Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2020
Мислења
2.562
Поени од реакции
5.603
Тролаш така?
Па не баш. Гвардиола наводно изјавил дека Фоден е најталентираниот фудбалер кој го имал тренирано. Гвардиола Меси го има тренирано. За да покрие таква изјава Фоден би морал да покажува многу повеќе од она што јас го имам гледано. Значи не дека е лош, ама едноставно не прави некоја голема разлика на теренот.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.954
Поени од реакции
45.138
Иначе нормално дека деца од академијата си се тие што баш од деца од 6-8 години се во клубот. Ама и тие што доаѓаат со прв професионален договор значителен напредок прават баш во тој период, од 15-16 па се до пробивање во прв тим, што не треба да се занемари.
Во Челзи моментално во прв тим се Томори, Џејмс, Маунт, Лофтус, Одои, Абрахам кои во клубот се од 7-8 годишна возраст. Кристенсен и Гилмур се дојдени на 16.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.215
Поени од реакции
73.693
Фоден со Пики Блајндер фацата, играчиште. :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.544
Поени од реакции
12.411
Иначе нормално дека деца од академијата си се тие што баш од деца од 6-8 години се во клубот. Ама и тие што доаѓаат со прв професионален договор значителен напредок прават баш во тој период, од 15-16 па се до пробивање во прв тим, што не треба да се занемари.
Во Челзи моментално во прв тим се Томори, Џејмс, Маунт, Лофтус, Одои, Абрахам кои во клубот се од 7-8 годишна возраст. Кристенсен и Гилмур се дојдени на 16.
ова од градинка му доаѓа дека се во Челзи
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.639
Поени од реакции
79.239
Гвардиола наводно изјавил дека Фоден е најталентираниот фудбалер кој го имал тренирано. Гвардиола Меси го има тренирано.
Не е таква изјавата.
Кажа дека е најталентиран играч кој го има тренирано на тие години.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.076
Поени од реакции
184.821
van der Vaart: "I think Maguire goes home every day and tells his wife: "I'm so shit at football, but I earn so much. They really believe I'm good."
Интересна проекција, најчесто типична за маж кој е женет со поуспешна жена од него. Oh, wait :icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
2.562
Поени од реакции
5.603
Не е таква изјавата.
Кажа дека е најталентиран играч кој го има тренирано на тие години.
Можеби, навистина не се сеќавам добро. Ама и така да е, тоа е преголем комплимент за Фоден кој не го оправдал со неговите настапи.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.639
Поени од реакции
79.239
Можеби, навистина не се сеќавам добро. Ама и така да е, тоа е преголем комплимент за Фоден кој не го оправдал со неговите настапи.
Тоа е веќе друго.

Иначе, знам го прашаа и он сам ја образложи изјавата, за да биде појасна.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.076
Поени од реакции
184.821
Можеби, навистина не се сеќавам добро. Ама и така да е, тоа е преголем комплимент за Фоден кој не го оправдал со неговите настапи.
Не игра лошо Фоден ама Силва си оди и треба тој да ја преземе цела одговорност. Наредната сезона ќе е клучна за него.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.167
Поени од реакции
5.554
Венгер за судииве во ПЛ пред кој ти знае колку години, сеуште се нема променето ништо на подобро...
Тешки фрустрации им наби човеков па сеа уште не мразат...
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.954
Поени од реакции
45.138
Венгер за судииве во ПЛ пред кој ти знае колку години, сеуште се нема променето ништо на подобро...
Тешки фрустрации им наби човеков па сеа уште не мразат...
Не се бламирај.
Судиите се проблемот, не дека Арсенал се тапа тим.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.076
Поени од реакции
184.821
Го испотепаа овој Смит, греота, од прва минута само топки јаде
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom