Samsung Galaxy S9/S9+ [Помош/Информации/Прашања/Новости]

Дискусија во форумот 'Android' започната од Trajce Vasilev, 17 ноември 2017.

 1. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  7.501
  Допаѓања:
  10.945
  Камерава изгледа како да е прејака и колку повеќе видеа гледам за камерата толку повеќе сакам да си зеам с9, ама цената...
   
 2. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.904
  Допаѓања:
  15.371
  Цената е поефтина него што се мислеше, чекаш 2-3 месеци и го зимаш за некои 600 евра.
   
 3. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.973
  Допаѓања:
  2.298
  :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
   
 4. The Wild Boy

  The Wild Boy

  Член од:
  26 декември 2017
  Мислења:
  855
  Допаѓања:
  311
  Ајде да кажеме овде цената ке биде "приуштлива" за едно 6 месеци.
  И така чекаш 6 месеци и баш пред да го земеш искача Note 9 со In Display Fingerprint Sensor и буквално незнаеш сега дали да земеш S9/S9+ или да чекаш уште дополнителни 6 месеци за да падне цената на Note 9 за да го земеш...
   
 5. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.904
  Допаѓања:
  15.371
  Како ти се исплати така.
  Што се изнасмеа толку?
   
  На The Wild Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.145
  Допаѓања:
  9.178
  Затоа земи си кинез и мирна глава.
   
 7. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.973
  Допаѓања:
  2.298
  Истата камера е префрлена од Ѕ8 на Ѕ9.
   
 8. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.904
  Допаѓања:
  15.371
  Каде го пишува тоа?
   
 9. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  7.501
  Допаѓања:
  10.945
  Момак. Би те замолил да не ме замараш. Поздрав.

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
 10. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.904
  Допаѓања:
  15.371
  Еве ги истите камери - crop @1lux (екстремно темно)


  И директна споредба за мрзливите,

  http://screenshotcomparison.com/comparison/133515
  Исти се.. :icon_lol::pos:
  Note 8,

  N8222.png

  S9 Plus,

  S9 plus222.png
   
 11. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.613
  Допаѓања:
  32.139
  Камерата е најголем апгрејд, ама ете според некои е префрлена истата од S8 на S9 :toe:
   
  На Нuкола, The Wild Boy и Psyside им се допаѓа ова.
 12. Македонеро

  Македонеро Домаќин

  Член од:
  15 декември 2008
  Мислења:
  2.985
  Допаѓања:
  1.181
  Како тоа после само 2-3 месеци цената на С9 ке биде 600еур. кога С8 после година дена е 550еур.?
   
 13. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.904
  Допаѓања:
  15.371
  Тука најдобро се гледа префрлањето :D :D
  После стабилизацијата (2-3 месеци) уредот не паѓа веќе. Се стабилизира и максимум некоја иљадарка иде надоле, S8 е цели 6 месеци иста цена ~ 33.500
   
 14. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.613
  Допаѓања:
  32.139
  Кога ќе излезе S10, тогаш S8 падне на 23.000, односно во март 2019 година.
   
 15. Marick14

  Marick14

  Член од:
  23 јуни 2011
  Мислења:
  7.973
  Допаѓања:
  2.298
  За S8 и S9 зборував иначе....
   

Сподели преку: