Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.475
Поени од реакции
42.796
2-2 против Милан, Манџукич требаше 10 да ми даде. :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Отчет за сработеното на струниот штаб на Баер 04 ЛеверГузен:
- Прво место после изминати 5 кола
- Идеме на 5 победи во следните 5 кола

#Остваруваме #ЗаПодобарБаер #НикојКакоB04
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.587
Поени од реакции
52.415
ПАТО МУ ДОНЕСЕ НОВА ПОБЕДА НА ЊУКАСЛ


Њукасл успеа да дојде до втора победа по ред во лигата, на гостувањето кај Вест Хем. Со првата шанса на натпреварот, во осмата минута, Алекс Тешеира му донесе водство на Њукасл. Пет минути подоцна, Пајет го изедначи резултатот. Во 27мата минута гостите имаа и пенал, но Лампард не успеа да му донесе предност на својот тим. Но, шест минути подоцна, Туре со одлична топка од средината на теренот го пронајде Пато кој шутираше од прва и погоди за 2-1 за Њукасл. Во второто полувреме гостите имаа уште неколку шанси, но резултатот остана непроменет, со што Пато две недели по ред му донесе победа на менаџерот Донев, и ја оправда неговата доверба.

Њукасл е во серија од три победи во сите натпреварувања, и се искачи на горниот дел од табелата во лигата, после слабиот старт. Донев после натпреварот изјави дека треба да очекуваме уште повеќе од неговиот тим.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.163
Поени од реакции
5.332
Отчет за сработеното на струниот штаб на Баер 04 ЛеверГузен:
- Прво место после изминати 5 кола
- Идеме на 5 победи во следните 5 кола

#Остваруваме #ЗаПодобарБаер #НикојКакоB04
Абе ке се отрујам што немам шпиц напред кој да ми игра се инвалиди .. 10 шанси имаа никој не даде гол ебате тоа децата на Пандев :(
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Абе ке се отрујам што немам шпиц напред кој да ми игра се инвалиди .. 10 шанси имаа никој не даде гол ебате тоа децата на Пандев :(
И ја тоа приметив. Ретко кој имал толку шутеви у гол против мене. Увек ги држев испод 3.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Абе ке се отрујам што немам шпиц напред кој да ми игра се инвалиди .. 10 шанси имаа никој не даде гол ебате тоа децата на Пандев :(
Па брат кој курац си давал 8м за факинг нтеп ...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.163
Поени од реакции
5.332
Па брат кој курац си давал 8м за факинг нтеп ...
Е зашто де зашто, да му ебем матер ете зашто хахахахха ...
Шала на страна ни ја не знам зошто го платив толку тогаш турбулентни денови на трансфер период плус во сред колоквиумска го видов океј рејтинг го земав, немав време друго да барам а неколку шпица пред нос ми собраа другиве и ајт на здравје.

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Е зашто де зашто, да му ебем матер ете зашто хахахахха ...
Шала на страна ни ја не знам зошто го платив толку тогаш турбулентни денови на трансфер период плус во сред колоквиумска го видов океј рејтинг го земав, немав време друго да барам а неколку шпица пред нос ми собраа другиве и ајт на здравје.

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
Земај го Џеко одма !
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Не сум задоволен во World со него што знам а и слаб сум на пари.

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
Џонас од Бенфика земи го, го имам во ПСЖ и доста добро играт.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.405
Поени од реакции
22.974
Мајстор за нерешено станав..[DOUBLEPOST=1459106382][/DOUBLEPOST]Галатасарај има само 3 бода у лигава...и тоа извадени од мечот со мене....после тоа ја пораз немав....а бе ајде... :ROFLMAO:
После првата победа против тебе 0-2 сите утакмици ми се порази и тоа 1-2 или 2-1.
И најбитно Муслера е 8ца на секоја утакмица :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom