Superhero Movies

Член од
25 март 2012
Мислења
6.916
Поени од реакции
2.894
Дури мене не ми се допадна филмов, со филмов дефинитивно гал не е вондервомен, а не измамија со Б вс С.
Педро го направи watchable филмов, не ми се допадна ни читах ниту нејзиниот origin.
Се на се 6/10, според мене најлошиот од досега DCEu.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.917
Поени од реакции
5.947
Гледам никој не искоментирал за The New Mutants. Мене ми беше онака океј. Мислам дека заслужува повеќе од 5.6 на ИМДБ, барем 6.5.

Интересна идеја има филмот. Ми се допадна како секоја ориџин сторија беше вметната во даден момент, а не сите одеднаш. Така да подолго време ти се вртат неодговорени прашања во главата. Хорор елементите исто беа добро вметнати.

Е сега таа идеја можела да биде подобро разработена. Мислам дека прекратко траеше филмот. Со екстра 30-40 минути приказната можеше да биде подобро обработена.

Штета што и мутантите отидоа под капата на Марвел. Фокс таман почнаа со ризични проекти како овој. Баш ќе беше интересно да се види во кој правец ќе се движи франшизата.

П.С. Ања Тејлор-Џој :love:
 
На врв Bottom