Samsung Galaxy S9/S9+ [Помош/Информации/Прашања/Новости]

  • Креатор на темата Trajce Vasilev
  • Време на започнување

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.221
Поени од реакции
560
Многу ми праи кеиф шо фингерпринтот функционира супер, а иако бев скептик, отклучувањето со face recognition e супер, посебно за зимно време, за да не ја вадиш ракавицата за да го отклучиш. Одлично функционира истата опција и навечер и со наочари на лицето, баш ми е корисно некако.
Ја имаш пуштено Swipe Fingerprint Gesture опцијата? Многу е корисна.
Татко ми зема A8 2018,и има опција кога ќе повлечеш со прстот надоле, го повлекува панелот за нотификации/опции.
 
Член од
17 септември 2016
Мислења
17
Поени од реакции
0
Здраво, некој што користи с9 да ми предложи убо и квалитетно заштитно стакло од каде би можел да земам? Кладов едно земено од мобилара ама ете почна воздух да прима од страни да се пододлепва..
 
На врв Bottom