Superhero Movies

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Смешно ми е ова "we live in a society"

Таа реченица никогаш ја немаше кажано Џокер (колку што паметам барем)

Таа фраза ја користеа луѓе што не го ни гледале The Dark Knight и ја користеа сликата за да постираат некои пораки од типот на "WE LIVE IN A SOCIETY WHERE ДЕТЕ НА ЈУТЈУБ ПРАВИ ПАРИ, А ЈАС ДОМА БАРАМ ПАРИ ОД МОИТЕ ДА СИ КУПАМ КАФЕ" и такви слични plattitude-type на постоови

После ова...испаднаа иронични постови за да ги исмејуваат овие првите. Ироничниве постови исто така беа со сликите на џокерот ама текстот беше пародичен, во тип на "КАЖИ И НА ЖЕНСКА ДЕКА Е КУЧКА И ЌЕ БИДЕ ПРОБЛЕМ, КАЖИ И НА КУЧКА ДЕКА Е ДОБРА ДЕВОЈКА И ОНДА КУЧЕНЦЕТО ЌЕ ТИ СЕ ИЗРАДУВА, THIS SAYS A LOT ABOUT OUR SOCEITY" или "WE LIVE IN A SOCIETY WHERE GREENLAND IS WHITE AND ICELAND IS GREEN, THIS IS WHY I HAVE TRUST ISSUES" или што ти знам

И поради огромниот успех на мемињава, луѓето ја асоцираат фразата "We live in a society" со Џокер. Иако никогаш не го кажал (како што реков колку што паметам)

И целово меме goes full circle... и Артур Флек почнува да се жали за општеството во "Џокер"


И сега Џокерот во Зак Снајдеровата Лига на Правдата кажува "We live in a society where ____"

Најинтересен тајмлајн за живеење жими све
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Таман си помислив дека трејлеров не понуди ништо ново дојде последниот кадар со Џокер. :) Сепак сигурен сум дека многу мала камео улога ќе има Лето, не му е ни местото на Џокер во оваа приказна.

Инаку и пред трејлеров бев многу хајпнат за филмов и сега сум. За мене Снајдер често пати јаде незаслужен хејт па живо ме интересира каква е неговата верзија и какви реакции ќе има. Настрана од тоа што ДЦ си ги сакам повеќе од Марвел и сакам конечно да успеат со филмскиот универзум. Таман ќе почне да личи дека се на прав пат, ќе извадат некоја глупост како WW1984. Се надевам ова ќе им биде некаква пресвртница.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.364
Поени од реакции
38.337
Не знам за вас дечки али мене трејлеров емотивно ме потресе
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Таман ќе почне да личи дека се на прав пат, ќе извадат некоја глупост како WW1984. Се надевам ова ќе им биде некаква пресвртница.
Затоа што WB и веруваа превише на Patty Jenkins, и дадоа тотална креативна слобода и hands-free пристап и ете. Гомно излезе. За разлика од првиот дел, каде и биле дадени образци и одреден шаблон кој што морала да го следи и да ја изрази креативноста во тие насоки и рестрикции. Еден од ретките случаи каде studio interference веројатно спасило некој филм да не биде убитачен dumpsterfire. Али затоа вториот дел - беше.

Не дека е лош режисер, ама не ја бива кога ја оставаш да биде оригинална и креативна. Нека ја тргнат од супехеројски филмови и нека иде нека снима таму Клеопатри и Љубоф у Време Библикал Плејг, и онака се глеа таков тип филмови ја влечат.
Автоматски споено мислење:

Исто МНОГУ се заебаа што ја канцелираа Swamp Thing. На сите на кои ја покажав и препорачав, што дури не се ни фанови на суперхерои, им се допадна првата сезона. Не се работи за филмови, ама сериите во последно време се hot potato ако ја погодиш правата формула. Ова ко у нога да се упукаа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Затоа што WB и веруваа превише на Patty Jenkins, и дадоа тотална креативна слобода и hands-free пристап и ете. Гомно излезе. За разлика од првиот дел, каде и биле дадени образци и одреден шаблон кој што морала да го следи и да ја изрази креативноста во тие насоки и рестрикции. Еден од ретките случаи каде studio interference веројатно спасило некој филм да не биде убитачен dumpsterfire. Али затоа вториот дел - беше.

Не дека е лош режисер, ама не ја бива кога ја оставаш да биде оригинална и креативна. Нека ја тргнат од супехеројски филмови и нека иде нека снима таму Клеопатри и Љубоф у Време Библикал Плејг, и онака се глеа таков тип филмови ја влечат.
Повеќето сметаат дека е добра режисерка, али да не и дадеш сценарио да пише. Тоа е разликата помеѓу WW и WW84.
Автоматски споено мислење:

Многу луѓето очекуваат од Снајдерс кат. Ќе има после meh реакции еден тон.

Најбитно прашање е: Супермен ќе има онаква добра уста како у неснајдерс кат или не?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Најбитно прашање е: Супермен ќе има онаква добра уста како у неснајдерс кат или не?
Мојот човек Берик со вистинските прашања, и мене ова ми текна прво, и едвај чекам да видам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom