puno
Последна активност:
22 мај 2019 во 23:54
Член од:
25 март 2012
Мислења:
5.596
Допаѓања:
2.078
Поени од трофеи:
205
Пол:
Машко

Сподели преку:

puno

Машко

Последна активност:
22 мај 2019 во 23:54
  1. Peja989
   Peja989
   Ти го избришаа мислењето. Сакаш да ми кажеш дека шиптаpите меѓу себе не се викаат шкиптари?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Peja989
    26 февруари 2015
   3. puno
    puno
    Shqiptarë има разлика од Албанци и шкиптари.
    Обиди се и самиот дали можеп да го изговориш како Талат.
    Поентата е тоа што има име со кое не вика целиот свет, сите соседи. А вие знаете дека не можете да го изговарате, знаете дека има соодветно име кое можете да го изговарате, пак терате по свое, иако знаете дека пече некаде тоа.
    Сигурен сум дека ти кажав зошто почнаа југословенските држави така да не викаат.
    26 февруари 2015
   4. Peja989
    Peja989
    сега за изговарањето се фативме? Па не ми е матичен јазик мене Албанскиот па да го изговорам како што треба. Поентата е дека се викате помеѓу себе шкипатр, шкиптаре или како и да е а го сметата за навреда ако некој вас така ве нарече. Зошто?
    27 февруари 2015
  2. Aleksandra.dra
   Aleksandra.dra
   zzDRRAVO saakam da prasham ako imas 9 godini i ke odis deneska vo Dzamija zosto nekoi postaat i deka postaat odish vo dzamia vo 10 saatot navecer.i KE ODAM JAS.i imam sestra koja ima 9 godini i sakam da prasham ako dojde so meene dali treba da napravi Abdest?Ili samo da se izbajna deka e mala 9 god ima ?i sto moze da se oblece ona ? Ve molam pomognete fala odnapred
  3. Raziel
   Raziel
   Не и е местото таму, не ваква.
   Утре, кога ќе имаш слободно време, отвори ја пак слободно и дополни ја, заедно со објаснување зошто е за таму, а не во религија.
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. Raziel
    Raziel
    Ок. Нека се стаи онлајн онаа двоножна дефиниција за конгинитвна дисонанца и ќе напраиме ПП. За озбилно е работава. Кркаме и пиеме кафе до Вруток, да знаеш!
    29 април 2015
   3. Inglourious Basterd
    Inglourious Basterd
    Пуно бе, од кај знаеше дека тепање ми е омилена форма на општење? Идам дефинитивно!
    29 април 2015
   4. puno
    puno
    Мене ми е бастард, понекогаш...
    30 април 2015
  4. parvati
   parvati
   Пикасо ли е на аватар?
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. parvati
    parvati
    Личи као за у Северну Кореју : ) hh
    А ти нешто као архитекта а, факултативно нели
    јако е архитект да си
    А пуно пуно, има потенцијал и од ваши знам, ама некоа јака идеологија ве тепа, поздраф
    Мене ми заличи на писатела, аватар : )
    31 декември 2013
   3. puno
    puno
    Имате лоша претстава за нас, не ве обвинувам, и ние сме направиле грешки и не сме идеални...
    И вас малку медиумите ве изманипулираа, читај било кој македонски медиум секогаш ќе читаш за дрога, проституција или за црна хроника. Ретко некогаш да објавата друго околу албанците...

    Среќно празници parvati :)
    31 декември 2013
   4. parvati
    parvati
    Хепи њу јиар кумановац : )
    31 декември 2013
  5. Raziel
   Raziel
   Прати линкови, да видам колку се тие портали што ги осудиле избеганиве во Сирија.
   Не мора да преведуваш, ќе заврши гугл транслејт работа...
   1. Погледнете ги претходните коментари...
   2. puno
    puno
    8 декември 2013
   3. puno
    puno
    8 декември 2013
   4. puno
  6. PIRATIC
   PIRATIC
   Абе Пуно ... твојот ник значи работа на Албански(puno/punimi) ... ако не се лажам ...
   1. puno
    puno
    да..така е...
    19 јули 2013
  7. babsyy
   babsyy
   сега сфаќам зошто пуно ти е ник, браво.. ретки се таквите како тебе :)
   1. На puno му/ѝ се допаѓа ова.
  8. PIRATIC
   PIRATIC
   Потполно се сложувам со она што го пишуваш на темата за кичерајот Скопје-2014 !
   1. На puno му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Darling
   Darling
   Ако расист според некоја нова дефиниција е човек што е против отвореното пропагирање на Голема Албанија, и против вештачки добивање на избори, да тоа со задоволство би си го ставила во моето CV.
   Сега слободно можеш да ме пријавиш на модератор. А јас ќе те ставам на игнор, бидејќи во мојот живот не планирам да се занимавам со лицемери.
   Збогум.
   1. На puno му/ѝ се допаѓа ова.
  10. NikolaMKD91
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За мене

  Пол:
  Машко