Skopje East Gate

Член од
12 декември 2010
Мислења
9.518
Поени од реакции
9.904
Toчно ли е дека IMAX ќе има? Дека во саботата имаа ставено стори за IMAX кино ама дали беше првоаприлска шала не знам.
И да има за наш стандард скапо ке е
, пример ти од Те со нафта и патарини ке треба преку 50е да потрошиш и колку пати ке појдеш?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.299
Поени од реакции
7.236
И да има за наш стандард скапо ке е
, пример ти од Те со нафта и патарини ке треба преку 50е да потрошиш и колку пати ке појдеш?
Јас не сум бил никогаш во City mall во кино не па IMAX. Само онака прашав дали воопшто е вистина.


А IMAX треба да се филмовите такви снимени или опремата во кино да е само таква?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.319
Поени од реакции
4.869
И да има за наш стандард скапо ке е
, пример ти од Те со нафта и патарини ке треба преку 50е да потрошиш и колку пати ке појдеш?
Па то не е прајно за тој од Те, прајно е за миљонот што гравитира во то Скопјето.
Еве ја продаам стан и идам Ск зш пари и работа ми нудат.
45мин до дома ви се маааааалку, за 2-3 години, саат време да ви се напрај до дома да дајт Госпот
Тоа канализацијата за гомна да не може да поприми толку фекалии колку што има луѓе во тоа Ск-то.
Ја како да живеам ко провинцијалец ко можам да пијам кафе на кеј и да ми јадат гомна тија што се преселиле 10год пред мене како сељакот им го крши раатот
И ќе глеам филмој на Имакс и јако ќе ми бидет во животот. Зато што то го нудит државава. Скопје престолнината и селата околни. Епа никој нејќит да умират по селана и да плаќат 50€ за Имакс филм.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
10.853
Поени од реакции
35.339
Како ви се оди во кино не ве разбирам. Кога ќе се спружам на кауч со грицки и благо како свиња во кочина, па паузирај да се измочаш, па цигара, па да земеш нешто од кујна. Ваму во кино не можам ни ко човек да се испрдам.

Еднаш бев во Ситимол и еден два реда пред мене се смееше како ретардирана хиена. После пола саат филм сакав да го давам со каишот од панталоните и да гледам како животот издахнува од него.
Не го разбирам киното како институција.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.299
Поени од реакции
7.236
Кино е добро зошто имаш голем екран поточно платно, добра слика, добар звук пуштен на најако да ечи , плус си во седечка положба која ретко на кого му дава можност за да заспие. Е сега сето тоа кошта пари за да си го дозволиш често.
Додека пак поради луѓе невоспитани што користат телефони, се смеат премногу гласно или тропотаат, шушкаат не вреди да се иде во кино. Исто така во кино немаш паузирање за идење во тоалет или да си речеш ај ќе го догледам после морам да излегувам сега.

Дома пример јас да се испружам на кауч, кревет заспивам и поради тоа кога гледам филм сум седнат на фотеља или столица на гз што би се релко.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.550
Поени од реакции
20.910
IMAX e sosema raslicno iskustvo od kino. doaga ko gledanje film na stadion. vo melburn platnoto e 32m na 23m. 3D film tamu e vrv i se custvuvas bukvalno ko da si del od filmot. ozvucenje, sedista i sve propratno e na drugo nivo.

dolgo vreme ova bese najgolemiot IMAX vo svetot, sega mislam u ger ima edno 38×22.

jas obozavam da gledam i dokumentarci tamu. pokusi po 45 min ama odlicni 3d izdanija.
1680692244474.png
 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.319
Поени од реакции
4.869

Платиш 800ден. за 2 саати и следниот ден да си уплатиш за киропрактичар да ти го среди вратот.
Ебати доживљајот.

Инаку дa јако е IMAX
Пооштра слика на гледање. Проекцијата е мноооогу посветла што за гледање 3Д филмови го прави феноменален.
Размерот на фимовите е повисок и прикажувањето е во прав Widescreen формат.
Озвучувањето е подобро изведено.
Редовите на седиштата се под повисок агол. Немаш никаква сметња со остала публика пред тебе.
Си е некст левел. Само да фатиш добра позиција. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom