Skopje East Gate

Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
U sam start imaa nevozmozni rokovi, od lugje so rabotea tamu. Forsiraa so pobrzo da se izgradi.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.242
Поени од реакции
78.862
Дали на KFC екраните кои служат на муштеријата да му покажат што купил и колку платил, ќе бидат само на Албански, како во Сити Мол?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.747
Поени од реакции
12.750
Дали на KFC екраните кои служат на муштеријата да му покажат што купил и колку платил, ќе бидат само на Албански, како во Сити Мол?
Се надевам. Кај кфц автокоманда беа на македонски, прочитав дека има промоција и се излажав. Long story short повраќав цела вечер. Колку помалку разбирливо, толку помали шанси да се отрујам пак.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.242
Поени од реакции
78.862
Се надевам. Кај кфц автокоманда беа на македонски, прочитав дека има промоција и се излажав. Long story short повраќав цела вечер. Колку помалку разбирливо, толку помали шанси да се отрујам пак.
Не верувам дека биле на Македонски. Така им е у цела фирма - само на Албански.

Да нема забуна, на што точно мислам можеш да прочиташ во постот, во темата за соживот.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.747
Поени од реакции
12.750
Не верувам дека биле на Македонски. Така им е у цела фирма - само на Албански.

Да нема забуна, на што точно мислам можеш да прочиташ во постот, во темата за соживот.
Епа беа пошто памтам дека прочитав супер среда или нешто слично такво беше. Секако дека нема да прочитам ниту еден пост во темата соживот. Отприлика ист ефект ќе има како поховани крилца од кфц.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.242
Поени од реакции
78.862
Епа беа пошто памтам дека прочитав супер среда или нешто слично такво беше. Секако дека нема да прочитам ниту еден пост во темата соживот. Отприлика ист ефект ќе има како поховани крилца од кфц.
Пак ти викам, види точно на што мислам у тој пост.

Ставките се на Албански, не внесеното.

На пример, ти пишува што си купил, колку си купил, ама заглавјата, ставките, се на Албански и се кладам дека така е во сите нивни подружници.

У KFC у Сити Мол, на пултот, кога нарачуваш, има екран, свртен кон тебе, на кој можеш да видиш што си нарачал до сега и колку кошта. Таков, каков што има има и во маркети и во други продажни места.

Екранот е само на албански и ти ги покажува ставкиве: produkti, cmimi, sa..., vlera.

Океј јасно ми е - го држат Албанци KFC и они така си сакаат, неќат на каурски да пишува, харам е тоа ваљда. Али па ако не е тоа за каури да прочитаат, тогаш можеби и не треба каури да купуваат од таму.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.747
Поени од реакции
12.750
Пак ти викам, види точно на што мислам у тој пост.

Ставките се на Албански, не внесеното.

На пример, ти пишува што си купил, колку си купил, ама заглавјата, ставките, се на Албански и се кладам дека така е во сите нивни подружници.
Види приватен бизнис е не ме занима и на клингонски да ги пишуваат. Они сами си губат муштерии така, ич не ми чуе. Толку се одвратни крилцата што не би ги јадел и Лоба на увце да ми ја шепка нарачката.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Да веќе имаше неколку огласи за работа што значи има вработено веќе некој.
Единствено мене ми е жал што останавме без саемски простории. Барем да направеа еден мал саемски простор за саеми со помал капацитет на изложувачи како што е саем на вработување, саем на туризам, саем на книга, саем на технологија...
Кога последен пат имаш отидено на саемот у Ск?
Не неколку туку добар дел се вработени пд ЛПП во Бугарија месец дена на обука беа или се уште

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
Кога последен пат имаш отидено на саемот у Ск?
Не неколку туку добар дел се вработени пд ЛПП во Бугарија месец дена на обука беа или се уште

Sent from my iPhone using Tapatalk
Често одев како помалечок на саемот за мебел со мојте. Татко ми сакаше мебел да гледа и од саем купи столици за во дневна во првиот стан во кој живеев.

Низ години што сум идел ми остана во сеќавање оние стапчињата со мед и семки што се продаваа надвор а исто и на лесковачките ќебапи и плескавици. Нозе ме болеа од шетање, преморен ми се спие ама мораше да се поминат сите саемски хали и да се собере куп кеса со рекламен материјал.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.283
Поени од реакции
45.741
Често одев како помалечок на саемот за мебел со мојте. Татко ми сакаше мебел да гледа и од саем купи столици за во дневна во првиот стан во кој живеев.

Низ години што сум идел ми остана во сеќавање оние стапчињата со мед и семки што се продаваа надвор а исто и на лесковачките ќебапи и плескавици. Нозе ме болеа од шетање, преморен ми се спие ама мораше да се поминат сите саемски хали и да се собере куп кеса со рекламен материјал.
Татко ти бар купил нешто. Татко ми само онака си шеташе. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.890
Поени од реакции
7.569
Од саем највеќе ги сакав пролазите низ халите бидејќи таму некогаш независно за што е саемот можеше да се најдат изложено продажба на книги, цд, украси, да се купат ладни сендвичи..

Си го сакав саемот без разлика што сум одел само на саем за мебел.. Штета што немаме саем добар во главниот град макар и бил само еден спрат. Убаво и салата Борис Трајковски но сепак таа да си останеше само за спорт и музички концерти.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Предновогодишниот панаѓур беше најинтересен - се продаваше се и сешто - од касети за Нинтендо па даље.

Една година на саемот на автомобили имаше Хамер паркиран врз некои (демек) карпи, некое Волво од 100.000 марки...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Предновогодишниот панаѓур беше најинтересен - се продаваше се и сешто - од касети за Нинтендо па даље.

Една година на саемот на автомобили имаше Хамер паркиран врз некои (демек) карпи, некое Волво од 100.000 марки...
Убаво пиша “беше”. Последните години катастрофа ни една хала не беше исполнета затоа и [mention]MARCELLO [/mention] го прашав кога бил последен пат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom