Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


 • Вкупно гласачи
  38
 • Гласањето е завршено на .

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.994
Поени од реакции
38.580
Кајгана Европа Лига ќе биде новата лига што ќе ја направиме на играта Сокер Менаџер, а самото име укажува на квалитетот на екипите со кои ќе се натпреваруваме.

Прво ќе ставам ID од лигата во која веќе се натперварувамe - Kajgana World, ID: 246471. За неа си има посебна тема, на која имам отприлика напишано нешто повеќе за играта. Значи пак ќе пишам, останете активни и во таму, исто доколку некој планира да почне сега да ја игра играва, добредојден е и таму.


Лигава како што кажав, ќе биде со Европа Лига квалитет на екипи, па како што падна договорот, јас ќе понудам тука 25 екипи, а доколку се сложат сите членови екипите ќе ги одредиме на рандом. Како што кажав на другата тема, ако некој сака да води екипа кој не е меѓу наведените може комотно да пише и ќе му ја пуштиме таа екипа на него, но да биде на ниво или послаба од веќе наведените. Бидејќи сите менаџери сме кавалери, девојкитее ќе можат самите да си изберат тим пред компјутерот да одлучи кој член која екипа ќе ја води. Клипче ако пише дека се осеќа како девојка може да му го пуштиме Милан. :D


1. Ливерпул - резервиран од @ХулахопкиСоТочки
2. Евертон
3. Волфсбург
4. Гладбах
5. Леверкузен
6. Виљареал
7. Севиља
8. Билбао
9. Валенсија
10. Зенит
11. Монако
12. Лион
13. Шахтјор
14. Динамо Киев
15. Фиорентина
16. Лацио
17. Интер
18. Порто
19. Бенфика
20. Спортинг
21. Фенербахче
22. Шалке - @ForzaVardar изрази желба, ако нема никој против нека земе
23. Милан - @Клипче изрази желба, ако нема никој против нека земе
24. Саутемтон - @ivajlo26 изрази желба, ако нема никој против нека земе
25. Свонси - @DaniBMW најверојатно ќе ги бара, а и најверојатно никој нема да има против да ги земе :D


Пријавени играчи:
1. @ManUtdChampions
2. @JimmyFloydBottleBank
3. @Клипче
4. @ForzaVardar
5. @Black Knight
6. @aleksandar09
7. @Makaron
8. @acereal
9. @ivajlo26
10. @Schtrawzenigger
11. @K!KI
12. @Донев
13. @Chazzspaz
14. @Mad_Coko
15. @Ilumious
16. @ХулахопкиСоТочки
17. @DaniBMW
18. @VardarVoSrceto

Секој нареден нека се дополни на листата. Исто многу битно, од сега натаму само пријавувајте се, без желба за клуб. (освен ако сакате да менаџирате тим кој не е во понудените 25). Овие што побарале некој тим, доколку се сложите ќе им ги дадеме, јас уште одма да кажам дека мене не ми смета.Некои правила:
 • пријавувањето трае до Сабота 05.02. (23:59h)
 • Мој предлог за почетниот буџет е 100 милиони. Сепак, да биде најфер може да се направи анкета а како опции да се 60, 80, 100, 120 и 140 милиони.
 • Manager must login to this Game World at least every ... минимумот е 7 дена и јас мислам дека е таман.. :)
 • за колку екипи ќе има во една Дивизија и во колку дивизии ќе бидат распоредени ќе зависи од бројот на пријавени. До сега има дури 17. Најдобро е да бидат по 12-16 во една лига, за да може побрзо да се заврши сезоната. Сепак, за ова ќе се договориме во Недела
 • За кој член во кој ранг ќе почне мислам дека е најдобро според форумското искуство. Членовите што се најмногу на форумот почнуваат во првата лига, новајлиите, како и секој ново-формиран клуб во најдолниот ранг.
 • Доколку има апликација, без потврда од членот на темава дека аплицирал за тој и тој тим, нема да ја прифатам апликацијата
 • Доколку некое ваше другарче што не е член тука сака да игра со нас, прво ќе се регистрира на форумов

Одприлика тоа е тоа, секој предлог е добредојден. :)
 
Последно уредено:
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.146
Поени од реакции
3.335
Кајгана Европа Лига ќе биде новата лига што ќе ја направиме на играта Сокер Менаџер, а самото име укажува на квалитетот на екипите со кои ќе се натпреваруваме.

Прво ќе ставам ID од лигата во која веќе се натперварувамe - Kajgana World, ID: 246471. За неа си има посебна тема, на која имам отприлика напишано нешто повеќе за играта. Значи пак ќе пишам, останете активни и во таму, исто доколку некој планира да почне сега да ја игра играва, добредојден е и таму.


Лигава како што кажав, ќе биде со Европа Лига квалитет на екипи, па како што падна договорот, јас ќе понудам тука 25 екипи, а доколку се сложат сите членови екипите ќе ги одредиме на рандом. Како што кажав на другата тема, ако некој сака да води екипа кој не е меѓу наведените може комотно да пише и ќе му ја пуштиме таа екипа на него, но да биде на ниво или послаба од веќе наведените. Бидејќи сите менаџери сме кавалери, девојкитее ќе можат самите да си изберат тим пред компјутерот да одлучи кој член која екипа ќе ја води. Клипче ако пише дека се осеќа како девојка може да му го пуштиме Милан. :D


1. Ливерпул - резервиран од @ХулахопкиСоТочки
2. Евертон
3. Волфсбург
4. Гладбах
5. Леверкузен
6. Виљареал
7. Севиља
8. Билбао
9. Валенсија
10. Зенит
11. Монако
12. Лион
13. Шахтјор
14. Динамо Киев
15. Фиорентина
16. Лацио
17. Интер
18. Порто
19. Бенфика
20. Спортинг
21. Фенербахче
22. Шалке - @ForzaVardar изрази желба, ако нема никој против нека земе
23. Милан - @Клипче изрази желба, ако нема никој против нека земе
24. Саутемтон - @ivajlo26 изрази желба, ако нема никој против нека земе
25. Свонси - @DaniBMW најверојатно ќе ги бара, а и најверојатно никој нема да има против да ги земе :D


Пријавени играчи:
1. @ManUtdChampions
2. @JimmyFloydBottleBank
3. @Клипче
4. @ForzaVardar
5. @Black Knight
6. @aleksandar09
7. @Makaron
8. @acereal
9. @ivajlo26
10. @Schtrawzenigger
11. @K!KI
12. @Донев
13. @Chazzspaz
14. @Mad_Coko
15. @Ilumious
16. @ХулахопкиСоТочки
17. @DaniBMW

Секој нареден нека се дополни на листата. Исто многу битно, од сега натаму само пријавувајте се, без желба за клуб. Овие што побарале некој тим, доколку се сложите ќе им ги дадеме, јас уште одма да кажам дека мене не ми смета.Некои правила:
 • пријавувањето трае до Сабота 05.02. (23:59h)
 • Мој предлог за почетниот буџет е 100 милиони. Сепак, да биде најфер може да се направи анкета а како опции да се 60, 80, 100, 120 и 140 милиони.
 • Manager must login to this Game World at least every ... минимумот е 7 дена и јас мислам дека е таман.. :)
 • за колку екипи ќе има во една Дивизија и во колку дивизии ќе бидат распоредени ќе зависи од бројот на пријавени. До сега има дури 17. Најдобро е да бидат по 12-16 во една лига, за да може побрзо да се заврши сезоната. Сепак, за ова ќе се договориме во Недела
 • За кој член во кој ранг ќе почне мислам дека е најдобро според форумското искуство. Членовите што се најмногу на форумот почнуваат во првата лига, новајлиите, како и секој ново-формиран клуб во најдолниот ранг.
 • Доколку има апликација, без потврда од членот на темава дека аплицирал за тој и тој тим, нема да ја прифатам апликацијата
 • Доколку некое ваше другарче што не е член тука сака да игра со нас, прво ќе се регистрира на форумов

Одприлика тоа е тоа, секој предлог е добредојден. :)
Во играва немој да погрешиш Athletic Club и Bilbao не се исти, овие вториве се втор тим на првиве ...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.994
Поени од реакции
38.580
Во играва немој да погрешиш Athletic Club и Bilbao не се исти, овие вториве се втор тим на првиве ...
Знам знам. :D Секако не ја отварам сега лигата. Во Недела, после пријавувањето. :) Па ќе треба после 2 дена мислам да се пушти во уопотреба. :D


Таман @Ilumious нека стави анкета до тогаш за буџетот. Ќе ги земам во предвид само гласовите на тие што ќе играат, гласовите од троловите нема да постојат. :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.146
Поени од реакции
3.335
Инаку и јас сум за помалку екипи во лига побрзо ке завршува сезоната ке бидне поинтересно :D
И на кој начин ке се бира кој со кој тим ке играме ?
П.С Да не ги ставаме во ист ден утакмиците со оние од Kajgana World e мојот предлог
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.994
Поени од реакции
38.580
Инаку и јас сум за помалку екипи во лига побрзо ке завршува сезоната ке бидне поинтересно :D
И на кој начин ке се бира кој со кој тим ке играме ?
Рандом најверојатно. :) Па има одлична бројка сега за сега. Ако одиме над 28 ќе може 3 лиги по 12 тима, по 3 ќе испаѓаат и таман брзо ќе се вртиме.. :D[DOUBLEPOST=1456963549][/DOUBLEPOST]
Се пријавувам.
Пиши си 18. @VardarVoSrceto да се знае до кај сме. :D


И уште нешто, пишав да се пријавувате без екипи, ама заборавив да потенцирам дека ако сакате екипа кој не е на листата пишете ја, ќе ви биде одобрена ако не е појака од другите 25. :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.228
Поени од реакции
33.966
Нормално дека никој нема да има против да играм јас со Милан.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.790
Поени од реакции
8.600
Рандом најверојатно. :) Па има одлична бројка сега за сега. Ако одиме над 28 ќе може 3 лиги по 12 тима, по 3 ќе испаѓаат и таман брзо ќе се вртиме.. :D[DOUBLEPOST=1456963549][/DOUBLEPOST]
Пиши си 18. @VardarVoSrceto да се знае до кај сме. :D


И уште нешто, пишав да се пријавувате без екипи, ама заборавив да потенцирам дека ако сакате екипа кој не е на листата пишете ја, ќе ви биде одобрена ако не е појака од другите 25. :)
По 4 нека испаѓаат, нека биде поферски

Исто она со правилото другарче е заебано Може некој сам со себе да се дружи.:icon_lol:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.994
Поени од реакции
38.580
По 4 нека испаѓаат, нека биде поферски

Исто она со правилото другарче е заебано Може некој сам со себе да се дружи.:icon_lol:
Фросе е админ, ќе јадњ бан и од форумов. XD
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.397
Поени од реакции
13.376
Тотенхем за мене? :D

Само ако е некој добар накратко да ми каже збор-два за играва, имам искуство со Фудбал Менаџер од 2008 наваму :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.228
Поени од реакции
33.966
Тотенхем за мене? :D

Само ако е некој добар накратко да ми каже збор-два за играва, имам искуство со Фудбал Менаџер од 2008 наваму :D
Имаш горе линк шо води до пост кај шо е се објаснето цакум пакум.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.146
Поени од реакции
3.335
Тотенхем за мене? :D

Само ако е некој добар накратко да ми каже збор-два за играва, имам искуство со Фудбал Менаџер од 2008 наваму :D
Не може појак е од другите 25 прочитај прв пост

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom