puno
Поени од реакции
4.680

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Ти го избришаа мислењето. Сакаш да ми кажеш дека шиптаpите меѓу себе не се викаат шкиптари?
  Peja989
  puno
  puno
  Shqiptarë има разлика од Албанци и шкиптари.
  Обиди се и самиот дали можеп да го изговориш како Талат.
  Поентата е тоа што има име со кое не вика целиот свет, сите соседи. А вие знаете дека не можете да го изговарате, знаете дека има соодветно име кое можете да го изговарате, пак терате по свое, иако знаете дека пече некаде тоа.
  Сигурен сум дека ти кажав зошто почнаа југословенските држави така да не викаат.
  Peja989
  Peja989
  сега за изговарањето се фативме? Па не ми е матичен јазик мене Албанскиот па да го изговорам како што треба. Поентата е дека се викате помеѓу себе шкипатр, шкиптаре или како и да е а го сметата за навреда ако некој вас така ве нарече. Зошто?
  zzDRRAVO saakam da prasham ako imas 9 godini i ke odis deneska vo Dzamija zosto nekoi postaat i deka postaat odish vo dzamia vo 10 saatot navecer.i KE ODAM JAS.i imam sestra koja ima 9 godini i sakam da prasham ako dojde so meene dali treba da napravi Abdest?Ili samo da se izbajna deka e mala 9 god ima ?i sto moze da se oblece ona ? Ve molam pomognete fala odnapred
  Не и е местото таму, не ваква.
  Утре, кога ќе имаш слободно време, отвори ја пак слободно и дополни ја, заедно со објаснување зошто е за таму, а не во религија.
  Raziel
  Raziel
  Ок. Нека се стаи онлајн онаа двоножна дефиниција за конгинитвна дисонанца и ќе напраиме ПП. За озбилно е работава. Кркаме и пиеме кафе до Вруток, да знаеш!
  Inglourious Basterd
  Inglourious Basterd
  Пуно бе, од кај знаеше дека тепање ми е омилена форма на општење? Идам дефинитивно!
  puno
  puno
  Мене ми е бастард, понекогаш...
  P
  Пикасо ли е на аватар?
  P
  parvati
  Личи као за у Северну Кореју : ) hh
  А ти нешто као архитекта а, факултативно нели
  јако е архитект да си
  А пуно пуно, има потенцијал и од ваши знам, ама некоа јака идеологија ве тепа, поздраф
  Мене ми заличи на писатела, аватар : )
  puno
  puno
  Имате лоша претстава за нас, не ве обвинувам, и ние сме направиле грешки и не сме идеални...
  И вас малку медиумите ве изманипулираа, читај било кој македонски медиум секогаш ќе читаш за дрога, проституција или за црна хроника. Ретко некогаш да објавата друго околу албанците...

  Среќно празници parvati :)
  P
  parvati
  Хепи њу јиар кумановац : )
  Прати линкови, да видам колку се тие портали што ги осудиле избеганиве во Сирија.
  Не мора да преведуваш, ќе заврши гугл транслејт работа...
  Абе Пуно ... твојот ник значи работа на Албански(puno/punimi) ... ако не се лажам ...
  puno
  puno
  да..така е...
  B
  сега сфаќам зошто пуно ти е ник, браво.. ретки се таквите како тебе :)
  Потполно се сложувам со она што го пишуваш на темата за кичерајот Скопје-2014 !
  Ако расист според некоја нова дефиниција е човек што е против отвореното пропагирање на Голема Албанија, и против вештачки добивање на избори, да тоа со задоволство би си го ставила во моето CV.
  Сега слободно можеш да ме пријавиш на модератор. А јас ќе те ставам на игнор, бидејќи во мојот живот не планирам да се занимавам со лицемери.
  Збогум.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom