T-Mobile - Генерална дискусија

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
809
Ја отварам темава бидејќи гледам дека нема за T-Mobile, додека за ONE и VIP има. Доколку модераторите мислат дека нема потреба, нека ја избришат. Тука можеме да дискутираме за се поврзано со T-Mobile, од цени, нови понуди, квалитет на услуга, мрежа, однос на вработените и слично.

Најнова понуда од T-Mobile:

http://www.t-mobile.com.mk/public/promo-tarifi.nspx
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
803
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.533
Поени од реакции
858
T-mobile со понудава вика: All in!
Vip им враќа: (http://www.vip.mk/cm/offer/postpaid/tariffmodels/extra/index.php) RAISE! :)
Или се стварно ментално ретардирани или пак сеуште мислат дека можат народот да го цедат до даска.21 век дојде а они уште ограничуваат интернет сообракај кај домашните корисници.Само што не се криви туку криви се овците што одат слепо кај нив за да ги стрижат на суво.:pos:
--- надополнето: 7 декември 2012 во 18:37 ---
ONE им прави reraise :D (http://one.mk/MEGA_tarifni_modeli.html)

онтопик: Добри се новите понуди на Т-Мобиле, ама мислам дека требало да вклучат барем 100тина мегабајти интернет.
Изгледа дека математиката не ти оди како што треба.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.160
Поени од реакции
4.756
ONE им прави reraise :D (http://one.mk/MEGA_tarifni_modeli.html)

онтопик: Добри се новите понуди на Т-Мобиле, ама мислам дека требало да вклучат барем 100тина мегабајти интернет.
Мамоооо...ме преврти од стол понудава :vozbud: Озбилен сум.
Дефинитивно RE-RAISE. Ме демантираше за минута. :cuc:
Најзакон е понудава. Ке си потпишам кај нив. :)
--- надополнето: 7 декември 2012 во 18:42 ---
ONE им прави reraise :D (http://one.mk/MEGA_tarifni_modeli.html)

онтопик: Добри се новите понуди на Т-Мобиле, ама мислам дека требало да вклучат барем 100тина мегабајти интернет.
Ааа извини, педерски е. 2.5 денари воспоставување на повик. Гомна да јадат. Не ги сакам веќе. :icon_mrgr:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.331
Поени од реакции
12.306
Мамоооо...ме преврти од стол понудава :vozbud: Озбилен сум.
Дефинитивно RE-RAISE. Ме демантираше за минута. :cuc:
Најзакон е понудава. Ке си потпишам кај нив. :)
--- надополнето: 7 декември 2012 во 18:42 ---

Ааа извини, педерски е. 2.5 денари воспоставување на повик. Гомна да јадат. Не ги сакам веќе. :icon_mrgr:
Нели пишува во рамки на претплатата?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
803
Ааа извини, педерски е. 2.5 денари воспоставување на повик. Гомна да јадат. Не ги сакам веќе. :icon_mrgr:
Значи со претплата од 500 денари можеш да направиш 200 повици без ништо да ти тарифираат, па сега види дали ти одговара :D
--- надополнето: 7 декември 2012 во 18:51 ---
Изгледа дека математиката не ти оди како што треба.
Моја грешка, не го видов делот за бесплатен интернет сообраќај.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.160
Поени од реакции
4.756
Нели пишува во рамки на претплатата?
Значи со претплата од 500 денари можеш да направиш 200 повици без ништо да ти тарифираат, па сега види дали ти одговара :D
.
Абе во рамки на претплатата ама друго е кога и тоа е гага :)
Во рамки на поефтината претплата би дошле 6-7 повици од ден. Хмм....сепак мислам дека се исплаќа....:)

Значи секој оператор има болни точки. Овие најдобра понуда а најскапи телефони имаат.
Како и да е, мислам дека оваа понуда стварно вреди! :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
809
Понудата од ONE е преглупа. Оваа од VIP e интересна, само мрежата на VIP не ми е нешто најсигурна.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.533
Поени од реакции
858
Абе во рамки на претплатата ама друго е кога и тоа е гага :)
Во рамки на поефтината претплата би дошле 6-7 повици од ден. Хмм....сепак мислам дека се исплаќа....:)

Значи секој оператор има болни точки. Овие најдобра понуда а најскапи телефони имаат.
Како и да е, мислам дека оваа понуда стварно вреди! :)
Кажав и пак ке кажам дека понудата на ОНЕ е најдобра за моменталните корисниците на фиксната телефонија на Телеком.Таму 500 денари со ддв ги фрлаат во бунар а тука ке се утепаат од зборување.И така и така жените кога зборат на телефон во просек еден разговор им трае од 20 минути до пола саат.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.533
Поени од реакции
858
Зошто?
-Затоа што....? :)
Затоа што можеш максимум да оствариш 1000 повици со по 1 минута разговор додека кај ОНЕ си ограничен на само 200.
--- надополнето: 7 декември 2012 во 19:03 ---
Поради тоа што наплаќаат за воспоставување повик.
Да направеа 1 ден повик ке можеше да се остварат 500 повици што веке се менува комплетно исплатливоста на пакетот.
 
На врв Bottom