Samsung Galaxy S9/S9+ [Помош/Информации/Прашања/Новости]

  • Креатор на темата Trajce Vasilev
  • Време на започнување

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.599
Поени од реакции
16.733
За S8 и S9 зборував иначе....
Немој да се правиш на тошо, Note 8 има иста (малце подобра) камера од S8, а S9 го тепа без проблем Note 8 во сликите горе, со S8 уште поголема разлика ќе биде.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.636
Поени од реакции
3.202
Немој да се правиш на тошо, Note 8 има иста (малце подобра) камера од S8, а S9 го тепа без проблем Note 8 во сликите горе, со S8 уште поголема разлика ќе биде.
Со S9+ ти беше горе компарацијата.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.636
Поени од реакции
3.202
На GSMarena кога ќе направите компарација помеѓу Ѕ8 и Ѕ9 пишува дека се исти камерите. А леќата не ми се верува да е сменета.
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.274
Поени од реакции
611
На GSMarena кога ќе направите компарација помеѓу Ѕ8 и Ѕ9 пишува дека се исти камерите. А леќата не ми се верува да е сменета.
Сајтот GSMArena у последно време има многу грешки.Ете на пример за Ајфон Х вика дека има Супер Амолед екран а всушност има Олед.Истото е и за Vivo X20 (Оној со сензорот за скенер на прст што му е под екранот) вика дека има Супер Амолед а не Олед.
А камерите не се исти,бидејки има голема разлика...(Освен ако не споредуваш S8/S8+ со S9 а не со S9+.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.636
Поени од реакции
3.202
Сајтот GSMArena у последно време има многу грешки.Ете на пример за Ајфон Х вика дека има Супер Амолед екран а всушност има Олед.Истото е и за Vivo X20 (Оној со сензорот за скенер на прст што му е под екранот) вика дека има Супер Амолед а не Олед.
А камерите не се исти,бидејки има голема разлика...(Освен ако не споредуваш S8/S8+ со S9 а не со S9+.
Ниеднаш не го спомнав Ѕ9+, туку со обичниот Ѕ9 е компарацијата.
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.274
Поени од реакции
611
Д...д...д...д.ддд дали тоа видов реклама од Galaxy S9 на Сител....ДА Вистина Е!
 
На врв Bottom