Т-мобиле на кредит, како што може во Нептун ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom