Samsung Galaxy S9/S9+ [Помош/Информации/Прашања/Новости]

  • Креатор на темата Trajce Vasilev
  • Време на започнување
T

Trajce Vasilev

Гостин
Ја отварам оваа тема бидејки до наредната година се очекува да искочи нај добриот телефон некогаш од Самсунг,тоа е Samsung Galaxy S9.Еве за почеток што најдов: http://bgr.com/2017/11/15/galaxy-s9-mini-release-date-2018/
Бидете во тек за да видиме како што ке иде.Слободно пишете го вашето мислење подоле.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.685
Поени од реакции
27.887
Bese opomenuvan poveke pati da ne preteruvas so temi otvaranje.

Ajde malku na odmor.
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.214
Поени од реакции
559
Па според последните гласини,изгледот ке биде баш како на S8-цата со малце скратени "рамки".Џекот за слушалки ке остане, звучниците(конечно и кај Самсунг)ке бидат стерео од AKG.Сензорот за скенер на оттисок прст ке биде под камерата но сепак пак поблиску што би довело до шанси некој со подолги раце да му се деси несакајќи да ја "Ушмрља".Искрено би било подобро да го спуштат подоле или да го стават под сензорот за отчитување на срцебиења кој што оди заедно со плицот под камерата.Камерата ке биде дупла вертикална но само на S9+.S9-ката ке има само една камера.Скенерот за лице исто така ке биде подобрен, батеријата поголема а андроидот ке биде 8.0 Oreo.Тоа е се што знам за сега.Подоле се сликите од можниот изглед на S9/S9+ galaxy-s9-leak-front-rear-1000x667.jpg cover-s9-740x740.jpg SamsungGalaxyS9Plus1513320570302-580x358.jpg
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.214
Поени од реакции
559
Еве денес искача S9/S9+ во Mobile Congress во Барселона, Шпанија.
Ке искочи во 18h ако не се грешам.А лајв стримот ке биде пренесуван на Самсунг Македонија Инстаграм профилот!!!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.094
Поени од реакции
11.645
Зависи од кој аспект гледаш

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
па ако имаш S8 не вреди да правиш апгрејд, визуелно е практично истиот телефон, за перформанси па ич нема да осетиш некоја разлика како просечен корисник.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
па ако имаш S8 не вреди да правиш апгрејд, визуелно е практично истиот телефон, за перформанси па ич нема да осетиш некоја разлика како просечен корисник.
Ни од с7 еџ не вреди според мене.
Од с6 само ако стварно те чеша џебот за нешо ново.
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.214
Поени од реакции
559
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.218
Поени од реакции
36.042
Не е дизајниран да ги натера корисниците на S8 да направат апгрејд на S9, туку оние што не направиле апгрејд во 2017 година и користат постари модели од 2016 и 2015 год. Има некои подобри работи од S8 како местото на фингерпрот, камерата, звучниците и само поради цената што ќе ја има од старт не вреди да се прави апгрејд од S8 на S9. Од S7 и S7 Edge и постари модели да вреди.

Сега ќе може да се најде половен S8 и S8+ за 400-500 евра и да се чека S10.

Galaxy-S9-S9-Spec-Comparison-Infographic_Main_1.jpg
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.801
Поени од реакции
11.095
Јас лично го чекам P20 на Хуавеи да видам шо ѕвере ќе биде во споредба со овие и новиот ајфон.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.468
Поени од реакции
16.587
Јас лично го чекам P20 на Хуавеи да видам шо ѕвере ќе биде во споредба со овие и новиот ајфон.
Huawei телефоните имаат одлични цени кај нас преку провајдер, и.......толку.
 
На врв Bottom