Superhero Movies

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
обобобобобобоо
My feelings exactly :D

Дури и не би ми сметало да направат нешто што до сега секад сум го мразел...Part 1 and Part 2
Кад је бал нек је маскембал :D :D

Прв дел - малиов нешто истражува бла бла Доктор Стрејнџ му кажува дека постои мултиверс (дека мислам и он е најавен за филмов - Стрејнџ)

И при крај се појавуваат сите ликови како билд ап за....

Spiderman: Spider-Verse

Каде цел филм ќе биде со сите ликови :vozbud:
Автоматски споено мислење:

Нек си ебат матер, знаат како хајп да направат, кога најмртов им стана универзумот...па и коронава..

Тамам може у следниве пар години да билдаат кон мултиверс филм (пошто и Стрејнџ ќе биде нешто такво според насловот)

И тамам 2026 ќе речеме "Добро, ок е, Авенџерите завршија, мултиверс причава ја измолзеа..."

Бам - фантастик фор!

После тоа накај 2030+

бам - Х-мен!

После тоа - Оригиналниве Авенџери ги вадат од пензија за нов филм

До 2050 ќе праат пари ко од шала :ROFLMAO:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Џокер и Бетмен сеуште се тие?
Не се транс азијатки или нешто слично, како на пример црни педери?
Црнец да, не знам дали ќе биде геј :D


Gotham's future is in his hands Tim Fox is the Next Batman — meet him before #DCFutureState here ⏩ https://bit.ly/3guIL6V
Автоматски споено мислење:



 
Последно уредено:
Член од
7 декември 2020
Мислења
11
Поени од реакции
5
Ги обожавам сите филмови со Х-мен, вклучително и Вулверин. Иако тие филмови се сметаат за филмови за Суперхерој, се чувствувам малку научно кога ги гледам тие филмови. Слушнав дека технологијата на клонови може да направи натчовечка. Во иднина, може да видиме луѓе како Х-мажи
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Некои од трејлерите и вестите што испаднаа вчера/сабајле од Марвел/Дизни...



Jon Watts, режисерот на новите Спајдермен филмови ќе биде исто така режисер и на Fantastic 4.


Ant-Man and the Wasp: Quantumania. Третото продолжение на Ентмен франшизата. Главен негативец Kang the Conqueror.

Две нови серии во универзумот на Ironman, Ironheart starring Dominique Thorne and Armor Wars starring Don Cheadle.

Tatiana Maslany
ќе биде She-Hulk, Mark Ruffalo и Tim Roth ќе се појават како Hulk и Abomination.

Moon Knight
starring Oscar Isaac.

Secret Invasion
со Nick Fury и Ben Mendelson како Талос.

Hawkeye, моментално се снима, со Jeremy Renner и Hailee Steinfeld како Kate Bishop.

Captain Marvel 2, во филмот ќе се појават и Ms.Marvel и Monica Rambeay.

Black Panther 2, нема да го заменат (recast) Chadwick Boseman, туку приказната ќе тече без него.

I Am Groot, нова серија составена од кратки приказни featuring Baby Groot.

Christian Bale ќе биде дел од Thor: Love And Thunder како негативецот Gorr the God Butcher. Natalie Portman исто така се враќа како Jane Foster.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991


Нов лик во МЦУ - Америка Чавез







Сем Раими е режисер, а во филмот ќе биде и Ванда t.e. Скарлет Вич

Овој филм ќе биде тел од т.н. трилогија што ќе биде:

WandaVision (TV Show, apparently 6 episodes) - 15.01.2021

Spider-Man трет дел - 17.12.2021

Doctor Strange and the Multiverse of Madness - 25.03.2022

Значи, можеби и Спајдермен би имал камео? Не знаеме, ама ете, ќе бидат поврзани овие три некако

Освен овие филмови, во следната фаза на Марвел ќе бидат и:

Black Widow* - 7.05.2021

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings** - 9.07.2021

Eternals*** - 5.11.2021

Интересно е што само месец разлика има меѓу Етерналс и Спајдермен.


* = Приквел

** = запознавање со нов лик, настаните не се знае дали ќе се случуваат на почетокот на МЦУ или ќе бидат up to date, ама од тоа што имам читано ќе бидат референцирани настаните од Iron Man 3, бидејќи во овој филм ќе биде вистинскиот Мандарин и вистинските ten rings

*** = Настаните ќе се случуваат во вселената, многу веројатно тајмлајнот нема да има никаква поврзаност со настаните на светот, нешто слично како и првиот Гардијанс

После Доктор Стрејнџ дел од оваа фаза на МЦУ се и:

Тор (со ликови од ГотГ), Блек Пантер 2 ( со истиот Блек пантер...? I think? нешто што немам појма како ќе функционира и што плот ќе има, ама ете, ќе видиме...), Капетанка Марвел 2 (каде што ќе се продолжат настаните од Ms. Marvel серијата што ќе излезе на Дизни+, а ќе има и grown up верзија на девојчето од првиот филм која исто така ќе се појави и во WandaVision), Ant Man 3, ГотГ 3

А најавени се и филмови за Блејд и Фантастик 4

Кој знае како ќе исфорисраат континуитет за да не навлечат и на Дизни серииве :ROFLMAO:


П.С. Како ве вака Чедвик со здравствени проблеми се ова снимал, не ни знаеле другиве во Холивуд за ова? Штета стварно, ама познавајќи ги капиталистите во Холивуд сигурно се избедирале што нема да можат да прават милион филмови со него, а не дека им е гајл за човекот :(
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Кастот за Блек Адам до сега:


Самоанец во улога на белец
Црнец во улога на белец
Слаб низок белец во улога на огромен егзотичен мускулест тип
Црнкиња со афро во улога на бледа црвенокоса

Имаше време кога луѓе се бунеа ако актерот што ќе го глуми Супермен нема добар патец.

Добредојдовте во 2020
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Кастот за Блек Адам до сега:


Самоанец во улога на белец
Црнец во улога на белец
Слаб низок белец во улога на огромен егзотичен мускулест тип
Црнкиња со афро во улога на бледа црвенокоса

Имаше време кога луѓе се бунеа ако актерот што ќе го глуми Супермен нема добар патец.

Добредојдовте во 2020
Барем блек Адам го глуми белец.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Немам ништо против Двејн Џонсон. Типчето е врвен професионалец и секогаш дава се од себе, затоа и успеа у Холивуд. Нешто како Шварценегер на времето. Тоа е тој менталитет.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Немам ништо против Двејн Џонсон. Типчето е врвен професионалец и секогаш дава се од себе, затоа и успеа у Холивуд. Нешто како Шварценегер на времето. Тоа е тој менталитет.
Па ни јас немам, единствен блок офис атракшн е, сам ќе го носи филмов на грб, многу луѓе во светов би го гледале само кога ќе чујат дека е Двејн во ова.

Се надевам нема ептен да тупат ДЦ и ќе дадат Шазам-Блек Адам филм за неколку години.

Иако како е тргнат Блек Адамов долго време го спремаат,ако не се лажам Блек Адам беше каст-уван уште пред Шазам да излезе или да се знае кој би го глумел
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Мал чекор за бринетите, но голем чекор за мене :love:
Сме имале афро-американки на форумов? :eek:
Се извинувам, не мислев да те навредам или членовите на твојата раса, мојот коментар беше со цел да се информира јавноста за кастинг вестите за Black Adam а притоа и да дадам мал коментар за субјективниот и нималку реален кастинг систем на Холивуд
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
WW84 is good

1609368009684.png

But it can be better

1609368024113.png


Позабавно ќе беше да не ми се допаднеше филмов па да го кењав..

Ама ми се допадна.

Шо ве вртам.

Очекувајте филм базиран на стрипови од 80тите каде некои работи нема да имаат логика можеби, ама целото функционирање на филомот ви е објаснето во првите 30-40 минути.
Ако мислите дека некои работи "Haha brat a be ajdeee,gotovo.." онда ќе го хејтате.

Има неколку предобри сцени.

Сите стравови што ги имав за филмов не станаа реалност, плус поени и за тоа.

Забавен филм што успева да направи нешто сосема интеренсо од таква old school приказна што вообичаено се гледа во цртани.

Trope-ish, ама перформансот на ликовите го надминува тоа.

Педро Паскал во ликот на Макс Лорд го краде шоуто тотално.
Очекував дека ќе биде предобар лик, ама стварно отиде во насока каде што не ни очекував (пошто нели, не знаев ептен за плотот освен трејлерот) и ептен ми се допадна ликов

Ликот на Кристен Виг as cartoonish as it is сепак е ок пошто Кристен Виг е доволно харизматична за тоа да функционира. Не се глумеше сама себе, а не глумеше ни нешто премногу овер-д-топ. Just...релативно нормален лик со некои trope quirks.

Гал Гадот owns the role. Одлично се снаоѓа како WW, нејзин е ликот, нема тука дилема.
И да, тотално постојат актерки кои што уште мислам дека би биле подобри од неа.
Ама, Гал Гадо(т?) супер се снаоѓа со улогата така да, јбг, мене ми е ок, барем не испадна тапа експериментот (може да се нарече така) со Гал како WW

Нема премногу акција, нема премногу хумор, нема премногу sappy momments, ама има од се по малце.

Јас сум задоволен и поради многу работи мислам дека не би имал проблем да го гледам пак, тоа што функционира стварно функционира(!)

А тоа што не функционира...јбг, стрип е, да земете да читате стрипови од златната ера истата логика ќе биде :D

Го сфаќам хејтот за некои ствари, ама мене филмов ме фати и дефинитивно позитивностите outweigh the негативностите.

8/10 со бел бумбар

(y)

Среќна нова и едвај чекам за 46 години од сега да гледам како 2020 ќе биде презентирана во некој филм :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
:pos: :pos: :pos:

Само црниот пантер е полош од срањево, кое патем е на ниво на култните бетмен и робин. Каков кринџ е цел филм, господе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom