Soccer Manager (Kajgana Europa League)

Колку да е буџетот? (мил)


  • Вкупно гласачи
    38
  • Гласањето е завршено на .

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.118
Поени од реакции
25.050
Од мене има примено гол на пријателска :P Штета не сме иста лига :P


Хесуса Наваса го кладе вториот гол во својот втор натпревар и ги донесе трите бода на својата екипа против екипата на Галатасарајево :cuc:
Абе БеМтифика играва багови има или да ?
Како може 2 гола да примиш и да изгубиш а голманот да ти има 8ца оцена !?!?!??!
Иначе екипата точно се вика Галата од Сарај (Скопје), скратено Галатасарај.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Абе БеМтифика играва багови има или да ?
Како може 2 гола да примиш и да изгубиш а голманот да ти има 8ца оцена !?!?!??!
Иначе екипата точно се вика Галата од Сарај (Скопје), скратено Галатасарај.
Може и 5 гола да дадеш а да не победиш, имам на играва изиграно нерешено 5-5.:D
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.118
Поени од реакции
25.050
Може и 5 гола да дадеш а да не победиш, имам на играва изиграно нерешено 5-5.:D
Не ме чуди толку резултатот колку што ме чуди 8 ца оцена за голман 2 гола на утакмица шо примил . Ако не се по негова вина головите по чива се !??!
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Не ме чуди толку резултатот колку што ме чуди 8 ца оцена за голман 2 гола на утакмица шо примил . Ако не се по негова вина головите по чива се !??!
Не се бранеле, можда све у агол иделе. Па има и у стварност коа е голман МОТМ, а ќе прими 2-3 гола. ЧД
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.740
Да не се заречам ама како си загазив со Евертон. :D
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.332
Поени од реакции
4.151
Абе БеМтифика играва багови има или да ?
Како може 2 гола да примиш и да изгубиш а голманот да ти има 8ца оцена !?!?!??!

Иначе екипата точно се вика Галата од Сарај (Скопје), скратено Галатасарај.
Зависи од шутови, шутови во гол,одбранети све тоа :D
Јас со зенит на пријателската примив 5 гола и голманот имаше 8ца, пошо имаше 25 шута накај гол околу 15 во гол што е 2/3 одбранети :D
Што се бројкиве до имињава на менаџериве?
Тоа е репутација на играта 1 поен се изедначува на една недела активно играње (или на 7 дена, не знам точно)
Со тоа што се почнува од (40) да се рачунаат, па мене дека ми е акаунтот од далечната 2009, и дека сум играл околу 150 недели :D што за период од 7 години е помалце од пола
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
Cileseen одбрани што смее и што не смее, но “ко ќе коме ако не свој своме“!


Саутемптон го совлада Ајакс на Амстердам Арената со 1-2, и покрај одличната партија на голманот на домаќините. Имено, Жиру, Фелаини и Стерлинг пропуштија шанси во првото полувреме што беше казнето во 36-тата минута со голот на Класен. Но, светците покажаа карактер и не паднаа, а тоа што продолжија да се борат даде резултат по само 6 минути кога Душан Тадиќ го совлата одличниот Силезен со прекрасен слободен удар. Гостите продолжија да напаѓаат, но на полувремето се замина со нерешен резултат, 1-1. Во продолжението со влегувањето на Фишер и Шоне, Саутемптон потполно ја презема иницијативата, но и Ајакс имаше повремени блесоци. Моментот на одлука се случи во 72-рата минута кога Лукас Диње направи грешка и го совлада својот голман на огромна радост на 2000 гостински навивачи кои допатуваа во Холандија. До крајот искусно Ивајло ја умртви играта и неговите играчи од Амстердам Арената заминаа со полн плен назад во Англија. По двата почетни порази, екипата на Саутемптон со доаѓањето на Фелаини и Жиру се консолидираше и победи во наредните 2 натпревари. Со 6 бода сега сме на делбата на 6-тата позиција, 4 бода зад лидерот Атлетик Билбао, а 1 бод пред Севиља. Во следниот меч, Кристијано Роналдо и неговиот Евертон гостуваат на Сент Мери'с, а искусниот менаџер изјави дека не се плаши од никого и дека со нетрпение го очекува неделниот натпревар што би требало да биде празник на фудбалот во Англија. Само 2 дена подоцна пак, Светците гостуваат во Белград на Маракана во второто коло од купот, меч што е од исклучителна важност за Ивајло, а од неофицијални извори дознавме дека новиот Брајан Клаф-како што го нарекуваат на островот, ја мрази црвена звезда и сите цигани.
 
G

Goldie

Гостин
Уште еден пораз во низа 3 по ред, 1/4 победи засега па затоа го ангажирав Тиаго Алкантара кој е последна шанса дека ќе се управи тимов :D

Ако ништо друго талентиве што ги земав си газат..
Чорич 2 асистенции вчера за Хрватска против Шпанија, Живкович сега 2 има за едно полувреме против Андора, Зијеч гази во Холандија 15 гола и 10 асистенции обезбеден сум за во иднина
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.245
Поени од реакции
5.486
Уште еден пораз во низа 3 по ред, 1/4 победи засега па затоа го ангажирав Тиаго Алкантара кој е последна шанса дека ќе се управи тимов :D

Ако ништо друго талентиве што ги земав си газат..
Чорич 2 асистенции вчера за Хрватска против Шпанија, Живкович сега 2 има за едно полувреме против Андора, Зијеч гази во Холандија 15 гола и 10 асистенции обезбеден сум за во иднина
Обезбеден за иднина и гледаш сеа после 1 сезона распад на лигава хахахха

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Обезбеден за иднина и гледаш сеа после 1 сезона распад на лигава хахахха

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
Лигата неможе да се распадне, освен ако админот не ја избрише. Незнам дали постои таква опција???

Следно коло ја и ти, Дерби Де Ла Кокаина.:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom