Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 март 2015
Мислења
4.004
Поени од реакции
7.546
Ова изгледа сериозно делува, долго трае, а никаква репетиција од дуелот не дадоа. Се надевам не е ништо страшно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.002
Поени од реакции
184.563
Ова изгледа сериозно делува, долго трае, а никаква репетиција од дуелот не дадоа. Се надевам не е ништо страшно.
Глава со глава се удрија ама повеќе драми коментаторов отколку што треба.

Откако Љорис и АВБ се спукаа околу повредата на Љорис и дека АВБ го терал да игра а на Љорис му се вртело, ова што се случи е задолжителен протокол во корист на играчот кога има повреда на главата. Мислам дека се освести Смит со оглед на фактот дека Кејн гледаше надоле и се смееше додека стоеше кај носилката.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.191
Поени од реакции
2.409
Ако за некој играч ми е ќеф да го гледам во ПЛ, иако веќе не е во Ливерпул, то дефинтивно е Ингс.

Штета шо го мачеа долго повредите дури беше кај нас, ама е класа шпиц.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.002
Поени од реакции
184.563
Член од
5 март 2018
Мислења
7.421
Поени од реакции
6.536
Загреота Борнмут, каков гол за џабе
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.577
Поени од реакции
79.084
Ех матер им ебам, ќе ми дтка пак овој специјалниов на прес.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.248
Поени од реакции
9.718
Кој курац Киеран Тирни судија?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.297
Поени од реакции
40.552
Глава со глава се удрија ама повеќе драми коментаторов отколку што треба.

Откако Љорис и АВБ се спукаа околу повредата на Љорис и дека АВБ го терал да игра а на Љорис му се вртело, ова што се случи е задолжителен протокол во корист на играчот кога има повреда на главата. Мислам дека се освести Смит со оглед на фактот дека Кејн гледаше надоле и се смееше додека стоеше кај носилката.
Барем нешто корисно од него останало во ПЛ.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.349
Поени од реакции
8.159
Последниве две утакмици на Тотенхем гледам само конечен на резултати, и знам дека се класичен канцер од Мурињо утакмиците. Во право сум или не? Еве ако грешам нека изгорам.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.002
Поени од реакции
184.563
Шорцевине на Грилиш ко на плажа да тргнал :cautious:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom