Skopje East Gate

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Убаво пиша “беше”. Последните години катастрофа ни една хала не беше исполнета затоа и [mention]MARCELLO [/mention] го прашав кога бил последен пат


Sent from my iPhone using Tapatalk
Последно мислам не се сеќавам точно година бев 2016/17 на исто саем за мебел исто со мојте. Знам имаше плус од надвор како монтажно шаторски делови за изложувачи. Горе балконскиот дел беше скоро празен а целлсно послаб беше самиот саем на мебел.

Криво ми е што сум немал прилика со некого или не ме носеле повеќе мојте на други саемски изданија како што е саем на книга и можеби затоа ден денес немам доста поголем интерес за книги како многу други.

Можеби сум бил на некој друго саемско издание некогаш но не се сеќавам сега. Највеќе ми останал во сеќавање саемот на мебел затоа што често низ годините сум го поседувал.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.570
Од саем највеќе ги сакав пролазите низ халите бидејќи таму некогаш независно за што е саемот можеше да се најдат изложено продажба на книги, цд, украси, да се купат ладни сендвичи..
Исто така можеше да се осети и реа на мочки и лајна зошто вецињата се наоѓаа испод ходниците.
Ах спомени.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.570
На Таксират еден лик се мочаше у лавабо :)
Секој Таксират плочките на подот беа покриени со вода од чешмите и со мочки од писоарите.
Затоа само мартинка му беше спасот да не си ги направиш утоп нозете :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
На Таксират еден лик се мочаше у лавабо :)
Сигурно подол период не бил во тоалет а пиел и потоа кога доаѓа не можел да издржи подуена бешиката и цупкал, трчал да дојде до тоалет.

Сум имал такви случаеви ама не во лавабо но само што ќе стигнеш до тоалет тогаш е најако само гледаш што побрзо да се откопчаш да го извадиш и да се измочаш па макар и било лавабо, плочки... Е јас не на лавабо, плочи ама дома немаш ни време ни да го дигнеш едниот дел од капакот за голема нужда.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
28 октомври е официјалниот ден за отварање, го прочитај мејлот пратен до продавниците, роднина е одговорна за неколку продавници. Сега сите се во 5 брзина бркаат да ги средат дуќаните.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.914
Поени од реакции
10.543
28 октомври е официјалниот ден за отварање, го прочитај мејлот пратен до продавниците, роднина е одговорна за неколку продавници. Сега сите се во 5 брзина бркаат да ги средат дуќаните.
И претходно беше мејл пратен до сите со датум 15 окт ама како и да е мислам за брзо ке биде отварањето


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
И претходно беше мејл пратен до сите со датум 15 окт ама како и да е мислам за брзо ке биде отварањето


Sent from my iPhone using Tapatalk
На 15ти сигурно нема да биде :) Не е спремна систем салата :)
Ама до крај на месецов има шанси...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.914
Поени од реакции
10.543
На 15ти сигурно нема да биде :) Не е спремна систем салата :)
Ама до крај на месецов има шанси...
Знам знам, 15 им беше првиот рок кога пратија мејлови на закупците, така да добра проценка напраиле не доцнат многу


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Толку ли многу бараат од Старбакс за да се донесе кај нас?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom