Samsung Galaxy S9/S9+ [Помош/Информации/Прашања/Новости]

  • Креатор на темата Trajce Vasilev
  • Време на започнување
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.421
Поени од реакции
3.043
Утре планирам да го земам - S9+ од Телеком, ако мојт некој да издвојт 5мин да ми раскажит кратко userexpirience и дали е стварно најдобар smartphone без навлегвење во детали :D

Благодарам однапред
Еве искористувам 5 минути за да ти објаснам. Телефонот е ЅВЕР!
Нема да погрешиш. И јас го користам.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.473
Поени од реакции
14.680
Не се тепајте за телефон бе, дајте си рака.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.645
Поени од реакции
10.775
xaxa :vozbud: ocigledno deckoto e fan na Apple ili Huawei ... Ama Najverojatno e na Huawei posho fanovite na Apple ne se volku zapalivi kako na Huawei.. Tolku se bitni zatoa se nervozni
да ние на Хуабеи фановите сме најзапаливи зошто нашите камери имаат АИ технологија, нешто што Самсунк може да сонува
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.097
Поени од реакции
486
И ние Samsung фановите сме запаливи.
>Dual Aperture ftw
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
132
да ние на Хуабеи фановите сме најзапаливи зошто нашите камери имаат АИ технологија, нешто што Самсунк може да сонува
sega s10 kje gi zgazi Samsung ve cekashe da se pokazhete pa da vi go nabuta pak .. BTW vie sonuvate da ste kako Samsung najposakuvan i najprodavan brend pred Apple a zaedno so niv na vrvot ... Zatoa Se kje napravite ama nema da go postignete nivoto na Samsung i Apple nikogash vie se pljuknam vo toa kineskite gomca ... cel skopje e so huawei plakati reklami .. samsung nigde skoro ne se reklamira kako vas agresivno i sepak poveke e kupuvan ... se reklamira toa sho ne go biva posho vo Amerika i na povekje mesta vo svetot neznaaat sho e Huawei i deka postoi uopshto ...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.645
Поени од реакции
10.775
sega s10 kje gi zgazi Samsung ve cekashe da se pokazhete pa da vi go nabuta pak .. BTW vie sonuvate da ste kako Samsung najposakuvan i najprodavan brend pred Apple a zaedno so niv na vrvot ... Zatoa Se kje napravite ama nema da go postignete nivoto na Samsung i Apple nikogash vie se pljuknam vo toa kineskite gomca ... cel skopje e so huawei plakati reklami .. samsung nigde skoro ne se reklamira kako vas agresivno i sepak poveke e kupuvan ... se reklamira toa sho ne go biva posho vo Amerika i na povekje mesta vo svetot neznaaat sho e Huawei i deka postoi uopshto ...
naskoro ke doznaat i oni, huawei ke bide broj 1 nasekade preku celata planeta zemja pa i posiroko, i ti eden den ke kupis huawei i ke vikas kolku e dobar
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.097
Поени од реакции
486
sega s10 kje gi zgazi Samsung ve cekashe da se pokazhete pa da vi go nabuta pak .. BTW vie sonuvate da ste kako Samsung najposakuvan i najprodavan brend pred Apple a zaedno so niv na vrvot ... Zatoa Se kje napravite ama nema da go postignete nivoto na Samsung i Apple nikogash vie se pljuknam vo toa kineskite gomca ... cel skopje e so huawei plakati reklami .. samsung nigde skoro ne se reklamira kako vas agresivno i sepak poveke e kupuvan ... se reklamira toa sho ne go biva posho vo Amerika i na povekje mesta vo svetot neznaaat sho e Huawei i deka postoi uopshto ...
Девојче, убаво што збориш за Samsung, само не претерувај. Идеш премногу у стилот ко демек само Samsung и ништо, ама баш ништо друго. Ти само пред тебе Samsung гледаш.
Да, Samsung во 2019 ќе има голем успех и S10 ќе биде звер од телефон, ама да кажеш дека Huawei не ги бива, значи нема смисла.
Huawei имаат најдобра камера, со Mate 20 Pro за сликање денски. Доста добар AI имаат и во склад со нивниот 7 нанометарски процесор кој што лесно се доближи до Apple A12.
Дека немаат ствари што Samsung ги има, тоа да. Ама сепак Huawei до негде ги бива.
Ти може па имаш пари па сега само Ајфони и Samsung.
Дојди на мое ниво со 12 илјади плата, па види дали ќе можеш веќе да заработиш за Samsung.
Ќе кажеш, Ј класа ама за такво ја бива Ј класата. Затоа и ќе ја тргнат сега, па најверојатно ќе биде заменета со некоја М серија, за која што се збори дека ќе биде директен ривал на Xiaomi.
Мора некад у живот и кинеско да се проба, иако не изгледаат пријатни, но сепак нудат многу за малце.
Тешко е од Samsung на Xiaomi, па од AMOLED на IPS, ама ќе мора да се навикнете луѓе. Неможе секогаш се overpriced junk. Мора некад и евтино да се проба,што доста брендови нудат.

Едноставно е. За мене да не се мучам по тоа македонските сајтови дали имале немале па ова па она, одма отварам Ali Express и бам,пипуваш Mi Max 3, бираш спецификации, кликаш Order, пишуваш детали, и бам,за неполн месец стига.

Од кога сватив ценење пари 101, веќе не ни планирам да помислам за Midrange Samsung срања. За мене Samsung во тој сектор се пропаднати, само што не бев свесен. Причини има многу, па се надевам дека дајбоже ќе се оправат со новата M серија, да го исчистат тоа црнило од нив, па најверојатно би размислил дали да се вратам кон евтините класи на Samsung.
Иден телефон 70% ќе биде кинезарија.
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
132
Девојче, убаво што збориш за Samsung, само не претерувај. Идеш премногу у стилот ко демек само Samsung и ништо, ама баш ништо друго. Ти само пред тебе Samsung гледаш.
Да, Samsung во 2019 ќе има голем успех и S10 ќе биде звер од телефон, ама да кажеш дека Huawei не ги бива, значи нема смисла.
Huawei имаат најдобра камера, со Mate 20 Pro за сликање денски. Доста добар AI имаат и во склад со нивниот 7 нанометарски процесор кој што лесно се доближи до Apple A12.
Дека немаат ствари што Samsung ги има, тоа да. Ама сепак Huawei до негде ги бива.
Ти може па имаш пари па сега само Ајфони и Samsung.
Дојди на мое ниво со 12 илјади плата, па види дали ќе можеш веќе да заработиш за Samsung.
Ќе кажеш, Ј класа ама за такво ја бива Ј класата. Затоа и ќе ја тргнат сега, па најверојатно ќе биде заменета со некоја М серија, за која што се збори дека ќе биде директен ривал на Xiaomi.
Мора некад у живот и кинеско да се проба, иако не изгледаат пријатни, но сепак нудат многу за малце.
Тешко е од Samsung на Xiaomi, па од AMOLED на IPS, ама ќе мора да се навикнете луѓе. Неможе секогаш се overpriced junk. Мора некад и евтино да се проба,што доста брендови нудат.

Едноставно е. За мене да не се мучам по тоа македонските сајтови дали имале немале па ова па она, одма отварам Ali Express и бам,пипуваш Mi Max 3, бираш спецификации, кликаш Order, пишуваш детали, и бам,за неполн месец стига.

Од кога сватив ценење пари 101, веќе не ни планирам да помислам за Midrange Samsung срања. За мене Samsung во тој сектор се пропаднати, само што не бев свесен. Причини има многу, па се надевам дека дајбоже ќе се оправат со новата M серија, да го исчистат тоа црнило од нив, па најверојатно би размислил дали да се вратам кон евтините класи на Samsung.
Иден телефон 70% ќе биде кинезарија.
Decko jas osven Samsung I Apple sho da gledam povekje koga site gi kopiraat i se stremat da bidat kako niv ... Apple stavi Notch site pocnaa po nego , Samsung Napravi Infinity ekran site pocna po nego .. toa se firmi za gledanje a drugive samo kopiraat niv li d agi gledam ???
BTW Nikogash ne gledam samo Samsung tuku gledam samo Samsung i Apple ... toa e dovolno za promena
Za Plata zimam 13 i znaesh kako kupuvam ili na dogovor od operator ili shtedam so meseci i kupuvam eden skap ... sekoj mozhe da kupi sho saka ako e vo rabotno stanje i saka da rizikuva nesho da ima nesho drugo...

A za pari i deka ima drugi da eve jas licno povekje gi preferiram Sony , LG i Xiaomi nego Huawei tie mi se nekako seljaci bez nekoja tolku bitna istorija kako na primer Sony i LG shto zancat vo svetski ramki , Xiaomi firma sho ne e stara 10 god top 4 vo svet stignuva , Tie Huawei se vadat samo na kamera kako samo toa da e telefon .. Ima Milijarda brendovi ama Huawei nemora da e izborot .. najgolemoto najnapornoto kinesko gomno .. se reklamira posho ne go biva apple i samsung so 75 posto pomalce reklami i plakati pr vo Skopje imaat povekje prodazhba nego niv
 
Последно уредено:

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.357
Поени од реакции
1.765
Decko jas osven Samsung I Apple sho da gledam povekje koga site gi kopiraat i se stremat da bidat kako niv ... Apple stavi Notch site pocnaa po nego , Samsung Napravi Infinity ekran site pocna po nego .. toa se firmi za gledanje a drugive samo kopiraat niv li d agi gledam ???
BTW Nikogash ne gledam samo Samsung tuku gledam samo Samsung i Apple ... toa e dovolno za promena
Za Plata zimam 13 i znaesh kako kupuvam ili na dogovor od operator ili shtedam so meseci i kupuvam eden skap ... sekoj mozhe da kupi sho saka ako e vo rabotno stanje i saka da rizikuva nesho da ima nesho drugo...

A za pari i deka ima drugi da eve jas licno povekje gi preferiram Sony , LG i Xiaomi nego Huawei tie mi se nekako seljaci bez nekoja tolku bitna istorija kako na primer Sony i LG shto zancat vo svetski ramki , Xiaomi firma sho ne e stara 10 god top 4 vo svet stignuva , Tie Huawei se vadat samo na kamera kako samo toa da e telefon .. Ima Milijarda brendovi ama Huawei nemora da e izborot .. najgolemoto najnapornoto kinesko gomno .. se reklamira posho ne go biva apple i samsung so 75 posto pomalce reklami i plakati pr vo Skopje imaat povekje prodazhba nego niv
Многу си контрадикторна. И ајфон имаше 0 историја пред 10 години а Нокија беше најпрепознатлив бред, па сега знаеш некој што користи Нокија? Не купуваш Ролекс или Патек па да бараш традиција и историја, туку земаш парче електроника кое ќе биде бескорисно после 3 до 5 години.

Иначе кога ги спомна ЛГ и Сони... убедливо најголемите лузери во мобилната технологија. Еве лг прави супер телефони ама си патат од детски болести, 0 контрола на квалитетот и 0 маркетинг. На Г3јката ми цркна плочата, Г4ворката заврши во канта поради бутлуп... да не се урочам еве Г5кава уште работи супер, ама јас сум еден од ретките будали што му даде и трета шанса на ЛГ. Ама да кажам дека се некаков фактор денес... е тоа не можам :)

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.097
Поени од реакции
486
Многу си контрадикторна. И ајфон имаше 0 историја пред 10 години а Нокија беше најпрепознатлив бред, па сега знаеш некој што користи Нокија? Не купуваш Ролекс или Патек па да бараш традиција и историја, туку земаш парче електроника кое ќе биде бескорисно после 3 до 5 години.

Иначе кога ги спомна ЛГ и Сони... убедливо најголемите лузери во мобилната технологија. Еве лг прави супер телефони ама си патат од детски болести, 0 контрола на квалитетот и 0 маркетинг. На Г3јката ми цркна плочата, Г4ворката заврши во канта поради бутлуп... да не се урочам еве Г5кава уште работи супер, ама јас сум еден од ретките будали што му даде и трета шанса на ЛГ. Ама да кажам дека се некаков фактор денес... е тоа не можам :)

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Ајфон + Samsung = LG
Ајфон за дизајн и изглдед
Samsung за тоа што имаат сеуште задржано корисни работи што Samsung ги имаат исто така.
(За дизајн зборам за ова новите G7, V40 ThinQ, итн... Предходните модели како V30, и G6 беа последните според мене со најдобар дизајн).
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
642
Поени од реакции
1.774
Каде да се купи S9 најповолно (кеш) и најсигурно, али не REFURBISHED телефони од овие шочови?

*мислења само од проверени форумџии ќе се земат у обзир
 
Последно уредено:
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.097
Поени од реакции
486
Каде да се купи S9 најповолно (кеш) и најсигурно, али не REFURBISHED телефони од овие шочови?

*мислења само од проверени форумџии ќе се земат у обзир
Ледиком.
UAE модел,сигурно ќе работи без проблем,ама е само дуал сим,така да вториот слот или за Micro SD картица,или 2 сим картица.
Моделите не им се фејк,иако сите мислат така.
Редовно добиваат апдејти,тоа можам да ти го кажам бидејки јас минатата година (2017) купив J7 2016,и пред некое време дури и Android 8.1.0 Oreo доби,а кога го купив имаше Android 6.0.1
Ако планираш да зимаш,само у кеш примаат и со телефонот добиваш пунач и слушалки.Од ледиком посебно нудат други ствари,како wireless слушалки,Dex и такви ствари.
Со мојов телефон до сега не сум имал никаков проблем,само што еднаш јачината на звукот почна да ми се намалува,и отидов (ми беше под гаранција) до кај нив мислејки дека ќе треба да се смени звучникот,но тој таму зема со четка само го исчисти и одма се среди звукот.
Ледиком секогаш најпрви добиваат Samsung телефони,и тие имаат најголема достапност на Samsung телефони во Македонија.
Еве,A5 2017 е околу 12 бона,и има IP68 Waterproof/Dust Proof како кај S7/S8/S9/Note 8/Note 9, плус со 1 година гаранција.
Уредите не им се крадени,препродавани,користени или фејк. Незнам зошто доста луѓе мислат така. Едноставно ги зимаат од ОАЕ,и ги донесуваат у Македонија.
За сигнал,Wi-Fi,4G јас сум немал никаков проблем.
Чим јас немам проблем со мојот,сигурно ти ако зимаш S9 од Ledikom нема да имаш,бидејки S класа е милион пати подобра од J класата.
Еве ти види:
https://ledikom.mk/mobilen.php?id=538&cid=7
За 30 бона,Accessories,+ 1 година гаранција со сигурност вреди.
 
На врв Bottom